Danas je Čet Mar 28, 2024 10:14 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 2:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 06, 2006 1:37 pm
Postovi: 432
Lokacija: Pančevo
Ma slazem se ja sa tobom 100% :wink: , ali cini mi se da pravila jesu unapred poznata, posto je prvo napisan taj famozni zakon, a dozvole su krenule tek pre neki dan ( doduse iz "popravnog" drugog puta ). Uglavnom, ne zelim ta g.vna ni najmanje da branim, samo realno da gledamo na ova s.anja sto nas zadesise. A sto se tice Dunava ovde kod mene, ja cu pecati kao i ranije dal smeo dal ne smeo... sto rece mudro jedan kolega skoro negde - zakon je na papiru jedno, a u stvarnosti drugo :idea: I jos da dodam veliku misao najveceg sina nasih naroda i narodnosti : "Nemoj se drzati zakona kao pijan plota" :oops: :roll:

_________________
Nemoj toliko da se naprežeš, boleće te oči! xexexe


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 8:04 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Avg 01, 2009 12:39 am
Postovi: 10
Zakon se mora postovati, a na zakonodavcu je da ne izvrce postavku zakona tako sto ce zakonom zabraniti ''sve'' pa onda ovlastiti pojedine institucije da po svom nahodjenju ''dozvoljavaju'' [ odnosi se na zabranu pecanja iz camca]. Sto se tice profesionalnog ribarenja, po meni je smesno postojanje tog vida privredne delatnosti u Srbiji obzirom na broj stanovnika, geografski polozaj [nije ovde Amazon].Na sta bi nam licio zivot da se braca lovci nisu na vreme osvestili i izdavali pojedinacne dozvole za privredni lov pod plastom tradicionalizma i jedinog izvora prihoda?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 7:11 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Realno zakon je tu da se krsi :lol:
Sta ce od svega ovoga biti ne znam
Jedno je sigurno...ribari izvukose sve sto su hteli (info iz prve ruke)
Sad je potez na nama

Opet kazem da ribari plove Dunavom vec dugo godina
Ne treba ljude terati sa vode to im je zivot
Ali i oni se slazu da kontrola bude pojacana i da se zaustavi krivolov
Zakon i nova pravila ce vremenom ostaviti u zivotu samo ribare koji ce vredno raditi
Ostali vremenom ispadaju iz igre

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 12:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 21, 2008 9:29 pm
Postovi: 113
sve se plasim da to vremeno ne preraste u period kada ce sami ribari odustati jer nece imati vise sta da love koliko su osakatili sve reke i riblji fond ..


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 1:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 20, 2008 9:30 pm
Postovi: 2220
Lokacija: Despotovac i Niš
Ma nisu oni ostetili reke nego krivolovci, neka i neki alas hvata neku vrstu u lovostaju, opet joj cini manju stetu nego neko sa agregatom koji pobije 5 puta vise nego sto pokupi, ili neko ko baca mreze gde stigne i kad stigne... a i alasi imaju porodice a nemaju neke skole, kao da nam treba jos nekoliko hiljada socijalnih slucajeva!!
Moj savet vam je da pecate slobodno iz camca, ako dodje neko da vam kenja onda ga ljudski pokusajte ubediti da ne radite nista lose a bas ako ne uspe onda veslo u vugla i teraj dalje... :wink:
Pozdrav 8)

_________________
Vlada Jovanović, ša na nana... :D
http://www.youtube.com/watch?v=2r8m6XtvrIU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=QhDZ91hST-w
http://www.youtube.com/watch?v=w3PWtKnWmSE&feature=related


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 4:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 21, 2008 9:29 pm
Postovi: 113
Lomnica, pecamo na razlicitim rekama pa nas razlicite i muke muce :) Na Dunavu, dunavcima i sl nema strujarosa i sl ali npr u potezu gde ja pecam ima bar 20 "alasa" od kojih mozda 2 imaju dozvolu, mreze se bacaju svuda gde NE sme, i bukvalno vladaju regionom i isti teren koji je ranije bio jedan od boljih kod nas, danas ko uhvati stuku vecu od 200gr u tom dunavcu moze da peva, saran preko 200gr nauka, jednostavno potamanise ljudi, nisam imao srca da slikam jednom na manjem vodostaju kada su u isti dunavac usli ribari lokalni naravno bez dozvola i sl i kada su na mestu gde ne sme uopste da se bacaju mreze i sl na jako malom vodostaju zagazili razvukli mrezu i lopatama gore ribu u cosak, i sve to u 12 popodne na ocigled 20 pecarosa, i tada dodju nama da brane da pecamo iz camca? vazi


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 10:47 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
MilosBG napisao:
Na Dunavu, dunavcima i sl nema strujarosa i sl


:shock: Kolega molim te, na kom to Dunavu pecas?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 21, 2008 9:29 pm
Postovi: 113
potez beska - slankamen, tvrdim da ih nema, tj za poslednjih 10god ih nikada nisam video, ali zato svaki "pecaros" poseduje mrezu od barem 50m, da se nadje


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:44 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Cinjenica da je teren uzvodno od Bg-a "obdaniste" prema terenima nizvodno, ali i dole, dok se nisu osilili i krenuli i da rade usred podneva, radili su samo nocu. Ali sa druge strane, uvek se brzo procuje kada neko krene time da se bavi, tako da ste verovatno bezbedni, bar sto se ovog sporta tice.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 10:55 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 10, 2009 10:26 pm
Postovi: 118
Lokacija: bgd
Od Ponedeljka 03.05.2010 ribarima tj. alasima dozvoljeno je da ribare i Nedeljom kao i da kao alat koriste senkere i bubnjeve! Informaciju sam dobio od ribara iz moje marine!

Ako neko nije upucen ove godine za alase vaze ista pravila kao i za nas ribolovce sto se tice lovostaja i velicine ulova.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs