Danas je Čet Mar 28, 2024 10:22 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 1:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
CUO SAM DA CE DOZVOLA BITI 4600 NAJMANJA CIFRA OD MINISTARSTVA.,PA JOS KOLIKO SE UGRADE OVI IZ UDRUZENJA.<NEZNA SE JOS>,I VAZI CE ZA SVE TERENE,.,DUNAV, KA
NALI, TISA...< IZUZEV ZASTICENIH PODRUCJA>
ZNA LI KO NESTO O TOME???

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 6:33 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 3:19 pm
Postovi: 108
Lokacija: mackov vir
Neverujem ja u to ponovo ce sve po starom a ribe nigde pogotovo na tamisu mislim da netreba kupovati dozvole za tu reku ribe nema...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 6:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
To za objedinjenu dozvolu se culo od zvanicnih ljudi u ovoj zemlji,ali verovatno kao i uvek nece biti nista od toga.Svi mi ribolovci se nadamo tome i verovatno bi to bila najlepsa stvar za nas,ali?????veliko pitanje?????ne verujem u to.Verovatno kao i uvek neka zackooljica ima da bude jedinstvena dozvola vazi uz neku malu doplatu i na drugim vodama :):):)

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 7:13 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Debelo cu razmisliti da i cu vaditi dozvolu za bilo sta osim kanalske mreze u Vojvodini , jer se jedino tu ponesto cuva...
Dunav i ostale vode - mrka kapa! Nema se tu sta placati!
:(
A , daj boze da gresim , objedinjena dozvola je samo bajka!!!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 7:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 12:53 pm
Postovi: 15
Bajka,bajka,nece se moci dogovoriti kome koliko :twisted: :twisted:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 7:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
Mozda je jedno od resenja da niko ne kupi dozvolu ako nije jedinstvena,ako su rekli onda neka bude tako,mozda bi se tada trgli i uradili kao i uvek nesto u nasu korist.Nama je mozda to i jedino resenje.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 8:02 pm 
OffLine
Veteran

Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 10:43 pm
Postovi: 1081
Lokacija: Bos.Krupa
Kod mene u F BiH je stvar sasvim drugacija .
Mene godisnja dozvola izadje 100 tinjak Eura i kako sad stvari stoje nikad nece biti jedinstavena.
Zakon je predvidio nesto sasvim drugacije.
Naime ako neko RD ima interesa moze potpisati sporazum o reciprocitetu sa drugim RD pa ce njihovi clanovi loviti bez ikakvih nadoknada na tim vodama .
Razlog je jednostavan,neka udruzenja rade marljivo i imaju jako atraktivne vode dok druga cekaju da stvari krenu nabolje same od sebe :roll:
Iz tog razloga su na drugoj vodi tretirani kao stranci (mada ima se to nesvidja :mrgreen: )
Cak je zakonom izrazito zabranjeno da se prave sporazumi izmedju drustava koje nemaju istu kvalitetu ribolovne vode ,a to se opet utvrdjuje ribolovnom osnovom.
Mozda ih to natjera da i svoje vode ucinu atraktivnim i da "zavrnu rukave" a mozda ne :mrgreen:
Bistro

_________________
sve svoje ribe poklanjam nasoj djeci C&R


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 8:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Da sam neki glavonja, neka ki*a koja se nešto pita, ja bih zabranio OBJEDINJENU DOZVOLU SAMO - i SAMO AKO bi mi doveli nekog nuklearnog fizičara da mi objasni da jedan isti čovek - ribolovac može u ISTOM trenutku vremena da peca na dva različita mesta.

Znači, ne vidim razlog da dozvola ne bude UVEK objedinjena.

NPR: Šta da radi čovek koji živi u Stalaću. Morava 2 je deo od Lapova do Stalaća, a od Stalaća naniže Južna Morava. Riba ne radi na Velikoj, pa momak krene na Južnu, kad tamo mu ne važi dozvola. Znači momak treba da svake godine uredno vadi dve dozvole da bi pecao na potezu od 20km???? :?: :?: :?:

Treba mi ribari da se ujedinimo i ispizimo lepo, pa će nas neko saslušati... i za dozvole, i ribokradice, i sve...

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 9:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Nekada sam bio izriciti zagovarac objedinjene dozvole, a sada sam posle upoznavanja sa drugacijim resenjima, postao sam njen protivnik. Naravno, u praksi bi i meni najvise odgovarala ali sad mnogo bolje vidim njene ogromne nedostatke.

Naime, trenutno se nalazim u inostrnstvu gde se ribolovna dozvola-licenca (za odredjen teren), moze kupiti samo pod uslovom da imate polozen rib. ispit (srecom ja postedjen). To je prvi korak, sledeci je izbor terena za koji kupujete godisnju licencu. Ona pokriva od 2-4km terena koji se obicno sastoji iz obe obale Dunava, a teren za koji ja posedujem se cak deli na levu i desnu obalu. Cene su od 120-180e + 50e clanarina svake godine . E sad, poenta je u tome sto tim mikroterenima upravljaju razlicita drustva, kojima od prodatih god. doz. ide odredjeni procenat. Prosta matematika, sto vise prodatih dozvola veci priliv novca i obrnuto. Posto je konkurencija jaka (samo u Becu 20ak) drustva se svim i svacim dovijaju da privuku sto vise pecarosa na njihov teren (redovna poribljavanja iako je Dunav, razne akcije,ostre kontrole, itd..), vodeci racuna da niko ne pozali sto je uzeo njihovu dozvolu jer terene birate svake godine, a bez obzira na standard ovde retko ko uzima vise od jedne.
Ovo je ogromna prednost u odnosu na objedinjenu. Kod ove druge, logicno postoji jedan "upravljac" koga apsolutno briga na kom cete terenu da pecate. Ako vam ne valja jedan predjete na drugi, granice su one medjudrzavne pa kud koji mili moji, a ribe uvek negde ima (ili .ebes ribu glavno je druzenje). Poribljavanje je apsolutno nepotrebno jer se riba i ovako sama mresti (eventualno u predizbornim kampanjama po jedno bure mladji, sto je vidjeno u par navrata u novijoj istoriji). Vazno je samo naplatiti a za ostalo cemo videti, mozda, sledece godine, a posto izbora nema eto nas ponovo.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 11:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
pored mene protice dunav,mali i veliki backi kanal,tisa,mrtva tisa tu je koviljski rit i begecka jama.,.koliko to ja dozvola treba da imam,.,.koja je to cifra,.,.a nigde se nista ne cuva,,radi ko sta oce,.,a oni kontrolisu mene sa jednim stapom,kao nesto rade,.,a ribu urnisu sa svim raspolozivim srestvima..sve je opustoseno ribe nigde????

_________________
COPY


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs