Danas je Čet Mar 28, 2024 8:14 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 7 postova ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 1:00 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Pošto je na većini naših voda katastrofa i ribolovci opravdano kukaju na ljude koji gazduju vodama ja moram da navedem jedan suprotan i lep primer. Od ove godine delom područja Srbija jugozapad gazduje Rasina plus iz Kruševca. Na jezeru Ćelije je po mom mišljenju dosta zaveden red, jedino mi se ne dopada što su dozvoljeni čamci ali to je samo moj lični stav. Mrest je fantastično sačuvan. Mladji bele ribe ima na milione a malenih smudjaraka takodje ima u ogromnom broju i ima ih svuda po celom jezeru. Ljudi koji rade kao čuvari su extra likovi, posvećeni poslu i uvek raspoloženi za komunikaciju sa ribolovcima što je jako dobro (pričam za onih nekoliko sa kojima sam ja imao kontakt, nisam sa svima...). Sve u svemu što se jezera Ćelije tiče pred njim je svetla budućnost ako ovi ljudi nastave ovako dobro da rade!

Jedini problem jezera je zagadjenje od reke Blatašnice ali to nema nikakve veze sa ovim ljudima ali ajd da spomenem čisto pa možda neko od uticajnih ljudi pročita, Blatašnica nam truje jezero!

Još jednom BRAVO za ljude iz Rasine Plus!!!

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 9:36 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 10:46 pm
Postovi: 231
Lokacija: Aleksandrovac, Beograd
To si Zeljko u pravu, a sta je sa svim onim kucicama koje su bespravno napravljene do same vode i kojih ima svuda po jezeru? ko im je to dozvolio i zasto jos uvek stoje tamo i niko ih ne dira, a ne daj Boze da stanes da pecas sluceno ispred neke od tih kucica isterace te odmah.

Ta zemlja je drzavna i to sto rade nemaju prava da rade, a opet ih niko ne dira i dozvoljava da rade to sto rade. Sada na jezeru nema gde sator da se stavi a kamoli da se ode sa kamp kucicom jer su sve zauzeli ti divljaci...........


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 10:54 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
To je posle zagadjenja koje po mom mišljenju izaziva Blatašnica , a koje se ogleda u nenormalnom bujanju onih algi i planktona a što za posledicu ima i manji pomor ribe, najveći problem jezera. Ja sam zbog te okupacije jezera počeo da pecam na najnepristupačnijim mestima kojih nema puno na jezeru ili pecam u terminima kada nigde nikog nema. Medjutim veruj mi da je naše jezero još uvek u sjajnom stanju u poredjenju sa Gružom, tamo na nekim mestima ne možeš da pridješ vodi na 50m od ograda kojima su zagradjeni čitavi delovi jezera.
E sad pazi ovo, na brani je strogo zabranjen ribolov, sve ogradjeno bodljikavom žicom na po kilometar sa obe strane brane a sa druge strane na ostatku jezera ludilo... To ne razumem, bolje je valjda da celo jezero bude uredjeno kako treba, da spreče da seljaci puštaju osečinu iz štala u jezero itd nego da jedan deo ekstremno čuvaju a na ostatku haos. Ove primedbe se odnose na VODOVOD a ne na Rasinu plus jer oni odlično rade svoj posao a sa ovim stvarima nemaju nikakve veze.

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 11:08 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 10:46 pm
Postovi: 231
Lokacija: Aleksandrovac, Beograd
Pa jedino da se ide na takva mesta jer tu nema guzve. A znam par takvih mesta tamo. A siguran sam i za tebe da znas na koja mislilm, klanac i kifla most kod brane.
U pravu si za to, brana je cuvana do maksimuma i nema sanse da se udje tamo a onaj gornji deo posle klanca je uzas...

Ja cu polovinom jula dole malo na kampovanje pa cu videti jos gde cu se usidriti sa kampom, ili dole blizu brane ili gore negde oko Zlatara.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 11:13 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Da mislim na klanac, kifla most, i na zabačene zalive gde je potpuna prašuma...

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 11:17 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 10:46 pm
Postovi: 231
Lokacija: Aleksandrovac, Beograd
Tako sam i mislio a i to su super mesta za smudja i soma. Lepa dubina po meni 10+ metara u klancu i super za dzigovanje a pred vece vaobleri.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Okt 02, 2012 8:14 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Kolega Kabanga ova tema a ni forum nije mesto za to sto ste vi ovde potegli pitanje... nastavite li u tom smeru bicete izbaceni sa ovog foruma...

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 7 postova ] 

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs