Danas je Čet Mar 28, 2024 7:33 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 80 81 82 83 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 2:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 125
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Juce me devojka za rodjendan castila sa dozvolom u Eurofish-u, koja je izdata od strane Rivers Guard из Јагодине.
Posto se malo polemise (ili mi se cini), mene zanima da li je i ova dozvola punopravna na svim ribolovnim terenima kao i dozvola koju izdaje Srbijasume?
Konkretno ja bih isao u okviru, i u blizini Beograda na vodu, a ne bih pecao iz camca svakako jer nemam uslova za to ionako.

Hvala


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 2:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Ne polemise se nego po neka neko unese malu zabunu.

Petre idi na vodu i pecaj i uzivaj, i ne obaziri se na "nepostojece" granice. Procitaj sta pise na dozvoli, za koje terene vazi jer to je jedino bitno :!: . Ko je dozvolu izdao potpuno nebitno. Zameri ti neko to slobodno mozes da ga oteras u PM i zoves policiju :mrgreen:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pet Maj 28, 2010 3:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 125
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Na dozvoli nigde nije naznaceno za koje terene vazi. Realno pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problema, iako je mozda ovo dobra solucija za neke ribocuvare koji bi mogli da "udare reket" neupucenima na osnovu neobavestenosti. Iskreno se nadam da ce svi biti korektni i da pocev od mene niko nece imati problema bez obzira na to od koga mu je jedinstvena dozvola izdata.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 11:32 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 125
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Evo, dobio sam informaciju od coveka iz River's Guard-a da dozvola vazi u skladu sa Zakonom na svim ribolovnim vodama Republike Srbije, tako da nema nikakvih problema kao sto mi pade na pamet da ce eventualno biti zbog nekih postova.
Ljudi bez brige. :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 11:34 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Rekoh to odmah na pocetku :wink: Pecaj i uzivaj i sto vise da je koristis :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 10:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
Izgleda i ove godine ispadoh "magarac" koji moj sam kupovao dozvolu??? Idem za vikend da pecam kod mosta slobode,pa apelujem na ove nevidljive ribocuvare da dodju,cisto da smirim savest.Vec je pola jula,a od njih ni senka.
Nisam popunjavao dnevnik!eto vam razlog za kaznu :lol:

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 6:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Feb 13, 2010 6:38 pm
Postovi: 342
Sa obzirom na količinu riba,stanje obale,broj mogućih dana u toku godine za ribolov(zatravljeno-
st vode,ostrva trave i raznog rastinja,kontrole od strane ribočuvara(divljanje ribokradica)ova ce-
na godišnje ribolovačke dozvole je prava sramota-da ne kažem pljačka.Nadam se da je pravi po-
kazatelj ovoga što sam rekao opšta tendecija broja dozvola recimo za period 1990-2010godina.
Ovo izneto je moj stav za kanal DTD.
Pozdrav!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 9:45 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 05, 2010 2:24 pm
Postovi: 567
Lokacija: Novi Sad
Kao prvo pozdrav svim forumashima od novog chlana, iliti mene :)
Pre 9-10 godina, kao srednjoshkolac sam bio opasno zagrejan za ribolov, i to ponajvishe za varanje smudja na gumice (ceo dzeparac sam troshio na sve moguce ribolovacke magazine i silikonce), i na vodi sam bio skoro svaki dan, pecao ili ne (ziveo sam na B. Keju u Novom Sadu). Ali kako to vec biva u periodu srednje shkole i fakulteta bilo je mnoooogo zanimljivijih stvari od pecanja :D i to je dovelo da toga da mi je u zadnjih par godina prosek pao na samo par izlazak godishnje. Pre nedelju dana izashao sam na vodu po prvi put u godinu-dve, i naravno posetio sam nezaobilzani Shpic. Par udaraca, dva zakachena, jedan krupan i jedan porcijash, i naravo ni jednog nisam uspeo da izvuchem :) Dril prezategnut+struna, a ja smotan ko da sam prvi put uzeo shtap u ruke. Bruka...Medjutim, nije ni bitno shto nisam upecao, bitno je da sam se ja ponovo upecao :) Kako mi je ponovo proradio crv, tako sam odluchio malo da se i informishem, pa nabasah na ovaj forum.

Poshto vidim da cu ponovo malo redovnije da idem na vodu, reko' red je da vidim i poshto je dozvola i na shta se odnosi, ne bih li je kupio. Kad ono ista plocha samo druga strana. Prochitao sam svih 55 strana ove teme, i jedni zakljuchci do kojih sam uspeo da dodjem su da se i dalje ne zna ko pije ko placa, ribochuvara nema ni od korova, ribokradice i dalje operishu, od poribljavanja nishta, ribe ima manje nego pre... Ochekivao sam da smo za 10 godina napredovali, a vidim da je samo cena dozvole uspela da uznapreduje. Jbg, za.ebo nas evro valjda?
I ja sad treba da izvrnem 5000 za ovih pola godine shto je ostalo? Zbog chega, za shta, ili je mozda najbolje pitanje za koga? Plata 230e, dozvola 45, a u Evropi plata 1500e-2500e a dozvola isto koliko i nasha ako ne i jeftinija. Kod njih josh pride i znash na shta se troshe te pare a kod nash ti prodaju machka u dzaku. Sramota,farsa,beda...
A verujem da ce i prilkom kategorizacija glavnu rech (kao i u svemu ostalom) imati kojekakvi podmazani i premazani novopecheni "eksperti" bliski vlasti...

Sve u svemu, od mene ce dobiti shipak. A shto se tiche kontrole, i oni ce dobiti shipak. Kao shto je jedan chlan citirao Ch. Hestona, pribor mogu da mi uzmu samo iz mojih mrtvih, hladnih ruku. Nek zovu pandure, ili josh bolje nek zovu odma interventnu jedinicu, da se ne za.ebavmo previshe.

Nadam se da mi administratori nece zameriti zbog poduzeg uvoda, i mrvice politike (morao sam bar malo :)

_________________
Riba ribi grize rep


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 10:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
Pecaj slobodno i uzivaj.Koja dozvola?koji ribocuvari?sta je to ribocuvar?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 10:57 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Malo je off ali ne znam gde ovo da napišem.
Upravo listam najnoviji broj Službenog glasnika, pa naiđoh na Pravilnik o visini troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov, gde kaže - "visina troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2011.godinu iznosi 4600 din."


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 80 81 82 83 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs