Danas je Čet Mar 28, 2024 4:49 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 44 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Nov 06, 2011 10:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Čuo sam se sa Igorem telefonom juče. Nadalje, više nikada neću pisati na forumu o krivolovu.
1. Kad god sam pisao, javio se neki "gaddd" ili "dance" da krene da me poklapa za neku stvar, optužuje me kako nemam ni dozvolu, zna mi oca, i tako neke gluposti, a posle na pp neće ni da se predstavi ko je. Ne razumem. Mislim, razumem, ali neću da pišem o tome.
2. Piskaranje na forumu tipa "E video sam tamo i tamo kako neko odnosi soma 250 gr sa vode" nema smisla bez uslikanog dokaza ili video klipa. Jednostavno, nije efikasno. Efikasnije je da
3. obavezno se raspitate kod ribočuvara koji vam je telefon najdostupniji za hitnu službu, ukoliko vidite krivolov, da može da odreaguje u najkraćem vremenskom roku. I to je sve.

Na kraju krajeva, ribočuvari i ne mogu mnogo toga da urade iz 2 prosta razloga: nemaju dozvolu za upotrebu vatrenog oružja, i nemaju gotovo nikakvu saradnju sa policijom, ili je ona na minimalnom nivou. Tako da, to je to...

Kažem ja, drugovi ribolovci, govnjivu motku pa ribokradice po grbini! Nema nam trećeg!

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Nov 08, 2011 12:13 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 12:57 am
Postovi: 38
Ja sam bio ispod cepurskog mosta 03.11 i bio je jedan grebuljas. Ako je nekom za utehu mlatio je ali bez uspeha. To je sto sam video a cujem da intezivno rade u Vidovu ispod splava. Hvala za broj telefona ali iskreno ne verujem da bi mogao da druknem nekog. Nekako to mi je bljak


Vrh
   
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 9:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Rekao sam da neću više da pišem ništa na forumu o ribokrađi zbog bezveznih prozivki, ali me boli, pa moram.

Na jednoj lokaciji na jednoj lepoj zelenoj reci određeni broj "ribolovaca" grebe skobalja. Gledam ih, pecam, a sve mi muka. Odjednom, halabuka. "Ribolovci" se sklanjaju, trpaju kese u kola, neki beže, a neki nastavljaju "ribolov". Dolaze ribočuvari. Kontrolišu. Svi do jednog "ribolovca" uredno pecaju belu. Meni skreću pažnju da je tu varaličarenje zabranjeno, te se sklanjam odatle. Na mestu gde sam došao "ribolovac" grebe skobalje. Dolaze ribočuvari. On visperno sklanja olovo sa debelog najlona i kači varalicu. Kontrolišu ga, on nema ništa kod sebe (riba mu je u čuvarci privezanoj u vodi i ne vidi se). Odlaze od nas i pozdravljaju nas zbog urednog ribolova. Ubrzo zatim, taj "ribolovac" nastavlja "ribolov" i zagrebuje zubatu grabljivicu od oko 300 grama. Trči do auta i ubacuje je u auto, i vraća se da "peca".
Prekoputa mene, na potezu od jedno 50 metara, stabla prepuna kormorana. Najeli se, izgleda, pa odmaraju.
Odjednom, više ne mogu da pecam. Pakujem se i polazim. Na ustavi pored reke vidim decu sa telefonima u rukama koja stoje i posmatraju svakog ko prilazi ustavi. Pogled ka reci, isti oni ljudi "pecaju" kao kad sam došao.
Sa ogromnom mukom u stomaku, knedlom u grlu koja se širi i pokušava da izađe na usta, tužnog pogleda na lepu zelenu reku, i ogromnim žalom, odlazim.
Bog ti pomogao, zelena reko! Bog te spasio, jednom! Moliću se za tebe!


Lokacija gde se ovo dogodilo nebitna. Ribolovac koji je ovo doživeo nebitan.
Realno, ništa više i nije bitno.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 10:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
niko od njih brate tebe ne razume :(

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
PostPoslato: Ned Nov 27, 2011 1:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Druže moj, takve muke sam i ja imao do pre godinu, dve... Ne vredi, ubijaš samog sebe. Što možeš da odradiš, pomogneš...odradi, pomogni. Ali ne unosi se previše u problem koji je nerešiv.

Dok stanje ne krene od vrha da se popravlja, neći na na mojoj i tvojoj Moravi. A to od vrha... Strah me je i da pomislim kad će :shock:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 8:55 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:20 pm
Postovi: 383
Lokacija: NSW
Koliko puta sam pričao svuda o svojoj svađi sa ribočuvarem ispod Mijatovačkog mosta, jer me opominje da ne grabuljam bolonjezom 10-gramcem na 0.12 predvez i udicu 16 sa dva crvića po neku ćoravu babušku, dok neki "Paraćinci" samo sa kopče skinu trokraku i stave običnu udicu dok ribočuvari ne odu. U gepeku "keca" džak osakaćenog skobalja i mrene koji ni u ludilu ne uzimaju mamac bez obzira na mamac i prezentaciju.
Znate kad će na Moravi nešto da se promeni? Kad nas sve pobiju atomskom bombom, pa Pomoravlje nasele neki Šaljiburanci koji ne jedu ribu kao Indijci krave! Bog da prosti našu Moravu!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 10:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Dakle, tesko nama sa nama...

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 10:46 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
nemoj bolje da nas pustaju u evropsku uniju ima sve da pograbuljamo :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 6:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
pa ako puste nas u uniju znaci da su i oni pukli, znaci da nisu normalni. za koj ce nam onda takvo clanstvo?!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 8:57 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Nismo u uniji, u Srbiji smo...ko je upravljac na tom terenu? RG?

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 44 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs