Danas je Čet Mar 28, 2024 1:52 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 19 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Pitanjce
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 10:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 7:03 pm
Postovi: 640
Lokacija: Vž-Os
www.segar.hr/products/1004848

Mislim da sam se odlucio za ovaj fotic..jel ima netko iskustva s njim? nebi kupovao DSLR jer mi je to za sad ipak prevelika investicija (treba jos i spin pribora kupiti :D )
znaci trebam kvalitetniji kompakt (širokokutni, sa manualnim postavkama...) pa ako ima netko jos nekakav prijedlog osim gore spomenutog...hvala :D

_________________
Don´t drink and drive, Spin & Fly!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 11:39 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Ovaj bi ja radije...a ti opet kako hoces.
http://www.segar.hr/products/1004849

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 11:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Dzoker je upravu :wink:
Mnogo je veca razlika u kvalitetu nego u ceni ova dva aparata.
Ove malisane cemo i dzoker i ja nabaviti za dzepa (da se ne mora ranac i na pacanje da tegli :wink: )


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 11:52 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
^Pa posle toga podvodna kucista...ma idi, lipota jedna. 8)

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 12:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 7:03 pm
Postovi: 640
Lokacija: Vž-Os
Ma i ja sam razmisljao o g10... milina od fotica, al ipak mi je to skoro 200€ vise...

_________________
Don´t drink and drive, Spin & Fly!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 1:36 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
Ja nešto zazirem od optike sa tolikim rasponom zuma... da bi iole valjao objektiv sa tolikim rasponom trebalo bi da ima bar 10kg i opet ne može da valja (mada je pitanje koliko je to relevantno s obzirom na mali idiot-senzor)...Pre bih se odlučio za neki Canon kompakt serije A6.. na pr. (solidno će poslužiti, a imaju i obrtni ekran).
Uopšte, mislim da nema mnogo svrhe skucati puno para na idiota...


Poslednja izmena od m_lazarevic u Uto Feb 10, 2009 7:20 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 5:51 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
koja je svotica to u evrichima?
dodatak: na ovom linku za g10 nije dobar podatak, pishe da je 4.7mp, a nije nego je 14.neshto.
u principu svi oni detalji navedeni (sem detekcije lica :) ) su zgodni za onaj prvi. ja lichno ako bi kupovao "malishana", kupio bi (opet) neki canon A serije za 200E-plafon, i ni centa vishe - i to koji radi na 4 AA baterije, i koristi Cf karticu, i sa 2 x 4 sanyo enelop baterijama.
znachi taj aparat - i neki drugi aparat (za puno vishe love) - dace ti IDENTICHNE slike.
poshto kontam da je g10 - k'o 450Dkit - a to ne mozhe da se poredi (u korist 450, da ne bude neke zabune). no - aj' nek neko prekalkulishe to u evriche, stvarno nemam pojma kol'ko je love kunich:E

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 7:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
U okviru kompakt klase razlika u kavalitetu slike je zanemarljiva i nesrazmerna je razlici u ceni. I najjeftiniji slr je daleko iznad najskupljeg kompakta... još kad mu staviš neki solidan objekriv fiksne žižne daljine... (plastikanac 50mm 1.8 košta samo oko 70e, a kvalitet slike je odličan.)
G10 košta oko 500e (?!), a ovaj što je Rajko naveo je oko 360e, što se takođe ne isplati, jer nov Canon 350D može da se nađe za manje od 400e (a kvalitet slike ne može uopšte da se poredi, čak i sa kit objektivom). Eto zašto mislim da nema svrhe puno platiti kompakt. Uostalom, dr Bouz je sve lepo objasnio...

Cene sam našao ovde, u dinarima su, a evro je oko 92 din.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 7:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
m_lazarevic napisao:
plastikanac 50mm 1.8 košta samo oko 70e, a kvalitet slike je odličan.)


Nije više, skočila cena valjda na 120 i neki evro... 8)

G10 je mnogo fina spravica, jako mi se dopadaju oni silni točkići sa ISO vrednošću, kompenzacijom i ostalim, plus čvrsto je izrađen i pravi dosta dobre fotke... ali... stvarno je preskup. To je više gadget za ljude koji imaju para, a nemaju znanja ni sklonosti (želje) da nose DSLR i to je baš fotoaparat po njihovoj meri...

Ja bi, kao i Doca, ako već ne kupujem DSLR, radije lovu dao na neki Canon iz A serije (ali opet ne baš najjeftiniji - već neki u "sredini) i imaću, uz malo veštine, sasvim lepe fotke...

Nije ni DSLR za svakoga - treba to vući stalno sa sobom, a kada kupite telo "igranka" tek počinje. Da biste iz njega izvukli taj kvalitet okome svi pričaju - trebaju kvalitetni objektivi, a svaki od njih košta ko nekoliko kompakata... Igra bez granica i kraja...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 8:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
Saša napisao:
...Da biste iz njega izvukli taj kvalitet okome svi pričaju - trebaju kvalitetni objektivi, a svaki od njih košta ko nekoliko kompakata...

Ako je kvalitet slike na prvom mestu, ima rešenje i za to - mogu da se nađu optički vrhunski, manuelni objektivi (fiksne žižne daljine, bez elektronike i komunikacije sa telom, ), polovni za relativno male pare, a Canon tela su dušu dala za adaptiranje... ali to je već perverzija kojom malo skrećem sa teme. :oops:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 19 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs