Danas je Čet Mar 28, 2024 12:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:05 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
@acamilicko
mozda me/nas i cuje neko. tj. oticicemo gde treba pa ce da nas cuju.
elementarno normalno je da nas ne cuju ako ne odemo.
...
@manda
elementarno normalno je i da vise plati onaj ko vise peca, a manje plati onaj ko manje peca.
Izvini, ali meni je bas trulo da platim nekom ko puno peca, ako Ja malo pecam - tj. da neko ko malo peca plati meni koji mnogo pecam. A to se desava da kada svi placaju isto!!
...
a ima tu jos jedna stvar, ko ne radi nista u zivotu i nema novca, 100din dnevno - pa neka ne peca svaki dan. Ako nosi ribu kuci, nece je nositi svakog dana, te ce je imati vise, a ako vraca ribu nece je ubadati svaki dan - pa ce imati vise neubodenih
...
kolika treba da bude sluzba na npr.Bovanskom jezeru? - pa ne vise od 3 coveka po smeni. Zasto? - pa zato sto ni ribolovci ne pacaju po 3min, no po 3sata (dovoljno da stigne 1 od 3 kontrolora). Niko ovde ne kaze da naplata bude 100%.
Koliko ce biti blizu tih 100% zavisi pre svega od efinasnosti. A efikasna su ona tri cuvara na npr Bovanu, koja npr znaju u kojim delovima riba radi (gde radi tu su ribolovci), koji su delovi pristupacni, itd, itd...
...
Dakle ko peca (ribolovac) neka plati, ko radi (ribocuvar) neka naplati,
Ko ima dobru vodu imace i puno pecarosa,
a onaj koji ima dobru vodu treba i da zaradi.
Nema imbecilnijeg no kada zarade isto i oni sa losom i dobrom vodom,
a imbecilno je zato sto za dobrog nema satisfakcije...itd, itd.
8)
...

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
Sve je to lepo, ali sad, u ovom trenutku da ti Boris Tadic licno da odresene ruke i dovoljan budzet, tebi bi trebalo mesec dana da organizujes celu stvar ... ma kakvi mesec dana ... mnogo vise

A zamisli koliko treba svim tim organizacijama, ustanovama, udruzenjima sta god da su, da se organizuju i urade tako nesto ... bez para, bez normalnih medjuljudskih odnosa, bez bilo cega normalnog ...

U drzavi kakva je nasa, to su marginalne stvari ... na zalost

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:38 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
...
ako Ti je BorisTadic ujak najavi me za ponedeljak u 14h,
ubedi ga da me ovlasti da ovo uradim,
i za mesec dana me pljuni ako ne uradim.
...
U drzavi kao sto je nasa prvo marginalni su ljudi i njehovi stavovi, sve ostalo je sekundarno. Jasno Ti je da se Ja licno ne osecam marginalno, a i jasno Ti je da od rasplinjavanja nema nista. U to ime drizmo se dnevnog reda i budimo koncentrisani na njega
8)
...

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
Tvoj predlog je vise nego ok, ali sam skeptican da se to moze sprovesti u delo ... daj Boze da moze

p.s. Nije mi Tadic ujak, jbg ...
prezivam se Vučić ... (na svu srecu ni taj drugi mi nije ujak) :mrgreen:

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:53 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
...
znaci stric Ti je (cisto logicnije je)
:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
8)
...

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 3:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
vd napisao:
^Gociman-e,
model Ti je vrlo slican mom, a moj je:
godisnja participacija za sportski ribolov - 2500din
svaki izlazak na vodu, bilo koju, bilo gde - 100din

....
sta se time dobije:
1. minimalna pocetna sredstva za korisnike voda
2. dovoljno mala dnevna doplata koja kaze: zarada za korisnika samo i samo ako je efikasnost velika.
3. Cifra sa kojom se barata je minimalna te je i podmicivanje nemoguce (ko jos prima mito 50din, rizikujuci posao)
....
Dakle ako korisnici voda zele da zarade, moraju da rade. Moraju da obidju svakog ribolovca u svom rib' podruciju. Svakog ribolovca moraju da iskontrolisu te naplate eventulani preksaj (riba ispod mere, visa riba od propisanog, zadrzana riba u mrestu...)
Do sada je dozvola bila jedino bitno - daj pare, pa radi sta hoces (nosi, kolji, vataj kad 'oces). Krajnje je vreme da rib' podrucija ugledaju isplativost i dobra zaradu u stvarnoj primeni zakona.
...
Dalje - za ove nase balkanske uslove se kao pogubno pokazalo placanje unapred.
U prevodu - gospodaru rib' podrucija, evo me hvatam kod tebe...dodji po svojih min. 100dinara, ako Ti trebaju (a trebaju Ti).
...
u praksi - svakog bogovetnog dana rib'udruzenje moze sa npr jezera Bovan da naplati min. 15000-20000din
...
8)
...



Osnovna ideja zvuči logično, ali mislim da ima nekoliko rupa.

1. Ovo bi moglo da funkcioniše samo kod puno napadnutih terena, blizu gradova. Tereni po vukojebinama, koji su često i najlepši, bi i dalje bili slabo posećeni (tj. neposećeni) i samim tim slabo čuvani (tj. nečuvani), ostavljeni i dalje na milost i nemilost lokalnom stanovništvu i njihovim vilama, agregatima itd...

2. Što se brojki tiče, čini mi se da si se malo preračunao sa ovih 100 din. U nekoj minimum varijanti (dva pecanja nedeljno + odmor/raspust) sve izlazi na cirka 15000 godišnje. Za naše uslove, sa tačke gledišta proseka, to je previše. (Ovo je ipak Srbija sa srpskom nezaposlenošću i srpskim platama, nije Austrija sa austrijskom nezaposlenošću i austrijskim platama.) Još ako se uzme u obzir da su ove cene u nekim evropskim zemljama sa mnogo većim ribljim fondom mnogo niže...
(Ne govorim ovo radi sebe, mene ovo ne pogađa naročito jer imam malo pecanja godišnje, nego uopšteno. Ipak, glavna zamerka je ovo pod 1.)


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
korisnici voda???kod nas postoje dva korisnika koji se sude svake godine do maja.,a u januauru izdaju oba korisnika dozvole,.1,vojvodina vode 2,nacionalni park fruska gora., e dalje,.dok se to ne presudi ko je korisnik,cuvari i jednih i drugih pregledaju dozvole.,a mi se obicno svadjamo,.bijemo sa cuvarima jer neznamo koju kupiti.,pa onda kupimo kako ko,neko ovu neko onu,.u tom dodje presuda da je korisnik nac.park f.g..,.koji onda izadju u medije i kazu da dozvole kupljene u rib.savezu voj. ne vaze i da ce sankcionisati sve koji nemaju njihove dozvole,.a cuvari saveza nemaju pravo da kontrolisu.,.,znaci na dunav 1 dozvola<ako imas srece pa pogodis pravu> a na kanale sa drugom,.,.SRBIJA BRE :idea:

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:02 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
m_lazarevic napisao:


Osnovna ideja zvuči logično, ali mislim da ima nekoliko rupa.

1. Ovo bi moglo da funkcioniše samo kod puno napadnutih terena, blizu gradova. Tereni po vukojebinama, koji su često i najlepši, bi i dalje bili slabo posećeni (tj. neposećeni) i samim tim slabo čuvani (tj. nečuvani), ostavljeni i dalje na milost i nemilost lokalnom stanovništvu i njihovim vilama, agregatima itd...


Ajd' da vidim to mesto u Srbiji koje bi bilo atraktivno, sto zbog lepote a sto zbog bogatog ribljeg fonda, koje (makar i najveca vuko...ina) koje ne bi bilo poseceno. A vec sam i gore napisao, udruzenja mogu da kontrolisu od par-10ak km obala na posecenim terenima do par desetina km u obimu na manje posecenim terenima, s tim sto bi se, kao i u svakom biznisu, potrudili na stvaranju imidza i konkurentnosti sa drugima. Za krivolov (uz pomoc policije i sudstva) im ne bi trebalo vise od mesec dana jer se na lokalu svi dobro poznaju, znaju ko sta radi, a i saradjuju (kad hoce-interes u pitanju).Obrni-okreni jedini spas je u privatizaciji, naravno uz pomoc drzave.
Kao sto vidimo za reklamu (koja je danas i naskuplja) po ovom pitanju ne bi morali da se sekiraju.

P.S. Primer Joce je primenjiv na svim terenima bez obzira na velicinu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
ma bre ne kupujem nikakvu dozvolu dok ne počnem da srećem pristojne, trezne čuvare sa zaplenjenim mrežama
inače, VD-ov predlog mi se sviđa, ali kako neko reče ipak je ovo Srbija

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 2:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 05, 2009 10:04 pm
Postovi: 796
Lokacija: Kostolac Srbija
nata napisao:
pored mene protice dunav,mali i veliki backi kanal,tisa,mrtva tisa tu je koviljski rit i begecka jama.,.koliko to ja dozvola treba da imam,.,.koja je to cifra,.,.a nigde se nista ne cuva,,radi ko sta oce,.,a oni kontrolisu mene sa jednim stapom,kao nesto rade,.,a ribu urnisu sa svim raspolozivim srestvima..sve je opustoseno ribe nigde????

Isti slucaj i kod mene Dunav,Mlava,Morava,Dunavac.Mlavu,Moravu i Dunavac nekako i cuva RSD"DUNAVAC",a Dunav niko.Pa se sva strujaroska bagra preselila na Dunav,a na ove terene ulece povremeno kad na Dunavu prolaze lose.Sa vecom cenom dozvola,manje sportskih ribolovoca,a vise prostora za ribokriminalce.Ocigledno je da se samo sportski ribolovci bore protiv ribokradje i pozivaju nadlezne koji su ili nesposobni da izadju na kraj sa ribokradjom,posto su lopovi pametniji od njih ili dele plen sa njima.Nekazem da je i u sportskom ribolovu sve idealno,ali gospodo vlasnici voda izadjite na kraj strujarosima pa zavodite red u sportskom ribolovu.Ako hocete zdravu omladinu,ucite ih da pecaju,poklonite svakom klincu ispod 18g. dozvolu za pecanje.Bistro kolege!

_________________
Iz pakla ljubavi spasila me droga!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs