Danas je Čet Mar 28, 2024 1:35 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 8:50 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Da , sramota, koja dosta govori o "brizi" "nadleznih" za edukaciju i postovanje propisa.
Radio sam knjizicu koju su Vojvodinasume SG Gornje podunavlje delile uz dozvolu prosle godine,
a sadrzala je propise bitne za deo voda pod njihovovm upravom (i mi smo imali jednu gresku kod lovostaja za smudja :( ).
Mislim da je ove godine nece deliti, a i prosle je manji deo ribolovaca dobio, jer je vecina udruzenja duzila dozvole od Voda Vojvodine,
zbog manje cene prema udruzenjima (veceg rabata, sta li...:) ).

Sve u svemu onomad i "radnicima" u ministrastvu dadoh primerak knjizice, ne zbog toga sto to treba da izgleda bas tako (sigurno moze i mnogo bolje), vec cisto da ih nesto podseca na neophodnost informisanja ribolovaca o turbulentnim vazecim propisima,
a dost vremena potrosih da im docaram i da cak i dosta ljudi koji se bave upravljanjem nije bas uspelo da isprati sve izmene, dopune,
predomisljanja, izmisljanja, popustanja privrednim ribarima, pravilnike, izmene pravilnika, amandmane...tra-la-la-la...gde je u svoj toj zbrci obicni pecaros, bez neta i 28 godina skolovanja??? :mrgreen:
Kao sto mozemo videti cela ta prica ih je vrlo potresla.
Cudi me jedino kako se ne setise da angazuju neku privatnu firmu surjaka kafe kuvarice iz Nemalnjine da za petocifreni eVarski iznos, uz upotrebu najnovijih informatickih cuda i zakup bar dva interktivna satelita ne napravi ovako nesto i onda to sve preko privatne stamparije mite lozaca ne distribuira na "jedinstvenom" trzistu ribolovcima za bar trocifreni dinarski iznos pod prinudom.....

PI!!!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 5:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 03, 2009 7:31 pm
Postovi: 334
Lokacija: Kragujevac
kockar, zamolio me Mita ložač ako možeš samo da mu na mail malo elaboriraš ovo za zakup dva interaktivna satelita ... kaže ta šurak te kafe kuvarice "pao" s' nekom mafijom :lol:

_________________
smanji doživljaj ... uključi mozak !
http://blog.velickovic.net


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 8:40 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ako ti je Zika pandur rekao da je surak kafe kuvarice pao s mafijom i ti mu verujes u debeloj si zabludi. ;)
Mislim da je elaborat o satelitima vec spreman i da je dobio pozitivnu ocenu za zaduzivanje kod Green-crops banke,
(bratanac Mome obijaca je egzekutivno-eliminacioni-pluskvanbullshit-manager za Tadzikistan, Bengal i zapadni Balkan)
uz ekstra povoljnu kamatu i otplatu na rate, svaka dospeva po prodaji novih dozvola...(a cuo sam i da je angazovan mladi student Megabiznis-mikroinvest-eastBeverly privatne vise akademije i da decko rastura koliko je kreativan i sposoban u smisljanju novih opravdanja i razloga zasto treba vise platiti a manje pecati...)

A sad ozbiljno, setih se jednog razgovora sa skupa u Apatinu,
da li vam je neko pregledao, trazio , na uvid, uslovlajvao izdavanje nove dozvole, ili vas ikako pitao,
za onaj chuveni papiric za "Evidenciju ulova"???

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 2:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 03, 2009 7:31 pm
Postovi: 334
Lokacija: Kragujevac
auuuu, kako si ti skapirao demokratiju - sigurno ti više nije smešna ni epizoda Crnog Gruje kad mladi konsultant Vožda "snima" kako mogu da se namaknu novi porezi :lol:

Evo da se i ja uozbiljim - popunjenu i potpisanu evidenciju ulova sam poneo kad sam uzimao dozvolu - nit' me ko pitao nit mi je tražio - još uvek je kod mene ...

P.S. 'ebote pade mi na pamet sad mogu evidenciju da čuvam k'o đačku knjižicu pa za 20-ak godina da pokazujem "mladim" ribolovcima "kako je nekad bilo ribe za celu stranu" :idea:

_________________
smanji doživljaj ... uključi mozak !
http://blog.velickovic.net


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 12:21 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Dva zanimljiva komenatara sa Facebooka:

Slika

A: Mene bi bilo sramota i da slikam ribu ispod mere, a kamoli da se javno hvalim. Jeste li culi za izraz: "Uhvati i pusti"!!!!!!!!!!!!!!

B: Trebalo bi te biti sramota i da se uopste javis, jer neznas da je som ispod mere ispod 50 cm. i ispod pola kile, a ovoj je bio preko 2kg. Verovatno i neznas gde se nalazi Juzna Morava i da su veci primerci retkost. uhvati i pusti je pravilo na takmicenjima i kod lova na pastrmke i u nekim nacionalnim parkovima.

-----------------------------------------------------------

E Srbijo međ šljivama... :?

p.s. Za forumaše iz inostranstva, mera je inače 60 cm (bez repnog peraja), što je somić od oko 1,5 kg

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Poslednja izmena od Goci u Ned Mar 20, 2011 12:22 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 12:22 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jun 01, 2010 1:58 pm
Postovi: 226
Lokacija: Bgd---Norway
:roll: :roll: :roll:

_________________
.....


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 12:34 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Sep 20, 2010 10:42 pm
Postovi: 116
Lokacija: Šabac,Triangla
hahah sramota xD

_________________
I NAMA RUZNIMA SE NEKO SVIDJA! xD


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:20 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ako nekad odem da potpišem zaveštavanje svojih organa, liku B ću ostaviti mozak... Ili bar oči - da pročita kolika je min mera. Plus ću mu od imovine ostaviti kuhinjsku vagu, da izmeri soma od 50 cm. Ne znam kolko je težak toliki somčić, ali sigurno nije svega 500 g.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jun 01, 2010 1:58 pm
Postovi: 226
Lokacija: Bgd---Norway
ma 2+kg :lol: :lol:

_________________
.....


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 9:16 am
Postovi: 135
Bez cudjenja,to je nasa realnost!!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs