Danas je Pet Mar 29, 2024 12:57 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 7:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 11:15 pm
Postovi: 502
Lokacija: LA city
A jel moze neko da postavi sliku ribocuvara da mogu da ga prepoznam ako ga nekad sretnem :)

_________________
Neko peca sto ume a neko sto voli


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 8:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 08, 2012 6:27 am
Postovi: 655
Lokacija: Novi Sad
Šane sa Tise napisao:

P.S Da znam kako se otvaraju ove teme sa glasanjem, postavio bih jednu sa pitanjem “Da li ribočuvara na vodi smatrate svojim prijateljem ili neprijateljem???”


Smatram ga prijateljem iz osnovne skole kojeg sam od tad video dva puta, ustvari tri puta a treci sa Marijom na Dunavcu vozi se u camcu :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 10:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 5:54 pm
Postovi: 236
Lokacija: srbac
Problem bi se rijesio ovako:

Svakog ribolovaca koji ima dozvolu treba ovlastiti da moze kontrolisati sumnjivog ribolovca,mrezarosa i tako te postene...
Pa da vidim kako ce mrezaros onda da potkupi sve ribolovce...svaki ribolovac potencijalni cuvar...pa ti onda raubuj ako hoces :mrgreen:

_________________
Fishing its life,The rest just details


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 12:07 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Mislim da se to negde vec uspesno primenjuje, ne secam se gde :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 12:14 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
neso80saric napisao:
Problem bi se rijesio ovako:

Svakog ribolovaca koji ima dozvolu treba ovlastiti da moze kontrolisati sumnjivog ribolovca,mrezarosa i tako te postene...
Pa da vidim kako ce mrezaros onda da potkupi sve ribolovce...svaki ribolovac potencijalni cuvar...pa ti onda raubuj ako hoces :mrgreen:

I onda bi imao gomilu debila koji se medjusobno podjebavaju, maltretiraju ljude i sl, cast izuzecima. Svi ribolovci su ovlasceni da prijave ribokradju, pa retko ko to uradi...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 7:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Tu se javlja problem što kada vidiš da neko krade ribu ne možeš mu lično ništa, kao pojedinac, pošto je ne krade od TEBE!
Ovde mislim na naš Zakon koji kaže, odmah na početku u Članu.1 stav 3 :arrow:
"Riblji fond u ribolovnim vodama je u državnoj svojini. "

Ovo je i svojevrstan paradoks, pošto krasti od države bi trebao biti najveći prekršaj u društvu, ali... :roll:

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 10:52 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 11:33 pm
Postovi: 2826
Lokacija: Djakovo
u mojoj zajednici moja je dužnost da nekoga prijavim ako radi nešto ne dopušteno, inace sam sukrivac...e sada, ovisno o kojoj je ribi rijec, pa se i ažurnost ribocuvara razlikuje...sve u svemu kada vidim šta se ovdje piše...još sam zadovoljan sa ribicima i ribocuvarima u okruženju, ja stjecem dojam da vecina ovdje ribocuvare smatra neprijateljima :? okej...neki su pokvareni i seronje, ALI...bojim se da nekima više smetaju jer bi svašta mogli naci što nije lepo heh, takav sam dojam stekao :oops:

_________________
Kao krv crveni...andjeli...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 10:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Moje pitanje je kratko i jasno, pa bih one koji zasigurno znaju pravi odgovor zamolio da to podele sa mnom:

- Da li ja sa uredno plaćenom članarinom u svom udruženju imam pravo da kupim dnevnu dozvolu na vodi direktno od ribočuvara? I da li imam pravo da mu tražim za plaćenu dozvolu račun tj. priznanicu?

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 10:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 10:08 am
Postovi: 484
Lokacija: Jagodina-Cuprija-Paracin
Ja sam bas pricao sa cuvarima u vezi dnevne zasto ih vise ne prodaju.Njihov odgovor je bio da oni ne prodaju dozvole zbog ne mogucnosti izdavanja racuna za istu na terenu.

_________________
VARALICAR.com > RESPECT RULES

<°))))><


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 11:20 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
mozes da kupis u udruzenju sportskih ribolovaca za sutra.na vodi ne.na vodi mozes da munes cuvaru neki dinar za pivo i cigare da te ne vidi.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs