Danas je Čet Mar 28, 2024 9:21 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 5:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jan 19, 2011 11:06 pm
Postovi: 122
Lokacija: Šumadija
Stefanajs napisao:
makarije čudotvorac napisao:
Pa ne može jezero da se čuva sa 5-6 ribočuvara,i to 3 smene :!: Možda će vas biti više kad budete uveli doplatne dozvole od sledeće godine,kako se priča.

kakva doplata :shock:

Pa majstori oće da se bogate na naš račun,al će da dobiju...kolac zamašćen Slika Slika

_________________
U ovi manastir ćoravije progleda, ćopavi prohoda, a mrtvi oživio


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 10:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Rangoo napisao:
zlajakg napisao:
Ma koji crni prosli,dovoljno je znati koliko je desetkovan smudj,da ga ima jako malo,.......kako se izlovljavao,.....katastrofa. :evil:


Znam da je desetkovan i znam ko je to organizovao. Baš zato smo Ministarstvu predali projekat izgradnje veštačkog mrestilišta smuđa. Namera nam je da ga veštački mrestimo u jezeru i da poribljavamo enormnim količinama da bi oporavili tu vrstu.


Imam neki osećaj da će Rango za ovaj projekat dobiti lovu od ministarstva! Sačuvati smuđa nije teško, a prirodnom mrestu nema alternative. Ukoliko mu voda odgovara a hrane ima u izobilju biće i smuđa na pretek, suprotno tome ukoliko nema prirodne hrane i ne odgovara mu kvalitet vode, nikakva poribljavanja ga neće "vaskrsnuti"! Inače voleo bih da nešto novo naučim pošto sam čuo za mrestilište šaranskih vrsta riba, ali za smuđa, prvi put!!! Znam takođe da je efikasan način postavljanje gnezda i to u smislu da se u prirodi stvore što bolji uslovi za mrest ili eventualno za translokaciju, ali zaista ne vidim to kao "projekat"!!!!!
Takođe ne shvatam reč "izgradnja" mrestilišta i koja svrha tome kada sav smuđ iz Gruže potiče od svega 4 gnezda koja su čisto iz probe postavljena u malom Ćurevcu negde koliko sam čuo 2003 godine? verovatno je i za to trebao neki "projekat"???? obzirom da jedno gnezdo košta između 30-50 eura.


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 10:53 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
gubnik.kg napisao:
Posto si me prozvao da nisam upucen i neznam situaciju ja sam se malo raspitao i dosao do sledecih podataka:
1. Slagao si da ste ispred kampa clanova upravnog odbora Magme nasli 1500m. mreze. Istina je sledeca po recima ribocuvara Sase nasli ste 400m. ispred kampa Bogoljuba Denica u cijem kampu ponekad peca samo Zoran Mihajlovic i nijedan drugi clan uprave Magme. Isto dobro znas ko jos kampuje u neposrednoj blizini. Ovo znaci da ti nije namera postena nego da hoces lazima da diskreditujes kragujevacke aktiviste.
2. Sto se tice kaveza za cverglana ja mozda nemam pojama ali si ti pravi laik sto si pokazao prosle godine u Sumaricama, jer i posle tvog nazovimo izlova cverglana u Sumaricama posle tvog deceniskog rada samo njega mozemo da lovimo. Ako nam tako budes cuvao Grizu tesko nama. Ako nisi mogao za ovolike godine da sacuvas Sumarice, kako ces onda onoliku
Gruzu? Da me ne shvatis pogresno ne aludiram na to da je Sasa lose radio na Sumaricama nego jednostavno sam nije ni mogao bolje da odradi.
Iz tvog ponasanja na nasim vodama sticem utisak da ustvari tebe interesuju jedino nase pare a evo i zasto to mislim:
Vi trnutno gazdujete svim kragujevackim vodama sto podrazumeva i Gruzu od ove godine. Za toliku novu teritoriju angazovao si samo dva nova coveka. Ako u Kragujevcu ima oko 2500 ribolovaca znaci da ces ti od nas dobiti u netu oko 10 ooo ooo dinara. Ako odbijes plate za nova dva coveka plus nova oprema ostace poprilicna suma.
PITAMO VAS KAKO CETE OSTATAK NOVCA DA VRATITE RIBOLOVCIMA KRAGUJEVCA?
I jos da ti napomenem ti i neznas sta ja i koliko mogu da izdrzim, zato mislim da i taj komentar je u najmanju ruku neumesan jer ponovo prelazis na licno.


BINGO !!!!!!!!


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:29 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
A da,da se ne kurcim :?: 8) Ti ces da mi kazes a. I slike su ti stare a ne skorasnje i onih 2000m jer to isto kao onih 1500m ili sta.Da ne posedujete vi neki stelt pa niko ne vidi sta vi i kako vi radite.
Od tebe ne trazim da mi licno podnosis izvestaj(mada ne bi bilo lose :lol: )nego kao saobracajci-aparat-nastelovan datum-rad i izvestaj svima nama ovde i mirna Backa. Molim lepo. Znas kako kaze nas narod"jedna slika 1000 reci".
Iako jos mislis da sam lose informisan ili ti mislis da mi matematika lose stoji samo to reci sve cu da ti izdeklamujem,samo mislim da vam to ne ide u prilog kao ni jedan vas post do sad.
CEKAMO ODGOVOR.CMOK :P


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 1:17 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
Rango nisi valjda otisao kod nekog pravnika da ti sastavi tekst za sledeci post? :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:10 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
zeljkokg76 napisao:
Rangoo napisao:
Ja ti sve vreme pričam o tome da si veoma loše informisan. 2012 godine će biti raspisan konkurs za sva ostala ribarska područja osim za Srbija Jugozapad, pošto je za ovo područje konkurs na 10 godina raspisan krajem 2010. godine.

Ali meni ne ide nikako u glavu kako je moguće da se dobije gazdovanje vodom na deset godina :?: zašto vam nisu dali do 2012 godine pa onda da se ponovo vrši dodela kad i na svim područjima,kako je to moguće,da li vi imate neki povlašćen status ili šta je u pitanju :?:


Raspisan je konkurs za celo ribarsko područje Srbija Jugozapad, a po zakonu konkurs se može rsapisati samo na 10 godina. Tako da je ovo ribarsko područje dobilo još tri korisnika koji takođe imaju povlašćen status kao i mi.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:23 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
zeljkokg76 napisao:
Rangoo napisao:
U bre al si ti bistar. Pa Tucko je za sve to vreme spavao uz vatru u vikendici.

Pa što promeni post,ako je spavao u vikendici kao što si rekao u izmenjenom postu od 05:00 do 09:00 što ste ga koji moj čekali.To se radi na smenu,pošto vas ima ''mnogo'',a i kako si se pohvalio u ranijim postovima da imate opremu za 150000 €,a ovamo ne možete da platite ljude i kukate kako vas je malo.A to što ste se kao smrzavali,to vam je deo posla.Konkurisali ste,izvolte pa radite molim lepo.Dal pita neko onog rudara kilometar ispod zemlje da li mu je lepo.


Komentar ti je veoma glup i tendenciozan. Očigledno je da nisi baš najbolje upućen u celu problematiku, pa koliko ja vidim, pišeš nešto što nema veze sa pameću.
Da bi nekoga uhvatio na delu moraš da ga sačekaš da izvrši delo, a ne da sutra dan lupaš koješta na sudu, kao što ti lupaš na ovom forumu.
To što mi imamo opremu u pomenutoj vrednosti, znači da smu ulagali u ovaj posao znatno ozbiljnije nego drugi korisnici, koji su novac od vaših dozvola trošili na koještarije.
Kao drugo, u Srbiji ima još petnaestak korisnika, ali ni jedan ne može da se pohvali činjenicom da su njegovi ribočuvari toliko predani poslu, da su spremni da nekoga čekaju na -15 i to pet sati. I oni su konkurisali, i njihovi čuvari primaju plate, i oni bi trebali da rade, ali ipak ne rade i niko ih zbog toga ne proziva.
Tvoji komentari samo dokazuju da se u Srbiji sve može oprostiti, osim uspeha. Mi smo u ovom poslu uspeli da godinama unazad budemo mnogo iznad svih ostalih, ali to se izgleda ne prašta.
Za tebe lično mogu da garantujem da na onom mrazu ne bi izdržao ni pola sata, i da bi te baš bilo briga za rudare. Sklonio bi ti svoje dupe u toplo i te kako, ali si zato sada na rečima veliki junak.
Mnogo je takvih junaka kao što si ti u ovoj zemlji, ali je malo onih koji su stvarno spremni da odrade posao za koji su plaćeni.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:02 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
zeljkokg76 napisao:
Ja vam svakako želim sreće u budućem radu i radujem se svakoj uspešnoj akciji koju izvedete,ali nemoj ovamo da pričaš da imate opremu od 150000 evra,a sa druge strane kukate kako ne može odmah da se promeni situacija i da ste tek na početku posla.Prvo u startu je trebalo uvesti tri smene i zaposliti više ljudi.J*e*b*e*š tehniku i opremu bez ljudskog faktora.A drugo što se tiče kontrole,od nove godine od kako ste preuzeli jezero mene nije niko iskontrolisao.Neću da kažem da nisam video ribočuvare da ne kažeš da lažem.Pošteno,video sam ih samo jednom i to su proleteli sa nekim bržim čamcem.


Predpostavljam da bi trebalo zaposliti ljude iz Kragujevca ili okoline jezera. Mnogo je to pametno, pa da mi služba radi kao što je radila služba predhodnih korisnika.
Dakle, opet mnogo, mnogo neznanja, ali je žalosno što ljudi poput tebe koji zaista nemaju pojma o ovom poslu, uopšte daju sebi za pravo da kritikuju.
Kao prvo, ljudi ne mogu da rade bez potrebne opreme, ili misliš da bi bilo najbolje da plivaju po jezeru, a da do jezera dolaze autobusom.
Kao drugo, ljudski faktor je ovde uvek bio najveći problem. Sve predhodne ribočuvarske službe su radile kao zaštita ribokradicama. Tako da zapošljavanje neproverenih ljudi za savaku službu predstavlja veliki rizik.
Da bih ti to i dokazao, evo daću ti jedan primer. Da bih pojačao službu, zaposlio sam dva momka iz Kragujevca. Juče je jedan od te dvojice dobio otkaz jer smo otkrili da sarađuje sa ribokradicama na jezeru. Šta misliš kada bi zaposlio 5 ribočuvara iz Kragujevca ili okoline jezera, koliko bi njih sarađivalo od te petorice sa lopovima.
Dakle, problem rada službe je daleko kompleksniji nego što ti to uopšte možeš i da zamisliš, pa ti savetujem da ne kritikuješ problematiku u koju uopšte nisi upućen.
Šta i kako mi radimo, pokazaće krajnji rezultati, ali svakako o načinu rada i prikupljanja operativnih informacija ne mogu da pišem na forumu.
Reci misamo jedno, jesi li ti lično imao prilike da vidiš kako se krade riba za ovo vreme.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
makarije čudotvorac napisao:
Pa ne može jezero da se čuva sa 5-6 ribočuvara,i to 3 smene :!: Možda će vas biti više kad budete uveli doplatne dozvole od sledeće godine,kako se priča.


A kako ti znaš da jezero čuva 5-6 ribočuvara. Mislim jesi li siguran u to što si napisao ili si tako čuo, ili si napisao tek da nešto napišeš.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
gubnik.kg napisao:
Posto si me prozvao da nisam upucen i neznam situaciju ja sam se malo raspitao i dosao do sledecih podataka:
1. Slagao si da ste ispred kampa clanova upravnog odbora Magme nasli 1500m. mreze. Istina je sledeca po recima ribocuvara Sase nasli ste 400m. ispred kampa Bogoljuba Denica u cijem kampu ponekad peca samo Zoran Mihajlovic i nijedan drugi clan uprave Magme. Isto dobro znas ko jos kampuje u neposrednoj blizini. Ovo znaci da ti nije namera postena nego da hoces lazima da diskreditujes kragujevacke aktiviste.
2. Sto se tice kaveza za cverglana ja mozda nemam pojama ali si ti pravi laik sto si pokazao prosle godine u Sumaricama, jer i posle tvog nazovimo izlova cverglana u Sumaricama posle tvog deceniskog rada samo njega mozemo da lovimo. Ako nam tako budes cuvao Grizu tesko nama. Ako nisi mogao za ovolike godine da sacuvas Sumarice, kako ces onda onoliku
Gruzu? Da me ne shvatis pogresno ne aludiram na to da je Sasa lose radio na Sumaricama nego jednostavno sam nije ni mogao bolje da odradi.
Iz tvog ponasanja na nasim vodama sticem utisak da ustvari tebe interesuju jedino nase pare a evo i zasto to mislim:
Vi trnutno gazdujete svim kragujevackim vodama sto podrazumeva i Gruzu od ove godine. Za toliku novu teritoriju angazovao si samo dva nova coveka. Ako u Kragujevcu ima oko 2500 ribolovaca znaci da ces ti od nas dobiti u netu oko 10 ooo ooo dinara. Ako odbijes plate za nova dva coveka plus nova oprema ostace poprilicna suma.
PITAMO VAS KAKO CETE OSTATAK NOVCA DA VRATITE RIBOLOVCIMA KRAGUJEVCA?
I jos da ti napomenem ti i neznas sta ja i koliko mogu da izdrzim, zato mislim da i taj komentar je u najmanju ruku neumesan jer ponovo prelazis na licno.


Mnogo si ti dezinformacija izneo ovde, ali dobro to je sloboda foruma da može da piše svako i svašta. Toliko gluposti zaista ne mogu da kometarišem.


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs