Danas je Čet Mar 28, 2024 8:07 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 6:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 3:34 pm
Postovi: 30
Lokacija: Sabac
E srbijo ,,sto nisam rodjen u Svedskoj.

_________________
Pljoska je sa stomaklijom!!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 5:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 12:40 am
Postovi: 1705
Lokacija: BGD
PA cekajte...ja sam u zbunu... :|
Je l' bucov sada u zabrani ili nije? Bilo je od 15. aprila, a sada vidim neku izmenu da pocinje od 01.04?? Sta je tu tacno?

_________________
Postoje dve vrste ljudi, oni koji cuvaju obraz i oni koji čuvaju guzicu. Mi smo definitivno u ovoj prvoj grupi - Dule Vujosevic


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 7:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 03, 2009 7:31 pm
Postovi: 334
Lokacija: Kragujevac
Pretpostavljam da je zabunu uneo moj post o promeni režima lovostaja koja praktično VAŽI SAMO na delu ribarskog područja Srbija-jugozapad kojim upravlja PLUS SPORT iz Kraljeva. Po važećem Zakonu svaki korisnik voda ima pravo da na obrazložen zahtev i uz odobrenje resornog ministra izmeni režime lovostaja za određene vrste što je PLUS SPORT i iskoristio. Izmene režima lovostaja su prepisane iz knjige ulova ovog korisnika koja sadrži i izvod iz Pravilnika za to ribarsko područje ali s' druge strane jedan kolega se kune da u samom Pravilniku koji je on čitao nema ni pomena o promeni režima lovostaja. Iskreno i meni se čini da je u pitanju pre štamparska greška jer sumnjam da je korisnik koji je upravljanje otpočeo polovinom januara uspeo za 10 dana da pripremi zahtev sa stručnim obrazloženjem i pribavi potrebnu saglasnost ministarstva ...

_________________
smanji doživljaj ... uključi mozak !
http://blog.velickovic.net


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 9:14 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 03, 2009 7:31 pm
Postovi: 334
Lokacija: Kragujevac
Evo i ispravke - 18. maja je objavljena informacija o "štamparskoj grešci" prilikom štampe pravilnika priloženog uz evidenciju ulova korisnika PLUS SPORT Kraljevo ...

Slika


Izvor: Kraljevačke Novosti br.203

_________________
smanji doživljaj ... uključi mozak !
http://blog.velickovic.net


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 1:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Minimalne mere za stuku,smudja,soma,bucova,pa i klena moraju se povecati!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 1:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 10:21 pm
Postovi: 1381
Lokacija: Vojvodina, tamo gde je najlepša.
Ujedno uvesti i maksimalnu meru

_________________
Fishing is not where I'm going, but where I belong...

Vrlinom i primerom na vodi!
Varalicar.com


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 1:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Avg 15, 2012 10:24 am
Postovi: 220
Lokacija: Pancevo
Koja bi bila maksimalna za stuku? 72cm? Posto na komercijalnim gde ja pecam tesko da ce se nesto vece u'vatiti :D

A za neke ljude je minimalna za stuku 15cm,tesko da bi oprostili neku duzu od onih 72cm. Pozdrav

_________________
I tako to...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 2:05 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Znaš šta bi ti vodeći državni ihtiolozi rekli na predlog max težine?

Da štuka 10-15 kg ima prosečno manje ikre i manji procenat uspešnog izleganja od štuke od 2-3 kg.

Onda bi ti trebalo da negde na netu nađeš par naučnih radova koji objašnjavaju loš uticaj postojanja samo min mere na ribe i da mu ih objasniš.

U tim radovima ćeš naći podatak da recimo riba od 15 kg, ma koliko imala ikre, ima mnogo veću šansu da da potomstvo koje može da naraste do 15 kg, nego štuka od 2 kg. Ona od 2 kg je možda genetski takva da će da naraste max 5-7 kg, pa će i njena deca prosečno narastati toliko. To je prilično očigledno, ali ima i komplesknijih rezultata.

Jedan koji sam čitao objašnjava da se postojanjem min mere favorizuje mrest sitnih riba i cela populacija vremenom postaje sitnija, i to genetski sitnija, dakle to im je zapisano u kodu. Kako se to dešava? Riba koja brzo raste brzo preraste min meru i bude ubijena, često se ne izmresti nijednom i ne ostavi brzorastuće potomstvo. Ona zakržaljala može da se mresti i po 5-6 godina pre nego što prebaci min meru i bude ubijena i ostavi na hiljade i hiljade mlađi.

Ljudi pisali doktorske disertacije na te teme, ali nema ko da čita.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 2:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 7:55 pm
Postovi: 1809
Jes da si ti jako neozbiljan mada ovo itekako ima smisla Goci. :)
Mene glodje sto lovimo pastrmku od 1 Marta. Ja bi da se pocetak lovostaja pomeri mesec dana unazad. U nekim zemljama u okruzenju je dozvoljen lov od 1 februara. Zanima me da li su ikada nasli ikru 1 februara u pastrmci?
Ovde u centru grada na larvu love bez prestanka. Pitao sam jednog ribolovca :roll: da li ima ikru i rekao je da je ulovio 4 komada oko nove godine i u jednoj da je bilo ikre ali jako sitna kao da sprema za sledeci mrest.
Onaj ko zna sta treba da gleda videce i ociscena mesta u reci a ona se retko pojavljuju posle nove godine kakva god da je.
Nemoj neko da me ironicno pita otkud znam da nema ikru ima da ga nataknem na ...

_________________
Paznja!! Budite pazljivi. Postoje hakeri sto uzmu tvoju sliku sa profila i stave sebi na glavu. Onda idu po kafanama i piju.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 2:32 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Većina pastrmski se u Srbiji mresti novembra, najkasnije decembra, a izuzetno retko januara. Februara baš nikad.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs