Danas je Čet Mar 28, 2024 10:27 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 26 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 9:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Sada sam prvi put upoznat sa ovom organizacijom za zaštitu reke Bosut i moram da izrazim oduševljenje.
Pregledao sam sve snimke i mogu samo da kazem SVAKA ČAST !
Što reče kolega Kockar "Ipak se moze" .

Imam i jedno pitanje, zanima me kako zakonski moze jedna ne vladina organizacija da radi na zaštiti reke,odnosno da vadi mreze i sprečava nelegalni krivolov ? Zar to smeje da radi samo korisnik ribarskog područja i republička kontrola ?

Da me neko pogrešno ne razume,to pitam samo jer je to mozda rešenje i za druga ribarska područja na kojima korisnici ribarskih područja ne rade ništa na zaštiti ribljeg fonda.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 11:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 10:38 am
Postovi: 103
zato sto smo registrovani u APRU kao nevladina organizacija za sprecavanje ilegalnog izlova ribe i uz to imamo punu podrsku pripadnika MUPa policijske stanice Sida, pokrajinske vlade.

_________________
Otiso sam da fatam ribu Jova!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 8:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
jova karburator,,,,,,,,,,,,,,,,,,

da li je to izvodljivo i u drugim gradovima, ??

i koji su uslovi da se osnuje takva organizacija,, ??

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 1:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
jova karburator napisao:
zato sto smo registrovani u APRU kao nevladina organizacija za sprecavanje ilegalnog izlova ribe i uz to imamo punu podrsku pripadnika MUPa policijske stanice Sida, pokrajinske vlade.


Koliko shvatam,ako registruješ ne vladinu organizaciju u APRU za sprečavanje nelegalnog krivolova,mozeš samostalno,ili uz pomoć pripadnika mupa da vršiš kontrolu ribolovnih voda koje su ustupljene na korišćenje drugom korisniku ?
To znači da zakon omogućava takvo delovanje ?

Ako je tako ondah svako moze da registruje ne vladinu organizaciju i vrši kontrolu ribolovnih voda,a ne samo korisnik ribolovne vode i republička inspekcija.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 1:58 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Prilicno skakljiva konstrukcija!
Nadam se da cemo dobiti kvalitetno objasnjenje.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 05, 2012 5:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Niko tebi ne brani da i bez registracije vadis mreze lopovima, pitanje je samo da li ces imati posle zastitu policije ili ne. Ako se i registrujes kao NGO za zastitu voda niko ti ne garantuje da ce policija iz tvog mesta stati u tvoju zastitu ako lopovi pokusaju da se obracunaju sa tobom. Ne verujem da oni mogu kao NGO da vrse kontrolu dozvola, velicinu ulova i ostale aktivnosti koje moze korisnik te vode. Ja ovo vidim samo kao jedan dobar korak ako je cilj preuzimanje vode od trenutnog nesavesnog upravljaca. Ne vidim poentu da na duze vreme neko volonterski vrsi ribocuvarske poslove za nekog upravljaca koji skupo prodaje dozvole, suruje sa lopovima i ne vrsi kontrolu svog podrucija.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 26 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs