Danas je Uto Mar 19, 2024 9:48 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 7 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 1:30 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Da mogu biti siguran tako bih i napisao. Zato i pitam, mozda je bilo neko gruvanje iz Sonte ili Svilojeva.
Ne volim teske reci na osnovu naklapanja. Ako niko vise ne moze da potvrdi, bice da mi se ucinilo.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 7:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 5:16 pm
Postovi: 7617
Apatinci ...mir ...svaki dan sam gore kod vas u stvari svako popodne i nije bilo vodenih eksplozija ...sigurno.... a ni riba nije bila na površini ...tako da nepaničarite bezveze 8)


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 10:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Najnovije informacije, juce na velikom limanu ciljano potkacena dva soma teža od 20 kg i prodana u restoran
"Zlatna Kruna" svi na Dunavu vikend pecaroši sa oduševljenjem pričaju o tome, slušam, ćutim i grozim se :evil: Super nam je ova država jbt. :evil:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 9:16 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Nazalost daleko od toga da je Kruna jedina koja otkupljuje kradenu ribu na crno.
Republicka (a i pokrajinska) inspekcija za ribarstvo sve to kulira vec godinama...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 10:37 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Strašno . . ja tokom leta sviram vikendom u Kruni pa sam često imao prilike da vidim kako konobari iznose smuđeve ispod mere i služe gostima, tj. svaki smudj kojeg su izneli bio je ispod mere. Kada sam pitao konobara gde gazda te smudjeve nabavlja i zašto to rade, on mi kaže da su smuđevi sa ribnjaka :?:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 10:45 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Pa naravno....najstariji izgovor na svetu, nabave se nekakvi papiri o satro kupovini od ribnjaka.
I to kod pozrtvovanih inspektora prolazi...na stranu sto ni jedan ribnjak u okolini nema smudja na prodaju u iole ozbiljnijim kolicinama
i sto sve i da ima sigurno ne bi prodavali tu uzrasnu kategoriju jer se to nikom zivom ne isplati (osim lopovima).

Shema
1.: kupis kradenu ribu (ispod cene, beza obzira na velicinu, propise, lovostaje, sredstvo kojim je umlacena i ostale nebitne gluposti),
2.: kupis papire od ribnjaka (posto od njih ionako nabavlajs sarana),
3.: ako negde zaskripi, "objasnis" inspektoru
_________________________________________________________________________________________________________
U plusu si garant!

Tako rade gotovo svi "divni ugostiteljski objekti na lepom plavom Dunavu" u Srbiji...
A i ne samo na Dunavu.

P.S. ja naravno lazem i izmisljam, jer u izvestajima inspekcije je sve u najboljem redu.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 11:22 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Pa jbg. tako je u svemu kod nas pa i u ribolovu, što je najgore sve je manje optimista, koji smatraju da će se tu nešto promeniti u skorije vreme.

Sem što nisam mogao verovati kako ljudi pred "publikom" mogu da izvade dva namerno potkačena soma, prodaju ih u poznati restoran i to svi znaju, ne verujem ni kakva je to svest kod ljudi da se tome svi oduševljavaju u fazonu e "svaka im čast, baš su se dobro oparili" , a niko se ni malo nije zabrinuo za taj događaj i koliko se puta dnevno dešava nešto slično i šta ćemo mi sutra pecati, šta ćemo ostaviti budućim generacijama. Juče sam bio u Kruni, išao po muzičku opremu što je ostala od svirke u petak i kaže mi konobar da je on lično vagao somove i isplatio lopovima jedan som je bio težak 20 kg, drugi 23kg.

Što se tiče ribnjaka smuđa baš sam se raspitivao da li ima negde u okolini i koliko sam takođe saznao nema nigde...

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 11:31 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Naravno da nema.

Ljudi su uveliko "podivljali"...ono sto je o propisima zanranjeno se velica kao neciji uspeh.
Posteni cute, a naopaki kolo vode.

Vrlo opasna stvar, jer se stvara sistem zacaranog kruga.
Tolerise se kradja na sitno i kojekakvi prestupi.
Onda kad se desi krupniji lopovluk "pecarosi" se pobune,
ali to se brzo utisa jer obicno najglasniji u tim mini pobunama imaju crne mrlje u svojoj biografiji...i lako ihje utisati
ili im urusiti kredibilitet pozivanjem na iste.

I dobijemo lanac u kome skoro svi kradu. Razlikuje ih samo kolicina.
Zavrsi se na onom: "sto bih ja pustao (ribe ispod mere, u zabrani ili preko kvote dnevnog ulova), kad ce ih lopovi i onako ubiti.

I svi zajednickim snagama onda lepo i slozno rade na daljem upropascavanju Dunava i okolnih voda.

Dokle li ce izdrzati?

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 1:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Slažem se upravo je to problem, mada nisu podivljali skoro nego su divlji odavno, ali ok to je u prirodi čoveka, on je mnogo destruktivno biće i nemilosrdniji predator gori od bilo koje druge životinje koji sem potrebe da se prehrani ima i druge nezasitne potrebe sticanja sve većeg financijskog profita.
Sa druge strane se ispostavi da samo razumni ljudi od struke i nauke koji shvataju biološki problem poremećaja prirodne ravnoteže i uopšte svu onu problematiku vezanu za ekosistem koju često pominjemo, su jedini koji bi trebali da oglase najglasniji alarm i ako oni nemaju neke veće ingerencije i mogućnosti da izvrše pritisak na vlast i na sprovođenje zakona koji (pretpostavljam postoji ali se ne provodi) mi nemamo nikakve šanse. Možda i možemo kolektivno da se bunimo i skrenemo pažnju na naše probleme, utičemo na to tako da jedno određeno vreme dobijemo ono što smo zahtevali ali nakon toga će opet doći do raspada sistema kad tad. Jbg. to je u našem mentalitetu (svih balkanskih naroda) Nije Dr Arčibald Rajs pogrešio u ničemu što je pisao o nama.

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 3:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
ma nija taj Problem samo Balkanski ima toga i ovde u Nemackoj eto u Dezembru na Pecanju na Mittelandkanalu Posmatram 30 Metara pored mene jedan baca Varke i ulovi prvoga smuda ispod mere stavlja ga u Kesu peca Dalje uhvati jos jednoga ispod mere i stavlja i toga u Kesu i tako on Ulovi 4 Komada ne samo sto su ispod mere vec je dozvoljeno samo 3 Komada da se dnevno ponese Kuci
Dolazi Zena sa Detetom kod njega u Posetu i da vidi jel sta Uhvatio
ja Ulovim jednoga oko 65 cm i Vratim ga Nazad ispred njihovih Ociju

odem lepo kod njih i pitam ga da li misli da je to sto je radio u Redu ??? on se pravi da ne zna o nicemu ja odgovorim da u kesi ne sto ima 4 Komada a da je 3 Dozvoljeno nego da su jos ispod mere i kazem kao kad vec imas decu onda barem i njima ostavi kojega smudja da imaju priliku u zivotu da uhvate kojega

Zena me gleda i nekako se pocrvenila Tip stoji ne zna sta da kaze Reako sam mu lepo da je ovo zadnji put i ako jos jednom vidim da to radi da cu da Pozovem Nadlezne

ovde se jako lako gube papiri zbog tako necega

sve se radi o svesti ljudi eto ja sam sam nekada nosio sav ulov Kuci ali imao sam Prilike da idem sa ljudima na Vodu koji su Pustali mnogo Ribe nazad i tako sam i ja poceo da vracam Danas jos uvek Ponesem koju Ribu Kuci kad mi se Zelja probudi da jedem Ribu ali kad bi sve poneo sto upecam za koju Godinu bi se stvarno smanjila Populacija Smudjeva Stuka itd.

ja mislim sto nas je Vise onih koji Vracaju da ce se postepeno menjati i svest jel Normala vise nije sve nositi kuci vec Pustati Ulov Nazad

jedino mi je krivo sto nisam imao Prilike da naucim da vracam Ribe od malena sigurno bi bilo malo Vise u Vodama gde Pecam :(


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 7 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs