Danas je Čet Mar 28, 2024 9:14 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Komplett!
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 3:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Jel imam pravo na vodi da kupim dnevnu dozvolu od ribocuvara (a sanse da ga sretnem na vodi su 2%) ili moram dnevnu da kupim u kancelariji korisnika?
Ovo me zanima jer ne bih da kupujem godisnju pa me zanima sta ako me ribocuvara sretnu dok ribolovim? Oce li da me oderu kaznom ili ce da mi prodaju dnevnu?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 3:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Mislim da će ti prodati dnevnu, jer se to isto desilo jednom mom drugaru pre 3-4 dana koga su isto tako zatekli na vodi bez dozvole. Ali sve je to relativno, jer, kako sam obavešten, zakon je i na tvojoj i na njihovoj strani pa kako im se ćefne. Šta se desi ukoliko ti pišu prijavu, a ti hoćeš da platiš dnevnu, ne znam, jer nisam još uvek čuo za takav slučaj.
U svakom slučaju mislim da ako si uljudan, nenapadan i normalan u komunikaciji s njima, uvek ti prodaju dnevnu. Mada....... u svakom žitu ima kukolja?!?!

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 5:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Dozvola se kupuje kod korisnika vode ili udruzenja.
Nikako kod cuvara.
Tri lika iz Loznice, pravila se pametna i prosli kao bosi pot rnju u NP Djerdap
Stavili pare u dzep i ako naidje kontrola kupice dozvolu, upisali ih i oterali sa vode, sa opomenom ako ih opet nagaze pustice im prijave.

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Komplett!
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 6:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
I ako sam ih retko vidjao, gresio bih dusu ako bih rekao da su ribocuvari RG-a bilo kad bili neljubazni i nekorektni.
Ali zanima me kako je zakonski resen taj deo oko kupovine dnevne dozvole? Dakle, ne nesto sto zavisi od raspolozenja ribocuvara nego jednostavno, jel negde u zakonu precizirano sta se radi u takvoj situaciji?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 8:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Jeste. Istim zakonom je definisano da na vodu ne smeš bez dozvole, a i da može da ti je ribočuvar proda na vodi. Apsurd, a?

Ja sam to rešio onako, Solomonski. Nosim dozvolu, staru (jer nigde zakonom nije propisano da mora da bude važeća) a od ribočuvara (ako ga ikad sretnem) kupiću dnevnu i tražiću račun - priznanicu sa pečatom. Ako ne želi da mi proda, od mene neće dobiti dokumenta na uvid (jer mislim da i nema izričito pravo da ih zahteva osim ako ne postoji dobra volja ribolovca), pozvaće policiju (ako dodju) , njima ću da dam dokumenta i onda ću da kupim dnevnu. I sve to ljubazno.

Da napomenem, imam nepouzdanu informaciju da u mom gradu ne može nigde da se kupi dnevna dozvola.
Toliko. Moj bojkot i dalje traje, za vas ne znam.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 9:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Takođe....

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 9:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
I moj bojkot još uvek traje.

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 10:45 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
maxymus napisao:
Jeste. Istim zakonom je definisano da na vodu ne smeš bez dozvole, a i da može da ti je ribočuvar proda na vodi. Apsurd, a?

Ja sam to rešio onako, Solomonski. Nosim dozvolu, staru (jer nigde zakonom nije propisano da mora da bude važeća) a od ribočuvara (ako ga ikad sretnem) kupiću dnevnu i tražiću račun - priznanicu sa pečatom. Ako ne želi da mi proda, od mene neće dobiti dokumenta na uvid (jer mislim da i nema izričito pravo da ih zahteva osim ako ne postoji dobra volja ribolovca), pozvaće policiju (ako dodju) , njima ću da dam dokumenta i onda ću da kupim dnevnu. I sve to ljubazno.

Da napomenem, imam nepouzdanu informaciju da u mom gradu ne može nigde da se kupi dnevna dozvola.
Toliko. Moj bojkot i dalje traje, za vas ne znam.



Pametno, nema sta. :lol: .
Kako ce ti da popijes prijavu?
Samo ti se pravi pametan

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 9:25 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
@maxymus

Naravno da je propisano zakonom da moras imati vazecu dozvolu za kalendarsku godinu:

ZAKON O ZAŠTITI I ODRŽIVOM KORIŠĆENJU RIBLJEG FONDA

Član 13

U vršenju svojih poslova ribočuvar, kao službeno lice, dužan je da preduzme sledeće mere:
1) zatraži od lica zatečenog na ribolovnoj vodi, ili u neposrednoj blizini ribolovne vode, ili u ribolovu, da pokaže isprave kojima se utvrđuje njegov identitet i dozvolu za privredni ribolov, odnosno dozvolu za rekreativni ribolov;

Član 39*

Dozvolu za rekreativni ribolov za kalendarsku godinu (godišnja dozvola), za jedan dan (dnevna dozvola), odnosno za više dana, a najviše do sedam dana (višednevna dozvola) izdaje korisnik.

Naravno da se to odnosi na dozvolu za tekucu godinu. Na sudu ce te lako srusiti sa ovom odredbom ako budes negirao da u zakonu ne pise da je u pitanju vazeca dozvola za tekucu godinu.

A i nije mi jasno na koji nacin ti bojkotujes kad je lepo u tekstu bojkota napisano:
"Takodje, ne pozivamo ribolovce da krse zakon i pecaju bez dozvole, vec da se do okoncanja ovog bojkota uzdrze od pecanja".

Nista od toga sto si napisao ne stoji.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 12:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Naravno da organizatori nisu smeli javno da pozovu na kršenje zakona, ali ako ne idemo na vodu, onda nismo ribolovci i ne možemo da bojkotujemo dozvolu, šta će nam?. U toj varijanti bojkotujemo pecanje a ne dozvolu.
Između ostalog, neuspeh bojkota je dobrim delom posledica toga, većina je odmah proglasila prevelikom žrtvom da ne ide na pecanje, deo nema nameru da se osvrće i sekira, nekima je to finansijski neisplativo itd.
Na kraju je ispalo da svako radi po svojoj savesti, a kako se to završava kod nas zna se unapred.

Nisam još uzeo dozvolu, nisam siguran ni da li ću, a na vodu sam išao samo početkom godine i sad kriziram najstrašnije.

E da, molim vas da više ne citirate taj debilni zakon, em je nebitan na vodi, em ga ima na forumu na 1000 strana ukupno.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs