Danas je Pet Mar 29, 2024 12:35 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 33 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 4:34 pm
Postovi: 151
Lokacija: uvek blizu vode
Ja od skora "pecam" na ovaj:
Slika
Imam problem sa makro fotografijom, nisam mnogo pokušavao ali uglavnom ispadne mutno :? Može li bolje :?:

_________________
You can waste whole lifetime
Trying to be
What you think is expected of you
But you'll never be free

May as well go fishing


Vrh
   
 Tema posta: cime
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 12:29 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
draris

HP R717 je odlican aparat za cenu koju kosta. Ima ISO 50 sto nemaju neki i do 4 puta skuplji aparati

Pazi, on ne moze snimati ispod 14 cm, pa jos i zoom. Pokusaj pucati makro sa dvadest cm i ne okidaj dok ne pozelene oznake unutar displeja. Jos jednom, bez zoom-a u MAKRO modu.

Javi rezultat - pozdrav


Vrh
   
 Tema posta: Re: cime
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 12:49 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Chira napisao:
Elektronsko trazilo kod modela 9500/9600 je identicno s modelom 6500. Ne vidim u tome nikakav problem i nije me nerviralo, čak se nisam imao potrebe navikavati, jer kod ovih modela nema otstupanja od onoga sto vidis u e. trazilu i optickom.
Slike iz ruke sa max zoomom :?: :!: Uh, osetljiva tema, ja sam sa stalak.


Moram da te ispravim. S9500/9600 ima dosta bolje EVF tražilo od S6500fd (veće je rezolucije), jer je ovaj drugi "preuzeo" tražilo od prethodnika S5500/5600, a serija 9xxx je od starta imala to bolje tražilo (koje uzgred svi ocenjuju kao najbolje u ultrazoom/prosumer klasi).

@Dzo

Inače, sa ovim fotoaparatom vrlo retko ćeš doći u potrebu da manuelno izoštravaš pa ti ni ta manja rezolucija neće smetati mnogo. Njegova prava (i jedina) funkcija je kadriranje, a to odrađuje bez ikakvog problema...

Što se tiče fotografisanja na maksimalnom zumu, ako imaš iole mirne ruke i poznaješ najosnovniju tehniku fotografisanja (tačnije, držanja fotoaparata), po danu (kraćoj ekspoziciji) nećeš imati nikakvih problema.
Noću moraš koristiti blic pa ni tu nema problema. Problemi se mogu javiti samu u "sredini", dakle u slabijim svetlosnim uslovima kada se mora produžiti ekspozicija, no tu dosta pomaže upotrebljiva visoka ISO osetljivost, zahvaljujući kojoj možeš dosta skratiti ekspoziciju... Naravno, treba koristiti i stativ, a onda problema i nema.

Ja fotkam sa starim S5500 i mogu slobodno reći da mi je uvek bar 9 od 10 fotki besprekorno oštro. Naravno, stalno koristim EVF (znači, fotoaparat je prislonjen uz lice - još jedan koristan oslonac), leva ruka ispod objektiva, umirim se, pre okidanja zadržim dah, a ako mogu, uvek se i na nešto oslonim/naslonim... I, nikakvih problema.
Stabilizacija je lepa i korisna stvar, ali nije neophodna. Između nje i upotrebljive, visoke ISO osetljivosti uvek ću odabrati ovo drugo, ako već ne može zajedno...


Vrh
   
 Tema posta: Re: cime
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 2:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Chira napisao:
Dzo napisao:
DSLR je samo za profesionalce, podrazumeva obaveznu nabavku bar tri objektiva, jaki stalak, externi blic, memo karticu od bar 2GB itd, itd, a to kosta ...

Pozdravchina :)

A mozda da ipak procitas tekst sa naslovne o FOTOGRAFISANJU


Nemoj da se ljutiš, ali ovo ipak nije baš tačno. Nema tog kompakt aparata koji može da se meri sa bilo kojim DSLR-om. Već običan kit objektiv je veoma upotrebljiv. Naročito imajući u vidu da je široki deo zuma mnogo puta bitniji od tele-dela. Šum je daleko manji na senyorima DSLR-a. Rad daleko brži...

Nije to samo za profesionalce. Mislim da jedino opravdanje ne kupovati DSLR mogu da budu pare i eventualno džepno izdanje nekog komapkta.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta: Re: cime ...
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 3:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Chira napisao:
Anonimus, pohvaljujem izbor - ipresionira da takav "kompaktic" ima ISO 50
To daje mogucnost dobijanja veoma toplih fotki i pri slabijim svetlosnim uslovima, al' znas ti sve o tome :)


ISO 50 nikako ne može da bude od koristi kada su u pitanju slabiji svetlosni uslovi, na protiv, mnogo je korisniji kod odličnih svetlosnih uslova. Osetljivost filma (senzora) ili ti ISO vrednost kako je mnogi zovu nema nikakve veze sa toplinom boja. Jedini uticaj na konačni rezultat može da bude u manjem šumu na slici. Pre će biti da je slika pod-eksponirana pa tebi deluje toplije.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 7:29 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 7:00 pm
Postovi: 243
Lokacija: Ljubljana
Panasonic FZ30
Slika


Vrh
   
 Tema posta: Re: cime
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:34 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
paca napisao:
Nije to samo za profesionalce. Mislim da jedino opravdanje ne kupovati DSLR mogu da budu pare i eventualno džepno izdanje nekog komapkta.


Tačno.

Treba se prvo presabrati, videti za šta ti treba fotoaparat, koliko para imaš u džepu, da li možeš (i želiš) u budućnosti još da izdvajaš u ove svrhe (ipak bi glupo bilo kupiti DSLR i ostati na kit objektivu) i... sve će ti se reći samo...

Malo u Fuji ultrazumovima, jer su po meni ubedljivo najbolji izbor ako se već ne ide na kupovinu DSLR-a:

Pomenuti S6500fd je zaista odličan zbog (istovremeno "širokog i dugog") odličnog objektiva od 28-300 mm, najboljeg ne-DSLR senzora (najmanji nivo šuma pri visokim ISO osetljivostima)... A sve to za relativno razumne pare.
Mane su mu nedostatak kontakta za eksterni fleš, malo pomenuto EVF tražilo i nedostatak stabilizacije, ali to dosta nadoknađuje visokim ISO performansama.

Ko ima malo više para odličan izbor je i S9600 jer ima kontakt za eksterni fleš, veće EVF tražilo, malo bolju ergonomiju (dugmići, komande i ostalo), pokretni LCD displej, mogućnost korišćenja i CF kartica, kao i 3 mpix više. Mane su otprilike dve: 1. eksterni fleš ne "komunicira" sa fotoaparatom već se morate pouzdati u njegovu procenu situacije (skuplji modeli), ili ga podešavati manuelno. 2. Senzor je odličan u odnosu na konkurenciju, ali ima nešto više šuma u odnosu na onaj iz S6500fd, iako je reč o "jačem" modelu, pa to malo kvari utisak...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:47 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
JA odustao od Fuji-a pa vi vidite sad :D . Znam sebe, za najvise mesec dana
posle kupovine Fuji-a bih poceo da kukam i nerviram se sto ne uzeh DSL-r. Resio sam da kupim pravu stvar i bolje je odmah, "jeftinije" je :wink: . (Najverovatnije ce to biti EOS400D)

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:29 am 
Za svakodnevni ribolov, dobar je digitalac. Odradi posao. Zabiljezi momenat i ostaje dobra uspomenma na vracenu ribu.
Ali sta ako dodje ona koju cekamo cjeli zivot?? Vjerovatno bih tada sam sebe ruzio i grdio, kud nemam kakav DSLR!!
Necu da diskutujem o kupovnoj (ne)moci, ali mislim da bi pored dzepnog digitalca, dobro dosao u autu ili negdje u rancu i jedan DSLR, bas radi nekih specijalnih momenata. Neko ce reci da je to pomalo snobizam ili sasvim nepotrebno, ali...Hm...zasto ne?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 11:56 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
To moze po hladnom severu, ovde ni pljuge ne ostavljam u kolima a ne aparat od 600+ e! 8)

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 33 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs