Danas je Čet Mar 28, 2024 9:18 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 114 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
kockar napisao:
^ nazalost jedino sto savrseno funkcionise od ministarstva, preko upravljaca pa sve do pojedinacnog ribocuvara
jesu najdebilskiji moguci izgovori, sporost, lenjost nezainteresovanost i nesposobnost, koja i najvatrenije ohladi,
i obeshrabri, ako ne odmah, onda kroz mesec-dva ili par godina. Jer oni uvek imaju vremena na pretek...


Rade u ministarstvu i to dobro,jesenas rasturise grabuljase kod prevodnice,da se ne vadimo uvek na nerad!mozda treba da im se posalje mail,pismo,telefonira.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:41 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
pristevac napisao:
kockar napisao:
^ nazalost jedino sto savrseno funkcionise od ministarstva, preko upravljaca pa sve do pojedinacnog ribocuvara
jesu najdebilskiji moguci izgovori, sporost, lenjost nezainteresovanost i nesposobnost, koja i najvatrenije ohladi,
i obeshrabri, ako ne odmah, onda kroz mesec-dva ili par godina. Jer oni uvek imaju vremena na pretek...


Rade u ministarstvu i to dobro,jesenas rasturise grabuljase kod prevodnice,da se ne vadimo uvek na nerad!mozda treba da im se posalje mail,pismo,telefonira.

xaaxaxxaxa decko jel ti radis za ministarstvo kad tako pises ....pa grabuljalo se sve u 16 ...kome pricas svaki dan sam na vodi jel te nije sramota .pa grabuljali su i iz camaca a ovi smradovi od ribocuvara su prosli par puta pognutih glava i spustenih noseva ,da ne pricam kod azotare sta je bilo ,po 2o njih je grabuljalo .....................


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
Pre mesec dana?ne pricaj napamet!sve im pokupili.Ne bi trebalo da se ovde prepucavas u prazno,bolje nesto konkretno uradi.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 8:46 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Druze, ne sporim da povremeno bude efikasnih akcija, a koliko je ministarstvo zasluzno za njih ne mogu da tvrdim.
Ono sto iz prve ruke znam je da sam slao mailove kao na traci, preko trideset fotografija dela, ucinilaca, sa sve registarskim tablicama, predajom novca...i rezultat je bio nula. (Sto se tice ekipe kod prevodnice, to je problem koji nije postojao samo jesenas. A nadam se da nece proci jos par godina dok ne ponove akciju, jer po pouzdanim informacijama grabuljanje kod NS prevodnice je bilo vrlo ucestalo i masovno i pre i posle te akcije. zar ne?)
Takodje sam i licno u ministarstvu na sve moguce nacine pokusavao da objasnim probleme i neka od mogucih resenja (sa rezervom da mozda nisu dobra, ali su bolja od nicega)....Rezultat je bio teska nula.

Sto se tice ribocuvara, slazem se da je evidentatn nedostatak ljubavi i razumevanja za posao kod vecine,
i tu ima izuzetaka, ali ja njih nista poisebno i ne krivim, krivi su oni koji su im odredili primanja, uslove rada,
koji su ih birali, koji su ih pustili da prosle godine poloze ispit za licencu za cuvara, a da pola materije ne znaju,
cak sam video i materijale iz kojih su neki cuvari ucili za ispit, a koji uopste nisu bili azurirani, a dati su im kao aktuelni...
O nihovoj neopremljenosti i malobrojnosti ne bih trosio reci.
Takodje nikom od tih cuvara nije obezbedjen status i zastita, kakve taj posao zahteva, jer se oni svakodnevno susrecu sa ozbiljnim kriminalom....
Koliko bi nas bilo spremno da pogine za svoj posao???
Policija je minimalno ukljucena u resavanje ovih problema, a bez njih nema obracuna sa ozbiljnim kriminalom, prisutnim na nasim vodama.
Na rad cuvenih inspekcijskih sluzbi se ne bih osvrtao, osim sa par sitnih zapazanja, jer bi se knjiga mogla napisati. Da li ste culi skoro da je neko od upravljaca kaznjen zbog loseg rada? Jedino oko cega se inspekcija hvatala u kostac sa upravljacima su bili poreski dugovi i slicne birokratske zavrzlame. Kada ste culi da je neki alas kaznjen zbog nepostovanja propisa? Kada ste culi od bilo koga od nadleznih da je bilo gde rekao da je stanje realno tesko, da imamo probleme, da se traze resenja?!?

Krivci su na vrhu, sve ispod su samo posledice njihovovg nerada i neznanja.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 9:29 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Pristevac,iz kojeg si ti filma legendo :?: Ko to radi iz ministarstva i sta radi,kome je prijava pisana i gde ?Kad to lepo sve dokumentujes onda se javi a ne da samaras ko maksim po diviziji ovde :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 12:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 1:29 am
Postovi: 435
Lokacija: Beograd
Mnogo smo gadan narod. Mislim na kompletan Balkan i njegov mentalitet. Ribolov je samo jedna kapljica u moru balkanske gluposti i bezobrazluka.
Bunimo se sto nema zakona i sto se ne sprovodi a kada bi se sprovodio rigorozno polovina pecarosa bi kukala na drzavu kako ih maltretira.
Treba raditi na masovnoj edukaciji, pogotovo mladih, kako se cuva priroda jer nasa svest je na nezavidnom nivou.

_________________
www.savacentar.net


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 2:53 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
bravo rale .pristevac decko ocigledno ima neke veze sa ministarstvom pa ih hvali na sva usta ....prica o grabuljanju a na kanalu cveta krivolov i lopovluk od januara do decembra pa ponovo .........znam i ko stavlja mreze i ko grabulja i ko radi strujom ,ko peca bez dozvola...da sam ribocuvar i da hocu da resim problem za mesec dana ne bi bilo ni jednog problema na kanalu !!!!!!!!kanal je osiromasen unisten ,sva je sreca sto je sa dunavom povezan pa ponekad i prodje nesto ribe lopovima koji stavljaju mreze ...inace bila bi prica kao i na starom kanalu .........moj pristevac........ :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 8:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:31 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Novi Sad,kej Danube river
stanujem pored kanala.svaki dan se grabulja, uveliko i naveliko :!: :!: a pogotovo zimi:smudja ubise,pa sarana i sve ostalo sto zapnu...
i sad da kupim dozvolu :idea:

_________________
majstor-mehanicus


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 10:19 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
toliko o istinitosti pristevcovih tvrdnji ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 10:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Momak je sa neke druge planete.Ako njega pitate verovatno bi Vrabac dobio nagradu za najribocuvara 2010 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 114 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs