Danas je Čet Mar 28, 2024 4:40 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 18 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Eksterni blic
PostPoslato: Čet Sep 08, 2011 10:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Treba mi jedna mala pomoc, u nadi da neko mozda zna :think:
Naime, kupio sam Nissin-ov blic Di622 Mark II, za Nikona (D3000) http://www.fotodiskont.rs/test-modela/nissin-di622-mark-ii-za-nikon-1254.html, ali imam problem sto neznam kako da radi u M (manual) modu, sa objektivom koji nema cip u sebi. Primera radi Pentacon 135mm/f2.8 ...manuelnom modu na aparatu, ne blicu! Inace blic je bruka za te pare i na mnogim testovima je dobio visoku ocenu. Ima wireless, Sync prikljucak i druge opcije kojima samo skuplji modeli mogu da pariraju. Kad ga prikljucim kao sto sam naveo, na aparatu ispise: "Flash is in TTL mode. Choose another setting or use a CPU lens" ...ikao i na aparatu i na blicu stoji na M :evil:
Ako ima neko iskustva sa slicnim ili bar da kaze sta da pokusam bio bih veoma zahvalan :wink:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 12:14 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
jel si prouchio uputstvo - treba da ti gori crvena lampica koliko vidim ona oznachava da je blic u M modu.
aj ako ne resish, pitachu ortaka koji je radio taj test da li ima neka kvaka.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 9:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
jesam, i sve probao. Radi sa nikonovim objektivom manuelno ali sa ostalima koji nemaju kontakte za elektroniku, ne :cry:
http://www.nissindigital.com/files/en_di622m2_rev0211.1.0%28A4%20size%29.pdf


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 9:38 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
hu majku mu. aj pitaću ovog drugara što je radio taj test sa linka kad mi se pojavi na skajpovanju da li ima neki tip. (*mada kontam da je on radio isto sa cpu objektivom - al ništa ne košta da ga pitam).
* a jel može blic pre kačenja na aparat i/ili kad je ugašen aparat da ga staviš na manuelni mod? - pošto mi je simptom, a u smislu da je blic (i) ttl - da se blic ponaša kao da je u ttl modu - i da zato zahteva cpu blic, jer mu taj cls ttl naravno neće da radi sa manuelnim objektivima.

In some occasion, or for special expression, you may need your own flash exposure instead of automatic controlled exposure. You can set Di622 Mark II for non-automatic flash mode, and select the desired flash power from 6 different levels
When the flash unit is turned on, it is automatically set for TTL (E-TTL II / E-TTL for Canon, or i-TTL for Nikon, or ADI / P-TTL for Sony) automatic flash mode. In this mode, the mode select indicator does not light.
Press the mode select button.
The color of mode select indicator turns to Red as shown in the picture.
You can select the power by pressing the -- / + button, from the left to right, 1/32 – 1/16 – 1/8 – 1/4 – 1/2 – 1/1(Full) power.
Set the camera shooting mode to either [ AV ](Canon), [ A ](Nikon), or [ M ].
Select your desired F--stop and / or shutter speed. Point the subject and press the shutter.


** pa ne kaže ništa, znači trebalo bi najnormalnije da radi koliko ja kontam.
*** da li je moguće da zapravo aparat ne podržava blicovanje i t.d. a kada nema cpu objektiv nakačen?

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 2:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Kad blic stavim u manuelni mod, ugasim, prikacim na aparat i upalim, vrati ga automatski u TTL rezim, tj. svaki put ga vraca nezavisno u kom ga modu ostavio.
...a sto se aparata tice dozvoljava blicanje (sa ugradjenim blicem) u M-u kad nije cpu objektiv, provereno! Jer sam slikao i ranije tako. E sad, nadam se da ja nesto gresim, a da nije kompatibilnost blica u pitanju :roll:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 3:19 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
chekaj, a jel na aparatu kad si ga okacio mozesh da izaberesh M mod blica? - da zasvetli crvena dioda?

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 5:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
da, da, mogu... ali i dalje stoji ono isto obavestenje na displeju: "Flash is in TTL mode. Choose another setting or use a CPU lens"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 11:31 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
chekaj, to ti kazhe aparat, a ne blic.
pa jel si probao sa another setings? (ono plava/zelena/zhuta?)
nekako mi izgleda kao da ne komuniciraju dobro blic i aparat.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 11:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Citiraj:
nekako mi izgleda kao da ne komuniciraju dobro blic i aparat.


To i meni izgleda, a nikad nisam u zivotu video externi blic :mrgreen:
Sorry, doco, morao sam, drugarska sala...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Eksterni blic
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 11:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Vidi druže, novi Nikon DSLR, "third party" blic + stari manuelni objektiv... I hoćeš da to sve savršeno funkcioniše/sarađuje kako treba? Veliki si optimista, moram reći... :)


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 18 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs