Danas je Čet Mar 28, 2024 9:25 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
evo mog pitanja za gospodju baćanović:

Interesuje me da li je izvršena kategorizacije reke Tise i ako nije da li će biti izvršena ove godine. Ovo pitam iz razloga što upravljač reke Tise, Ribolovački savez Vojvodine, pokušava da ucenjuje naša udružnja pomenutom kategorizacijom. Naime on kroz priču o napadnutosti reke Tise od strane ribolovaca želi da provuče svoje monopolističke ambicije da na toj reci može da peca samo onaj ko jedinstvenu dozvolu kupi od RSV. Ostala lica, koja ne kupe jedinstvenu dozvolu kod RSV, će moći da nose kući samo kilu ribe i neće moći da pecaju iz čamca. Time ucenjuje naše udruženje da prodajemo dozvole koje izdaje RSV i na taj način smanjimo našu zaradu, pošto kada bi prodavali dozvole koje izdaju ostali upravljači naše udruženje bi ostvarilo veći profit jer drugi upravljači ostavljaju udruženjima veći procenat od prodate dozvole.

Molimo Vas da nam date odgovor na vo pitanje, kao i da li je ovakvo ponašanje upravljača dozvoljeno?

a evo šta mi je ona odgovorila:

Postovani,
prava sportskih ribolivaca koja se ostvaruju na osnovu posedovanja ribolovacke dozvole su jednaka na celoj teritoriji Republike Srbije. Posebni uslovi vaze jedino za kategorisane vode (sto u vasem pitanju nije slucaj), ali i tom slucaju vaze za sve ribolovce (bez obzira gde su kupili dozvolu). Nije dozvoljena diskriminacija sporstskih ribolovaca, ali je istovremeno jasno da je obaveza svakog korisnika da prodaje dozvole iskljucivo na teritoriji ribarskog podrucja koje mu je ustupljeno na koriscenje, kao i da ribolovacka drustva imaju obavezu da distribuiraju dozvole onog korisnika na cijoj se teritoriji nalaze.
Srdacan pozdrav

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:35 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Jebo lud zbunjenog.
Moras, a ustvari ne moras, a on moze kako hoce a i ne mora....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Naravno... RSV nema apsolutno nikakvo pravo da traži doplatnu dozvolu za Tisu, niti da vrši bilo kakva uslovljavanja po pitanju kupovine dozvole i svega ostalog... Ako u svom gradu/mestu/području na kome pecate imate više korisnika voda - možete da birate čiju ćete dozvolu kupiti... Ako uopšte i nameravate da je kupite... :wink:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
Nisam zapazio da je neko napisao...a interesuje me, da li je opet obavezno kupiti dozvolu na teritoriji opstine, na kojoj je ribolovac prijavljen?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Da. Tamo gde si prijavljen - tamo je i kupuješ...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
Ok, hvala na odgovoru :wink:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:45 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
A sta ako dobijem blanko dozvolu :?: 8)

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 2:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa, svejedno je neko mora overiti (udruženje u tvom mestu), inače ne važi... :wink:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 3:56 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
Tamerlan napisao:
maxymus napisao:
Ja ipak mislim da bi se bojkotom kupovine dozvola samo još više ugrozila naša pozicija...

Koja pozicija?!
Koji je smisao finansiranja takve bratije?!

maxymus napisao:
Do tada, probajte ličnim primerom ...

To je već drugi par čarapa. Slažem se da bez obzira što živimo u parodiji od države to ne znači da treba da postojeće sr*anje pravimo još većim.
Al plaćati gamad da dembelišu u trećoj brzini-JOK!

.BRAVO MAJSTORE!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 4:02 pm 
OffLine
povratnik

Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 5:07 pm
Postovi: 62
pogledajte oko cega mi raspravljamo ...oko dozvola rekreativniribolov !!!!!kolika se prasina dize ,a zasto ?
zato sto se jako puno para vrti oko svega toga ,sad ljudi iz Voda Vojvodine ,stalni zaposleni ne mogu da dobiju gratis dozvolu ?
pa to je apsurd ....pa to treba da bude rekreacija ,uzivanje u prirodi u ribolovu ,druzenje sa ljudima ,izduvni ventil u ova teska vremena ... mi smo totalno lud i zbunjen narod ...sva pravila PONASANJA SU NAM POREMECENA ,SISTEM VREDNOSTI DA I NE GOVORIM ...................


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 146 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs