Danas je Čet Mar 28, 2024 4:08 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 66 67 68 69 70 Elipsa 72 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Apr 04, 2013 7:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 11:01 pm
Postovi: 1758
Lokacija: Beograd
alcedo napisao:
^^
Dakle u BG se dozvole mogu kupiti od EKO Ribarstvo, Srbija šume, Vojvodina vode ... :shock:
Hvala Goci, mada mi je i dalje malo toga jasno :lol: :lol: :lol:


Ajd ja da probam da razjasnim.

Dozvolu u nekom gradu moze da prodaje onaj korisnik cije se vode nalaze na teritoriji tog grada, tako da u slucaju Beograda imamo situaciju da nekoliko korisnika ima zakonsko pravo da ih distribuira. Recimo EKO Ribarstvo gazduje Savskim jezerom i Kolubarom koja jednim svojim delom tece teritorijom grada Beograda, Srbija sume gazduju (valjda) Savom, Vojvodina vode (valjda) jednim delom Tamisa, Rivers Guard (valjda) Dunavom, itd... Ne znam najpreciznije ko cime gazduje, ali u osnovi to vam je ta prica, shvatate poentu :wink:


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Čet Apr 04, 2013 8:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1807
Lokacija: VA
Ma kapiram to, nego mi nije jasno kako toliko uspemo da iskomplikujemo tako prostu stvar.
Pecanje postade nauka, luksuz, naucna fantastika, opasna delatnost ... :|

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 9:01 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 8:31 pm
Postovi: 74
Lokacija: Sokobanja
Iz te situacije, kada su se korisnici borili da uđu na tržište Beograda, su i nastale varijante raznih povlašćenih kupovina, te mogućnost nabavke opreme u prodavnicama, koje prodaju dozvole, vrednosna pisma, rabati i popusti. Korisnici su se utrkivali ko će dati veći rabat distributerima.Svima je bilo isplatljivo, samo su ribolovci iz Beograda, tretirani kao ovce, jer nijedan korisnik nije imao nikakvu obavezu prema kupcima.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 8:33 am 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 7:41 pm
Postovi: 3997
Lokacija: LIMAN / Vojvodina
Goci napisao:
angelo777 napisao:
Znaci ne kupujem jos???

Ako misliš na bojkot, zvanično saopštenje će biti objavljeno za dan-dva.


Imate li nekih novosti vezano za boykot ? Nisam ispratio...
pozdrav

_________________
jebalevasvorumuljeičiburaške


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 1:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
simpson_H napisao:
Ti vec sad ne moras da finansiras udruzenje kupovinom dozvole. Cela stvar je protivustavna.

Druže, ovo što si napisao...nije tačno. Barem ne u Jagodini :|

Rivers Guard neće ljudima da prodaje dozvole ukoliko nisu članovi nekog od udruženja. To je informacija od danas, proverena, ne neka stara...

A kome ribolovci mogu da se obrate da provere da li moraju da i dalje da finansiraju udruženja koja, barem u Jagodini, novac od članarine troši na sve samo ne na stvari za koje bi trebalo?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 3:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Ne razumem čitavu stvar najbolje oko ovoga da dozvola nije više "vezana" za članstvo u Udruženju :roll: ...

Ako neki korisnici uslovljavaju prodaju dozvole članstvom- upravo time pružaju podršku Udruženjima! Sad, odluka je neustavna, što je i zvanično objavljeno, ali KO će onda čitavu stvar da preda (Ustavnom) sudu!? Upravo Udruženja kojima se na ovaj način garantuje podrška ili ko!???
I šta da radi običan ribolovac koji NE ŽELI da bude član Udruženja, jer smatra da je ono loše i ne zavređuje njegovu (finansijsku) podršku, s jedne strane, a šta da radimo mi koji smatramo da naše Udruženje jako dobro radi i sve aktivnosti usmerava ka tome da članstvo dobije što više i bude zadovoljno- i uspeva u tome???

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 3:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Kada budem otišao da kupim dozvolu u niškom Udruženju odbiću da platim članarinu i da uopšte pristanem da posedujem karticu Udruženja pozivajući se na Ustav. Ako neće da mi prodaju dozvolu bez kartice Udruženja, na jednom jedinom mestu gde ja mogu da je kupim (jer moram u mestu stanovanja) podneću tužbu protiv Udruženja Ustavnom sudu.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 3:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
... i onda Aco, dozvolu nisi mogao da kupiš pošto ti je ne daju bez članstva, odeš na pecanje, uhvati te ribočuvar bez dozvole ( :lol: ), i - šta ćeš reći??? "Strpite se samo godinu-dve, čekam odluku Ustavnog suda"!? :?

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 4:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Ajd' sad da neko kaze koliko je cena dozvole bez clanarine...i da li je ona ista na celoj teritoriji Srbije?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Pon Apr 08, 2013 4:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Šane, pa ne mogu da idem na pecanje bez dozvole. A Udruženje ću dobiti na Sudu plus obeštećenje za pretrpljeni duševni bol zbog ne upražnjavanja blagodeti ribolova ( :lol: ) 8)
10% mi je smešno. 20% sam ozbiljan u vezi ovoga. A 70% gledam di da pobegnem negde iz ove zemlje dok ne odem u q zajedno sa njom :|

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 66 67 68 69 70 Elipsa 72 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs