Danas je Čet Mar 28, 2024 10:53 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 68 69 70 71 72 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 10:23 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Nije u pitanju musicarska dozvola pa ne vidim razlog da musicari kao totalna manjina bilo sta iniciraju. Kvalitetnih ljudi medju ribolovcima svakako ima bez obzira na nacin ribolova. Ovi momci su pokusali i svaka cast na tome, ali ocigledno nisu bili sposobni da sve iznesu do kraja. To nije sramota, sramota je sto nisu rekli "mi to ne umemo dalje" a ne da daju ovako sramna obavestenja o razlozima za prekid bojkota. I jos da velicaju nekakve efekte bojkota koji realno ne postoje. Digla se prasina pa se slegla ponovo, a patos ostao prasnjav.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 10:24 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Simpsone spasioče, vidim ti tačno znaš šta je trebalo, kako je trebalo, kada je trebalo, koliko je trebalo- sve hipotetički!!! Lepo narod kaže "Posle bitke svi generali!"...
Obožavam takve ljude- "trebalo je ovo...trebalo je ono...", "Šta si ti od toga uradio?", "Ja ništa, ali ZNAM da je trebalo!" :roll:

O rezultatima se može diskutovati, neka svako po svom nahođenju pogleda i proceni za sebe, pa izvuče pouku... Jednim delom si u pravu, jer kod nas izgleda nije bitno da se postignu rezultati, već da se postigne rezultat- na moj način !
Kola se jesu pokrenula, što je više nego što je ikada postignuto u ribolovačkom svetu, ali su ostala bez goriva upravo zbog naše neorganizovanosti i nespremnosti da zajednički delujemo ili da uopšte pojedinačno i delujemo, odnosno da učinimo neku sitnicu koja se od nas traži (popunimo anketu npr.)! A sada predlažeš da budemo još neorganizovaniji :shock: ??? Da svaki ribolovac bude ovčica na vodi dok se ne pojaviš sa pravim ljudima i kažeš šta i kako treba uraditi? I šta onda? Na koju odgovornost??? Upravo jedna od stvari koje je Bojkot pokazao i jeste da 10000 pojedinaca NE ZNAČI NIŠTA, 100 legitimnih/zvaničnih ORGANIZACIJA- pravi razliku!
Upravo na to se pozivaju ludi, da od Udruženja koja postoje pro forme, ili u njima sede naopaki i pogrešni ljudi, naprave snažne i dobre organizacije čiji potpis kasnije nosi određenu "težinu"! Time se rešava i problem letargičnog i neaktivnog članstva, jer je dovoljno 10 ljudi koji rade, zalažu se i “vuku kola” u pravom smeru, a ostalih 90 neka klima glavom i glasa, a onda ti pečat nosi “težinu” organizacije od 100 ljudi i sve je legitimno, a ne čekaš da ti tih 100 ljudi potpiše neki dokument koji niko od nadležnih ne priznaje niti uvažava...
A takve organizacije/Udruženja bi ipak bilo najlakše finansirati preko dozvola, ali se slažem da se to ne treba nametati kao obaveza, već da se prepozna kako je to nešto za svakoga dobro i korisno, a u isto vreme- da tako i bude!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 10:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
@ Simpson- Ove godine je bio bojkot upozorenja, ako se secas pocetka price, a sam od sebe je "narastao" u nesto ozbiljnije. Na kraju, neki efekat je mozda postignut, a mozda i ne, ali se zna sta nam je za dogodine raditi. Zalosno je sto su sad svi postali naprasno pametni posle nekoliko meseci, pa znaju sta i kako je trebalo, a pre toga sta je bilo?

Ko bi uopste bio sposoban da se iznese sa ovim sistemom, leba ti, aj mi kazi pa da odma' glasam za njega na izborima za iduceg predsednika Srbije?

Ja cu da ti kazem sta je sramota! Sramota je sto su ljudi koji pokusavaju da zaista urade nesto u tako velikoj manjini da je to uzas i katastrofa. Sramota je sto svi trtomude po forumima i internetu, i kenjaju po radu onih koji su skupili muda da crvene ispred kamera kako bi javnosti skrenuli paznju na probleme.

Mnogo toga bih jos rekao, ali nemam zivaca. Moz svi ribolovci da se izvrnu naopacke, ovde nece da se nista promeni, jer su normalni u manjini...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 10:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
@Simson H
Nisi pazio na casu!
Ovo je bio bojkot upozorenja i kao takav je imao za cilj da skrene paznju javnosti na probleme i da se proba nesto pokrenuti sa mrtve tacke.
Isto tako je receno u startu da ukoliko ovaj bojkot upozorenje neda konkretne rezultate, a to ce se videti uskoro kada na javnu raspravu izadje novi predlog zakona, bice pokrenut totalni bojkot 2014.
REVOLUCIJA brzo resava stvari ali cesto na ne bas najbolji nacin i uz puno zrtava, dok je EVOLUCIJA sporija iali zato temeljno i dokraja resi sve sto treba>
Momci koje pominjes da nisu bili sposobni da iznesu sve do kraja su stali ispred svih i uradili nesto konkretno za sve, asta si uradio konkretno ti pa dajes sebi pravo da ih kritikujes i pljujes po njima.
Ja priznajem (za razliku od tebe) da nisam nista konkretno ucinio za bojkot osim moralne podrske i nekupovanja dozvole. Jesam svim svojim kolegama rekao za bojkot i njegove razloge i sirio sam vest koliko sam mogao i to je sve.
Ne poznajem licno ni Kockara, ni Gocija, ni Mahdija ali se nadam dacu ih upoznati i stisnuti im ruku i reci im hvala.
Sledeci put pazi nacasu a sada sedi - JEDINICA!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:06 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 01, 2010 9:15 pm
Postovi: 85
i naravno svake godine kazem da necu kupiti dozvolu i opet kupim

_________________
SAVA MACVANSKA MITROVICA


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:14 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Okt 11, 2007 11:30 am
Postovi: 140
Lokacija: Niš
Ja po ovoj ceni necu da kupim dozvolu.Ovo je klasicna pljacka.

Aco,
Komentar ti je za desetku.Hahahahaha.... :lol:

_________________
Strastveni ribolovac


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:18 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
@Sane sa Tise

Ne ja nisam "general" niti to zelim da budem, kao i sto stvarno nemam pojma kako je sve trebalo da izgleda. Zasto? Zato sto nisam PLANIRAO ni razmisljao planski. Ali ocigledno to nisu uradili ni organizatori ovog bojkota. Samo sto je za mene sasvim OK sto nista nisam planirao jer nisam ni pokretao. Ali za ekipu koja je "vodila" bojkot i nije bas najbolje da ne uzmu sve u obzir i da se upustaju u nesto ako nemaju jasan PLAN! Jesi li ti video da sam ja bilo gde pomenuo "trebalo je ovako ili onako"? Naravno da nisi, ja sam samo kao pojedinac izneo sta ne zelim, sasvim legitimno.

Ima li koji klub u drzavi snagu jednog ovakvog foruma, toliko aktivno clanstvo? Ima jos foruma slicnih, zar nije 50x snaznije delovati ujedinjeno sa forumima nego usitnjavati se u bezbroj nekakvih klubova i sekcija koje prave i Kurta i Murta. 90% klubova i udruzenja u zemlji vode ljudi koji i ne love ribu, to je snaga??? Bas suprotno od onoga sto pricas, ja ne zelim usitnjavanje ljudi u neke beznacajne klubove i organizacije sa 15 komisija, statuta, pravilnika, mudonja, skupstina, odbora...Ribolov je 100% hobi i zabava pojedinca i treba ga negovati da takav i ostane.

@2pike

Upozoreni su i sta?

I nije sramota sto su pokusali, sramota je da daju onakva objasnjenja i proglase o prestanku bojkota, sa pribelezenim "uspesima". Upozorili su ih!


@ homoesoxns ucitelju moj

Za mene nisu nista uradili, ako su za tebe svaka ti cast. Ja nisam ni trazio da urade, sami su se ponudili i ponavljam svaka im cast zbog toga. Ali NI JEDNOG JEDINOG TRENUTKA nisu rekli "jebote ljudi mi ne mozemo sami ovako" vec su nas lozili nekakvim efektima i pozitivnim pomacima koji se (ne)ce desiti u buducnosti. Umesto toga oni su bez jasnog i razlozenog plana delovali kao muve bez glave, pojavili se u par emisija i sve nas lepo obavestili da treba da delujemo preko klubova i nekih organizacija. Jel to tebi normalno? Jet tebi trebao neko saopstenjem to da kaze, nisi sam znao da je i to jedan od nacina da pokusas nesto, odes u svoj klub i kazes "ovo ne valja". I sta si postigao? Isto sto i predvodnici bojkota. NISTA!

Ni ja ne poznajem ove ljude sem Gocija povrsno, pa nema niceg licnog u ovome sto pisem. Najbolje da svi cutimo i tapsemo za to sto je uradjeno, bez ijednog komentara. Mislim, to smo mogli i do sada. Konstatovali smo da je situacija losa, extra rezultat jebote. Svako od nas moze da pokrene bojkot i ima iste rezultate=0!!!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:36 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
A sta si ti konkretno uradio da ti bude bolje?
Da pogadjam - NISTA!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:38 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
homoesoxns napisao:
A sta si ti konkretno uradio da ti bude bolje?
Da pogadjam - NISTA!!!


A sta tebe boli uvo sta sam ja uradio ZA SEBE?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2013
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 11:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Kritikujes kako nisu uradili nista da bi nam bilo bolje a ti sam za sebe nista neradis :idea:
Uvo me hvala bogu ne boli ali me zabole glava od tvojih "mudrosti" :?

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 714 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 68 69 70 71 72 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs