Danas je Čet Mar 28, 2024 11:19 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 69 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 7 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 11:38 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Da, jos pet komada na istu kilometrazu!
Koliko se secam, nekada je bilo da svaki ribar ima svoju kilometrazu toka na kojoj sme da radi i na kojoj mu vazi dozvola (npr. 1 ribar = 5km vodotoka), danas totalno obrnuto 5 ribara = 1 km vodotoka.
Toliko o prostornom planiranju i odrzivom razvoju!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 12:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
"Tačka tačkica, crta crtica gotova je glavica, vrat ko štap, trup ko ćup, ruke kao slamke, noge kao sanke, uši ko u misa-gotov Čiča Gliša".

Oliver (ortoped u penziji) Dulić, prim.prev., prostorni planer iz hobija.

http://www.youtube.com/watch?v=W7Oo5yiuL1I

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 3:45 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ako NS ne izbojkouje ovu sezonu, ne znam ko ce!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 7:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 8:23 pm
Postovi: 580
Lokacija: Novi Sad
Slika

Vrhunac propagande...
Neko ko nije iz ns citajuci oglas u dnevnom listu Dnevnik od 30.12.2012. pomisio bi da je ovde savrseno...
Da je bar jedna stavka uradjena bilo bi super.
Naravno da podrzavam bojkot kupovine dozvola ali da li njih i drzavu uopste briga da li ce biti kupljeno 100 ili 5000 dozvola ove godine???
Koja je alternativa? Da sedim kod kuce i dalje ili da rizikujem da idem bez dozvole pa da mi oduzmu pribor? Ja novca za novi nemam.
Ima li alternative?

_________________
The good, the bad and the ugly...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 8:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Za divno čudo kod njih (Vode Vojvodine) se stvarno može videti da su nešto radili u poslednjih par godina, recimo postavili su drvene klupe, stolove i suncobrane od trske na više mesta duž VBK i Malog bačkog kanala (Vrbas, Stapar, Kruščić, Sombor...), sredili su (doduše ne oni sami) stari mlin i okolinu u Malom Staparu, izmuljili kanal u okolini, pokose ponekad travu i još ponešto a njihov čuvar mi je par puta tražio i dozvolu (no prošle godine ga nešto ne videh - tačnije nijednom), no daleko je to i dalje od onog kako bi trebalo i moralo da bude. Ako i budem kupio dozvolu ove godine - gledaću zato da njima (opet) dam pare. :)

Tapatalk


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 8:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 11:15 am
Postovi: 44
jesu li oni sredili pistu za invalide kod neoplante?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 9:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ne znam, ali kompletna kanalska mreža DTD je pod njihovom nadležnošću, tako da ako je nešto napravljeno - verovatno su oni...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 11:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
marasns@eunet.rs napisao:
...da li njih i drzavu uopste briga da li ce biti kupljeno 100 ili 5000 dozvola ove godine???...

Ni najmanje :!:

Obzirom na strukturu prihoda ovog JAVNOG PREDUZEĆA, prihod od prodatih ribolovnih dozvola im je 101. rupa na svirali. Od ukupnih Poslovnih prihoda koji iznose gotovo 3 MILIJARDE RSD, prihodi po osnovu Prodaje usluga (ribolovne dozvole i dr.) učestvuju sa 1,14%, što je mizerija. Daleko NAJMASNIJI deo ide na Prihode od premija, subvencija, dotacija (prihodi iz budžeta) i Fonda za kapitalna ulaganja. I pored besomučnog titranja od strane Pokrajine, ovaj javni "servis" je u 2011. ostvario dobit od "čitavih" (nepunih :!: ) milion RSD.
Joj, alaj volem transparentnost u objavljivanju poslovnih podataka JAVNIH :twisted:
Vrhunac ironije je da je jedan ovakav dembelan od upravljača "svetao primer" u poređenju sa ostalim ŠTETOČINAMA koje dejstvuju na akvatoriji Vojvodine.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 8:48 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Jedini cuvar za kog mogu da potvrdim da stvarno valjano radi svoj posao je Slavisa Marijanovic iz ove firme, takodje mogu da potvrdim da pokriva ogroman teren i ne bi skodilo da ima bar jos jednog kolegu...Elem, to je jedini covek zbog kog mi je krivo sto trenutno bojkotujem dozvolu, prosle godine sam ga na terenu, u akciji sreo minimum deset puta.

I tacno je da u poslednjih par godina stvarno puno rade na odrzavanju kanalske mreze.
A takodje je tacno i da bi mogli da napreduju jos jaaaaaaako puno i da nisu na svim terenima koje pokrivaju isti.
Sto se prihoda tice, samo za zakup zamljista na kom nam se nalazi vikendica im svake godine ostavimo para za 4-5 dozvola, po trenutnim cenama....
A takvih vikendica, kuca, cardi, restorana ... koji im placaju te zakupninie samo oko Sombora ima na hiljade...
To je kao sto Tamerlan navodi, samo mali deo njihovih prihoda.
Njima pare definitivno nisu problem.

Elem tema je Novi Sad i zabrane, a tu je drugi korisnik mnoooogo veci problem,
eto od navedene zabrane izgleda nece biti nista, ali ce zato biti od ribara,
i svakovrsnih lopova, pa ce doci na kraju na isto.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad-zabrana
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 9:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Para im neće zafaliti od dozvola (tačnije - to će pogoditi samo ove privatne firme koje upravljaju nekim područjima), ali verujte mi da ni oni baš ne vole ovakvo "talasanje", itekako ih pogađa sve što se negativno pojavi u medijima, tako da treba maksimalno igrati na tu kartu, izražavati nezadovoljstvo, pojavljivati se u medijima, objavljivati članke... Ako ste u mogućnosti - "pogurajte" ovo gde god možete... :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 69 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 7 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs