Danas je Čet Mar 28, 2024 2:07 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 46 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 19, 2010 12:10 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Evo copy/paste iz teksta "Naredbe o merama za ocuvanje i zastitu ribljeg fonda",
tj. njene druge trenutno vazece verzije iz novembra prosle godine:

7. Рекреативни риболовац може дневно уловити највише 5 kg, аутохтоних врста
риба.

8. Ограничава се дневни улов рекреативног риболовца за следеће врсте риба, и то:
1) младица, 1 комад;
2) кечига, манић, све врсте пастрмки, липљен, штука, шаран, сом, смуђ, смуђ
камењар и буцов, 3 комада збирно;

3) плотица, јаз, скобаљ, мрена, клен и деверика, 10 комада збирно.
Када један уловљен примерак рибе прелази масу од 5 kg, за све аутохтонe врсте
риба, не важи ограничење дневног улова у комадима, већ се у таквим случајевима сматра
да је испуњен дневни улов рекреативног риболовца

Sad svi koji nisu nek je procitaju pa da diskutujemo dalje, a sve sto nije jasno spreman sam da protumacim.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 8:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:18 pm
Postovi: 43
Lokacija: Ulm/V.Plana.
mRVA napisao:
Tako je Veljo i nadam se da kolega nece krivo shvatiti nase "kritike". Ulovi su odlicni i svi mu cestitamo na tome, bez iznimke. No, kako smo ku dali konstruktivnu kritiku za fotografije (zbog kojih ce mu definitivno jednom u zivotu biti zao!) tako sno mu dali i konstruktivnu kritiku za odnosenje tolike kolicine kapitane ribe. Svi smo mi to prosli, jasan mi je poriv da se odnese kuci i pokaze i pohvali, no ja bih ipak pokusao kolegu da potaknem na razmisljanje da iduci put pusti barem jednog, za probu. Mozda mu se svidi! U zamrzivacu ima dovoljno smudjetine da nahrani siru familiju za sve posne slave koje predstoje.

PS Cestitam i na radjenju mjesta, odlicna ideja koja ocito super funkcionira!

Cini mi se da su ovde kritike uglavnom jednosmerne.Drugi smer=STOP!!! :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 8:31 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
bladerizer napisao:
razumem u potpunosti vase kritike i za fotke i za ribu ali cu vam sada to probati malo pojasniti.E ovako fotki imam jos dosta sa ovih par primeraka nazalost ne na vodi jer nema ko da me slika a i nebih da otkrivam pozicije drugima,a sto se tice ribe jbg narode nisam dosad imao tako velike primerke,lazem imao sam pre 2 ili 3 godine jdnog od 7,5kg ali ovo je sad stvarno lepota i drago mi je da imam ovakvu seriju,nemojte misliti da sam gladnih ociju i preterano zeljan ribe,da se 50% ribolovaca napustalo ribe koliko sam ja pustio ima li bi dosta bolji riblji fond. i jos jednom hvala kolegama na cestitkama.


Kolega, sve je u redu i ne brini! Drago nam je za tvoju impresivnu seriju (lagao bi ti onaj koji bi ti reko da takvo nesto i sebi ne zeli!) i kritike su stvarno bile dobronamjerne. Da smatramo da nisi "uredan" nagazili bi te puno ozbiljnije, hehe. Tvoj primjer je samo potvrda onoga sto stalno govorim, a to je da do (konstantno) dobrih rezultata mozete doci samo (konstantnim) redovnim izlascima na vodu i pracenjem (sa razumijevanjem!) onoga sto se dogadja na vodi. Dakle, treba ukljuciti mozak i potrositi vrijeme. To je najbolji savjet koji mogu dati ljudima koji pocinju da se bave nasim preljepim sportom. Nema carobnog mamca, cudotvornog stapa i masinice zbog koje ce smudj sam da zagrize. Najbolji mamac za ribu je vrijeme!

Sto se fotki tice, MENI je zao sto neces imati ljepse fotke od ovih prekrasnih riba za buducnost da pokazes svojoj djeci. Zato SVA SRECA sto si pronasao ovaj forum da te probamo potaknuti na smjer razmisljanja koji mi imamo jer smatramo damje ispravno na ribu gledati ne (samo) kao komad mesa (nitko je kaze da nesmijes uzeti ribu!), vec kao na partnera u sportu (bez kojeg tog sporta nebi ni bilo!) i kao takvog ga tretirati sa respektom.
Da ne vidim potencijala u tebi za buduceg clana od kojeg cemo svi moci nesto korisno nauciti i koji ce biti dobar clan nase zajednice, nebih se sad mucio natipkati ovoliki post sa iPhonea. Dakle, nebih se potrudio! Dobio bi jednu recenicu tipa: "prekobrojni ulov smudja + slike koje nisu u skladu s forum pravilima" i to bi bilo to. A ovako, dobro dosao na forum kolega!

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 9:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 9:51 pm
Postovi: 3008
4 smudja-28,1kg :shock: Šta reći.Mrva ti je sve rekao.

_________________
fish2win


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:18 pm
Postovi: 43
Lokacija: Ulm/V.Plana.
Hahahahhaha,kolega bladerizer ,kiselo grozdje :mrgreen:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:18 pm
Postovi: 43
Lokacija: Ulm/V.Plana.
mRVA napisao:
bladerizer napisao:
razumem u potpunosti vase kritike i za fotke i za ribu ali cu vam sada to probati malo pojasniti.E ovako fotki imam jos dosta sa ovih par primeraka nazalost ne na vodi jer nema ko da me slika a i nebih da otkrivam pozicije drugima,a sto se tice ribe jbg narode nisam dosad imao tako velike primerke,lazem imao sam pre 2 ili 3 godine jdnog od 7,5kg ali ovo je sad stvarno lepota i drago mi je da imam ovakvu seriju,nemojte misliti da sam gladnih ociju i preterano zeljan ribe,da se 50% ribolovaca napustalo ribe koliko sam ja pustio ima li bi dosta bolji riblji fond. i jos jednom hvala kolegama na cestitkama.


Kolega, sve je u redu i ne brini! Drago nam je za tvoju impresivnu seriju (lagao bi ti onaj koji bi ti reko da takvo nesto i sebi ne zeli!) i kritike su stvarno bile dobronamjerne. Da smatramo da nisi "uredan" nagazili bi te puno ozbiljnije, hehe. Tvoj primjer je samo potvrda onoga sto stalno govorim, a to je da do (konstantno) dobrih rezultata mozete doci samo (konstantnim) redovnim izlascima na vodu i pracenjem (sa razumijevanjem!) onoga sto se dogadja na vodi. Dakle, treba ukljuciti mozak i potrositi vrijeme. To je najbolji savjet koji mogu dati ljudima koji pocinju da se bave nasim preljepim sportom. Nema carobnog mamca, cudotvornog stapa i masinice zbog koje ce smudj sam da zagrize. Najbolji mamac za ribu je vrijeme!

Sto se fotki tice, MENI je zao sto neces imati ljepse fotke od ovih prekrasnih riba za buducnost da pokazes svojoj djeci. Zato SVA SRECA sto si pronasao ovaj forum da te probamo potaknuti na smjer razmisljanja koji mi imamo jer smatramo damje ispravno na ribu gledati ne (samo) kao komad mesa (nitko je kaze da nesmijes uzeti ribu!), vec kao na partnera u sportu (bez kojeg tog sporta nebi ni bilo!) i kao takvog ga tretirati sa respektom.
Da ne vidim potencijala u tebi za buduceg clana od kojeg cemo svi moci nesto korisno nauciti i koji ce biti dobar clan nase zajednice, nebih se sad mucio natipkati ovoliki post sa iPhonea. Dakle, nebih se potrudio! Dobio bi jednu recenicu tipa: "prekobrojni ulov smudja + slike koje nisu u skladu s forum pravilima" i to bi bilo to. A ovako, dobro dosao na forum kolega!

Razumem ja pravila koja ovde vaze,i jesam da se postuju pravila koliko mozes da poneses riba,ali ko vama daje za pravo da se tako ponasate prema coveku?Napraviste ga debilom.Pa nisi mu ti otac da ga usmeras,da vidis da li je ili nije potencijal.Vi cete da ga usmerite kako ce on da razmislja.Ma nemoj,kako da nije.Dosta je bilo toga,60 godina, svi da misle kako se jednom hoce.Stvarno nema smisla kako se ponasate prema pojedinim ljudima.Ovaj lik je bio dobronameran a svi drvlje i kamenje na njega.jeste ovaj forum vas ali nemate pravo da sikanirate i drzite mu lekcije.Jbg,ne volim takav vid komunikacije,zao mi lika,ispade gori od ovih ribokradica. :cry: :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:40 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 11:26 pm
Postovi: 20
Mrva hvala ti sto si se toliko potrudio da objasnis kritike i znaj da cenim i postujem sve sto si rekao takodje uvazavam ,cenim i postujem sve sto su rekle i ostale kolege ribolovci,znajte samo da vas necu izneveriti i da cu se uvek vise potruditi da iz situacije u situaciju budem bolji i bolji,ja sam od skoro clan ovog foruma i za kratko vreme sam naucio dosta stvari i drago mi je zbog toga ja imam neki svoj moto koji glasi da se covek uci dok je ziv ja tek imam 26 godina imam jos dosta vremena za ucenje. Hvala jos jednom na savetima i na dobronamernim kritikama i nadam se Mrva de ce i drugi ribolovci izvuci poentu iz tvoje jedne recenice ;smatramo da je ispravno na ribu gledati ne (samo) kao komad mesa (nitko je kaze da nesmijes uzeti ribu!), vec kao na partnera u sportu (bez kojeg tog sporta nebi ni bilo!). pozz i bistro. A da napomenuo bih da su ti ulovi ostvareni samo uz veliki trud i moje dugogodisnje zalaganje ,da neduzim od spustanja grana i panjeva pre nekih 8,9 ili 10 godina do svakodnevnog spavanja na vodi kada kazem spavanja mislim da svo svoje slobodno vreme posvetim ribolovu.
thrasher hvala na odbrani sila si.


Poslednja izmena od bladerizer u Čet Okt 28, 2010 10:43 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:18 pm
Postovi: 43
Lokacija: Ulm/V.Plana.
Jbg,i ja bih na pecanje ali me grip razvaljuje vec par dana :evil: :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 11:25 pm
Postovi: 708
Lokacija: Nis
Cestitke kolega @bladerizer na ulovu! Svaka cast! :wink: A svaka cast i Mrvi na ovako dobrom i edukativnom postu! :wink:

Lep smudj Dule, ustvari lepa slika u globalu! Bravo! :D

_________________
Smudj, smudj...


Poslednja izmena od Mita u Čet Okt 28, 2010 10:51 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Smuđ 2010
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:50 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
Trasher, mogu ja i na njemackom, mozda bi onda bolje shvatio moj post. Tj smisao posta. No nije bitno, onaj koji me je trebao razumjeti razumio me je u potpunosti! Ajmo sad dalje sa temom koja je Smudj 2010!

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 46 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs