Danas je Čet Mar 28, 2024 12:40 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 10:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 2:57 am
Postovi: 654
Lokacija: novi sad
:mrgreen: nećemo o detaljima što se sa mnom ne slažeš,nisam jedini koji slično misli,
mnogo je onih koji ne prate ili nemaju mogćnosti da ovo što se dešava vide i komentarišu.
Uskoro će početi masakar smuđa na prevodnici kanala kod NS pa ko može nek uslika,
meni je mrsko da ih gledim

_________________
sto mos danas ostavi za"sutra"


http://sites.google.com/site/smukimrdalice/


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 11:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
ako nece da dodje policija uradimo kao ovaj lik

http://www.youtube.com/watch?v=a0nsl38fQxI

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 8:15 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
zver70 napisao:
Pa dal' chitash postove il si Boshko Buha gerilac za slobodu?
Ako se nadjemo u vecem broju na mestima koja njima ne odgovaraju-citaj mrestilista,zimovnici itd,napravicemo gradjansku-civilnu akciju.
Miran skup prijatelja,a ONI se grizu za d...guzu. :mrgreen:
Zamisli kako bi bilo logorovanje uz papkash ili chorbu blizu mrestilishta u gornjem podunavlju.....a a a a.


Citam postove, tema se zove Zasto u Vojvodini nema ribe
i moj odgovor se savrseno odnosi na tematiku koju si zadao.

"Gradjansko" cuvanje mresta u Gornjem podunavlju???
Koje ribe? Da izaberemo jednu vrstu ili kampujemo od 1 .februara do 15. juna?
Na jednoj poziciji koju izaberemo ili cemo da patroliramo, da nam ne promakne nesto na 20 000 hektara?
Imas pouzdanu prognozu vodostaja i vremena, pa da pokusamo da predvidimo gde i kad ce biti mrest koje ribe, u zavisnosti od toga,
jer sigurno nece biti isto ako Dunav nagura preko 500 ili bude ispod 300 kao prosle godine?
Zena, deca, posao i te fore, to nemamo? Ili cemo da "cuvamo mrest" jedan vikend, kad bude lepo vreme a nama dosadno?

Zimovnici???
Eno nalazili smo se zimus na Velikom Limanu, desetak-petnaest postenih i uvek bar duplo vise grabuljasa...i tako je godinama.
I onda posteni na svoju stranu, a grabuljasi i oni koji imaju zeludac da ih gledaju prvac u krtog.
Kilometar od zgrade upravljaca.
Bili i cuvari JEDNOM i nisu im mogli nista s obzirom na ekstra mocna ovlascenja koja im zakon daje...

A ostatak zemlje?

Ili je ipak problem u onima koji su placeni i ovlasceni da to rade, a zabole ih uvo?

Ili kad smo vec kod Gornjeg podunavlja to dosad nisu mogli da rade jer nije bilo doplatne,
koja je konacno ove godine uvedena, pa kad mi to svi lepo uplatimo, onda ce oni da se razlete po terenu
i sve ce biti sjajno, jer sasvim je jasno da firm kao Vojvodinasume, koja obrce milijarde godisnje,
do sad nije imala sredstava da cuva vode.....
Da uzmemo za primer druge vode koje su vec ranije dobile doplatnu?
Na njima med i melko od kad su uvedene, svi problemi kao rukom odneseni....

Bice da ipak nije tako i da se radi o nizu ozbiljnih i sistemskih problema,
na koje vec pokusavamo jako ozbiljno da ukazemo...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 4:40 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Kockare
20.000 hektara je povrsina Ali mesta Gde se RIBA mresti I ulazi se znaju ne budi dete.
Doplatna....uslov za doplatnu po zakonu je da je prirodno zasticeno dobro ili salmonidna voda. Da li je realno i zasluzuju- ne.Da li rade...ne rade. Znamo svi.
Opet pravis dijagnozu a ja ti dajem soluciju-lek.
Ima mesta Gde je tesko,naravno. Koliko je vas ribolovaca gore?
Koliko ce njih se Koji inace ne kupuju dozvolu NIKAD sakriti iza bojkota I pecati kao I do sad.njima ovo najvise odgovara imaju podrsku konacno za svoj zlocin. Koliko ce njih kupiti dozvolu cim malo otopli. I ici da peca I reci ma zabole me nista ja ne mogu da resim. Ti si lud,ja te zato volim jer znas da si u pravu jer jesi u pravu. Ali Volja subjekata u ovom slucaju je presudna da se ne komentarise nego ucini nesto konkretno.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 4:55 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ok, kad plavi onda je mrestiliste na samo 10.000. ;)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 5:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Ma plavi I vise Ali ti jaaaaaaako dobro znas GDE peglaju u mrestu. Kao I u Ns kao I u Bg kao I svugde. A to nije 10.000hektara

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 1:48 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Znam i u mrestu i van mresta (sto je gotovo jednako opasno) peglaju gotovo svuda,
jer ih niko ne sprecava i upravu si radi se o nmooogo vecoj povrsini.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 1:58 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 10:02 pm
Postovi: 3667
Lokacija: Novi Sad,Beograd,Skela
a i shire:

http://www.saran.co.rs/jelovnik/#/6/ :P
8)
PS
A ko ne vole svezu ribicu,he he

_________________
PKVM Web Shop / Adresar-MALOPRODAJE


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 6:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
kockar napisao:
Znam i u mrestu i van mresta (sto je gotovo jednako opasno) peglaju gotovo svuda,
jer ih niko ne sprecava i upravu si radi se o nmooogo vecoj povrsini.

Kockare,nisi u pravu. Zna se Gde se ulazi I Gde se RIBA mresti.
Ne samo u podunavlju nego svugde.
A jelovnik Dule..... Offf

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 7:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 3:24 pm
Postovi: 789
Lokacija: Ravangrad
Malo da se nadovežem sa zadnjim iskustvom.
Likovi uhvaćeni u tkz"grabuljanju" , oduzeti predmeti lica predata radnicima Šumske Uprave Apatin. Dosadašnja praksa je bila da se licu/licima piše krivična prijava, Krivični Zakonik član 277. stav 1. tačka 2. ali u zadnje vreme lica dobijaju prekršajnu prijavu iz Zakona o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda čl. 57 stav. 1 . tačka 2. u skladu sa čl. 20....
Elem, statistički i praktično krivična prijava je "teži oblik" ali to u praksi baš i nije tako, procesi dugotrajni.... Prekršaj se brže procesuira a novčane kazne nisu nimalo male od 25.000 min pa nadalje. Najčešće ide minimalna 25.000 dinara. E sada, kada bi novac bio usmeren na rešavanje problema nastalih usled činjenja tih prekršaja... to bi bila odlična stvar.
Vode su na puste usled nemara upravljača, gramzivosti ljudi,needukacije, nerada nadležnih institucija.... To je kod nas goruće pitanje.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs