Danas je Čet Mar 28, 2024 6:22 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Evo još jednog pametnjakovića. Mislim da sam već izneo podatak, koliko me košta rad na jezeru, a koliko sam prihodovao od jezera. Što bi rekli u ''Maratoncima'' ako si glup, nisi gluv.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:17 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
gubnik.kg napisao:
Rango nisi valjda otisao kod nekog pravnika da ti sastavi tekst za sledeci post? :lol: :lol: :lol:


Ma jok, samo ne mogu da izađem na kraj sa ovoliko pametnih komentara.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Rangoo napisao:
grgile napisao:
A koja je to vrsta deverike,odakle je dosla,koliko narasta,gde je onda podmladak obicne deverike?


Problem je u tome što su te dve vrste vizuelno veoma slične, a da bi se utvrdila razlika, mora svaka da se raspori jer se razlikuju po čeljustima. To je svakako anomalija Naredbe o lovostaju i mi ćemo tražiti izmenu iste, odnosno da Nredbom budu obuhvaćene obe vrste.


Slican problem imamo na Grliskom jezeru... Prenamnozena deverika u stvari nije prava, vec najverovatnije crnooka deverika. Prave deverike ima mnogo manje. Nemoguce je da se prava deverika vec mresti pri duzini od 15 cm, nemoguce je da dve deverike iste duzine imaju totalno razlicitu boju i texturu krljusti, ali je i nemoguce to objasniti "visim instancama" :? Kod vas su barem dokazali da to vecinom nije deverika, kod nas jos uvek nisu :?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 1:01 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Očigledno je da je ovakvo pisanje posledica prevelike želje da se na jezero vrate ribočuvari poput Tomovića i Banića. Epa stvarno mi je žao, ali ja tu želju ne mogu da Vam ispunim, tako da ćete narednih deset godina morati da trpite ribočuvare koji nisu u dilu sa lopovima.
Kao drugo, ili nećete da čitate ono što sam napisao, ili ne razumete, ali ja svakako nemam ni vremena ni volje da se bavim Vašim insinuacijama. Takvo pisanje može ići u prilog jedino lopovima, a ja u tome ne želim da učestvujem. Tačnije, za sve što sam ovde napisao ja imam dokaze, a da bi se videlo ko ovde laže, evo broj telefona ribočuvara Saše, pa svako ko hoće može da proveri da li smo podigli sa Bogijevog doka 400 ili 1500 metara. 069 787712
Dakle, ne radi se o nikakvim insinuacijama, već o proverenoj trvrdnji da kamperi, među kojima su i članovi UO Magma, dobro znaju ko, kako i kada krade ribu, ali da o tome nisu do sada baš ni najmanju informaciju pružili ribočuvarskoj službi. Da li to što se na ovaj način štite lopovi ide njima na čast ili smo i za to mi krivi.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 1:04 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
2pike napisao:
Rangoo napisao:
grgile napisao:
A koja je to vrsta deverike,odakle je dosla,koliko narasta,gde je onda podmladak obicne deverike?


Problem je u tome što su te dve vrste vizuelno veoma slične, a da bi se utvrdila razlika, mora svaka da se raspori jer se razlikuju po čeljustima. To je svakako anomalija Naredbe o lovostaju i mi ćemo tražiti izmenu iste, odnosno da Nredbom budu obuhvaćene obe vrste.


Slican problem imamo na Grliskom jezeru... Prenamnozena deverika u stvari nije prava, vec najverovatnije crnooka deverika. Prave deverike ima mnogo manje. Nemoguce je da se prava deverika vec mresti pri duzini od 15 cm, nemoguce je da dve deverike iste duzine imaju totalno razlicitu boju i texturu krljusti, ali je i nemoguce to objasniti "visim instancama" :? Kod vas su barem dokazali da to vecinom nije deverika, kod nas jos uvek nisu :?


Konačno da se na ovoj temi pojavi i neko ko iole upućen u ono o čemu piše.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 1:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Izgleda da je Vama bilo mnogo lepo dok je funkcionisala Kragujevačka veza. Lopovi iz Kragujevca, ribočuvari iz Kragujevca. Još samo fali i da korisnik bude iz Kragujevca.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 3:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Mar 26, 2006 9:57 pm
Postovi: 345
Lokacija: Cacak,Srbija
Kad si rekao da ce poceti da se primenjuje odredba za tri stapa po coveku?
Hocemo li moci da prijavimo na neki broj neregularnosti koje zaticemo na jezeru???

_________________
Pecanje je zivot,zivi smo dok pecamo...


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 3:53 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Bojo napisao:
Kad si rekao da ce poceti da se primenjuje odredba za tri stapa po coveku?
Hocemo li moci da prijavimo na neki broj neregularnosti koje zaticemo na jezeru???


Naravno. To je već konstruktivna priča. Niti sam ja, niti su ribočuvari svemogući. Ono što je važno, jeste činjenica da mi imamo volju da se sve odradi u skladu sa propisima, ali ne postpji čak ni teoretska šansa, da nešto ne promakne. Ipak ni lopovi nisu baš glupi, a ni lica koja čine manje nepravilnosti.
Zbog toga je neophodna saradnja sa ribolovcima, a sve dobijene informacije su potpuno zaštićene. Za sad ljudi jednostavno nemaju poverenja, što nije ni malo čudno, obzirom da su ranije ribočuvari sarađivali sa lopovima, pa su ljudi koji su davali informacije, imali kasnije problema sa lopovima.
Dakle, ja molim da mi se dostave sve neregularnosti koje primetite kako bi smo ih otklonili.
Inače, mi već godinama primenjujemo propis za tri štapa po ribolovcu, pa u tom smislu primenjuje se i na Gruži. Međutim u kampovima obično bude po dve i više osoba, tako da svako od njih, pod uslovom da poseduje dozvolu, ima pravo na po tri štapa.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 3:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Uočene nepravilnosti možete da mi prijavite preko foruma, putem poruke, ili na moj broj 069 787700.
Samo Vas molim da ne prijavljujete neproverene priče, obzirom da toga ima podosta.


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 4:04 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Nov 27, 2009 1:19 am
Postovi: 246
Samo da neko ne shvati pogrešno (a svi znamo da hoće), ja nikako ne generalizujem stvari, tako da ne mislim da su svi Kragujevčani lopovi i nepošteni. Ono što radim jeste puko iznošenje činjenica, a najmanje sam ja uticao na to što su svi lopovi na Gruži iz Kragujevca, i na to što su Kragujevčani ''čuvali'' jezero poslednje tri godine. Javna je tajna da je ribočuvarska služba u poslednje tri godine radila zajedno sa lopovima, a to zaista nema baš nikakve dodirne tačke, niti sa mnom niti sa mojom službom.


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs