Danas je Čet Mar 28, 2024 6:01 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Prvi DSLR
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 11:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
Kao sto kaze naslov, Pisem pismo Deda Mrazu pa sta da mu trazim. Nesto mi se vrzma po glavi OLYMPUS E-500. Onaj Live View mi se zesce svidja. Pa sad ako moze neki savet, preporuka itd. Deka je voljan da se organizuje poklon ali u toj klasi (cena). EOS 400 je isto opcija.
TJ konkretno:
1. Olympus E-510 + 14-42mm + 40-150 mm obj = 840.00
2. Cannon EOS 400 + Sigma 18-55+55-200 =750.00

Ili neka druga kombinacija. TJ mozda samo BODY plus drugi objektivi, ma dajte savete :lol: :lol:
Ono treba mi za
1. Priroda
2. Makro
3. Da godisnji odmori izgledaju malo lepse

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Poslednja izmena od Debeljko u Pet Dec 14, 2007 3:11 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 2:55 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Za pocetak sigma 17-70 (na njoj imas macro) i eos 400D ti je dosta... posle kupis neki telac za snajke (da godisnji odmori izgledaju lepse) i to je to. 8)


Vrh
   
 Tema posta: prvi dslr
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 9:34 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Ljudi moji, jeli ovo moguće :?: javio mi jedan član (fala Felix :) )

U kitu 470 Eura :shock:

Nikon D40

Slika

Edit: Link skraćen po Sašinom uputstvu. HVALA Saša :!: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Ned Dec 16, 2007 1:50 am, izmenjeno 4 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 10:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
^Taj Nikon je lepa spravica, ali ima jednu ozbiljnu manu: na njemu ne funkcionišu objektivi (ne radi im autofokus) koji u sebi nemaju motor, jer taj model nema onaj karakteristični "šrafciger" koji gura mehanizam. To enormno smanjuje izbor objektiva za njega (samo AF-S objektivi, ili ne gine manuelno izoštravanje). Dakle, namenjen je fotoamaterima koji ne nameravaju previše da ulažu u objektive (najčešče ostaju samo na kit objektivu). Osim toga, ergonomija mu je jako loša (premali je) a (kako sam čuo) ne postoji ni dodatni grip, kao u slučaju Canona ili Nikona, koji bi to poboljšao...

p.s. Skraćuj linkove, ovaj ga baš sve razvuče... :)

@Debeljko

Slična priča i sa Olympusom... Iako ga dosta simpatišem, i on je namenjen ljudima koji u startu idu na to da će im biti sasvim dovoljna ta dva objektiva koja se isporučuju sa njim. Zaostaje za nijansu-dve za Canonon i na polju kvaliteta fotografije, a i imaju i manji izbor objektiva (i dosta su skupi)... Canon ima i dosta veći senzor (APS-C format) i bolji je u lošijim svetlosnim uslovima...

Dakle, ako misliš da će tvoje potrebe biti sasvim pokrivene tom duplom kit varijantom i ne nameravaš u budućnosti da dalje da ulažeš u taj "sistem", uzmi slobodno Olija. U suprotnom, ja bih radije odabrao Canona 400D...

Objektivi?

Trenutno i sam tražim nešto slično kao i ti, pa će moj izbor verovatno takođe biti nov 400D (eventualno polovan 20D ili 30D) + Canon EF 50 mm f1.8 II + Sigma 17-70 f2.8-4.5 DC Macro (ili umesto nje možda 18-50 f2.8, ako budem imao dovoljno para) + Sigma 70-300 APO Macro... Prvo ide telo + kit (EF-S 18-55) + "normalac" + CF kartica od 2 GB, a onda polako kupujem komad po komad ostalo (treba tu i još dosta toga, grip, fleš, kartice, torba, filteri...)...
To je sasvim fin low budget komplet koji pokriva sve što mi (za sada) treba, i više od toga...


Vrh
   
 Tema posta: d40
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 12:37 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Saša napisao:
p.s. Skraćuj linkove, ovaj ga baš sve razvuče... :)


:) Bih rado, al' ne umem :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 12:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ovako:

[url=ovde pejstiraš ceo link]ovde napišeš o čemu se radi[/url]

Recimo, onaj gornji link koji si stavio izgledao bi onda ovako:

Nikon D40 kit


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 10:49 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Preporucio bih zaboravljanje Sigme 70-300 APO Macro pogotovu sada kada je Canon izbacio 55-250IS. Doduse sa njime jos nisam radio, ali zvuci mi bolja opcija.Sigmu sam posedovao...i zadovoljan sam sto je vise ne posedujem. :)

Takodje meni je (ne mora da znaci da bi i tebi) 50mm f1.8 vise stojao u rancu nego na telu..tako da razmisli da li ti je on bas potreban. Ni njega vise ne posedujem.

Po meni najjeftiniji low komplet sa kojim se veci deo pokriva su
400D+Sigma 17-70 f2.8-4.5 DC Macro+ Canon EFS 55-250 IS f4.5-5.6. A jos jeftinija opcija (mozda i bolja, videcemo...) je umesto Sigme novi kit objektiv sa stabilizacijom.

I sa ovom sam Sigmom radio, i dosta sam zadovoljniji sa njom nego sa telezoomom iste firme. Sto se da primetiti i po cenama ova 2 objektiva :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 10:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
18-55 IS i 55-250 IS još nema kod nas, pa bih radije sačekao da to neko proba i kaže da je bolje od navedenih Sigmi. No, slažem se sa tobom, po prikazima na Internetu zvuči da su dobra stakla, plus što su i nešto jeftinija (u kompletu), no videćemo...

50 mm 1.8 nije loše imati za portrete i low light uslove (mada ima manu da maši često fokus zbog plitkog DOF-a), tim pre što je maltene džabe (cca 80 evra), pa i da stoji u rancu, nije strašno...

Sigma 17-70 je jako dobar objektiv, ali mana je što treba ubosti dobar primerak, plus što onih 2.8 ima samo na 17 mm. Već na 17,1 mm je (čini mi se) f 3.4 ili nešto slično... Slična priča je i sa 70-300 APO, po danu je sasvim O.K (pogotovo ako koristiš monopod), no čim se malo smrači, pakuj je u torbu. No, tako je to sa jeftinim objektivima. Zato se slažem, svakako treba imati u vidu taj Canon 55-250 IS, pod uslovom da ne bude skuplji od 250 evra...

Debeljku je to verovatno već dostupno pa možda može negde i probati. Ja ću da sačekam (ionako nemam svu lovu na gomili) da to neko proba i kaže valja li stvarno ili ne...

p.s Za ostale koji prate ovu temu, čisto da znaju koliko koštaju "jeftini" objektivi:

Canon 50 mm 1.8 - 80 evra
Sigma 17-70 mm - 320 evra
Sigma 70-300 APO - 210 evra
Canon 55-250 IS - cca 250 evra
Canon 18-55 IS - cca 150 evra

A kvalitet? Pa, recimo da kvalitetnija Canon "L" stakla idu i dosta preko 1500 evra... :roll:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 12:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
@ Dzo

Nego, koliko znam, ti već imaš 400D...

Šta ti se ne sviđa kod njega? Šta ti smeta?

- Da li mu je tražilo dovoljno svetlo i veliko da možeš primetiti promašen fokus?

- Da li je dovoljno "udobno i praktično" za manuelno izoštravanje?

- Smetaju li ti male dimenzije?

Daj neke utiske...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 1:11 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Trazilo je meni vrlo zadovoljavajuce po pitanju ovih stavki koje si naveo. Dovoljno je svetlo i veliko da se vidi gde je fokus, samim tim mislim da je i udobno za manuelno izostravanje. Retko koristim manualno izostravanje.
Male dimenzije mislim da jedino zenskoj shaci ne smetaju, tako da je na njemu grip obavezan...i tada je knap, ali se svakako otvara nova dimenzija u radu u odnosu na samo telo bez gripa (jednom recju preporod).
Gabariti su mozda i jedina ozbiljnija zamerka tom telu po meni.
Za sve one koji bi se strogo amaterski bavili fotografijom odlicna i vise nego dovoljna masina.
Licno ne planiram da ostajem na ovom telu, ne zato sto ne valja nego jednostavno hocu da idem dalje... Ne znam koja ti se trenutno kombinacija izdvaja izmedju novog 400D ili polovnog 30D, ali navijam za drugu. :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs