Danas je Čet Mar 28, 2024 4:04 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 2:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
maxymus napisao:
...od mene neće dobiti dokumenta na uvid...

Ispravno :!:

LEGITIMISANJE: "Ovo pravo imaju, pod zakonom određenim okolnostima, samo pripadnici:

1. Policije, pri Ministarstvu unutrašnjih poslova RS, i to u slučajevima određenim Zakonom o policiji („Sl. glasnik” RS br. 101/2005), Zakonom o prekršajima („Sl. glasnik” RS br. 101/2005, 116/2008, 11/2009), Zakonikom o krivičnom postupku („Službeni list” SRJ br. 70/2001,68/2002, „Sl. glasnik” RS 58/2004, 85/2005, 115/2005, 49/2007, 72/2009, 76/2010);

2. Komunalne policije pri organima uprave (u daljem tekstu: „gradska policija”) u skladu sa Zakonom o komunalnoj policiji („Sl. glasnik” RS br 51/2009)."


U praksi, zakon ovo pravo daje i obaveštajnim službama, poput BIA i VBA, carinskoj službi (ako prelaziš granicu), poreskim organima (kada izvršiš poreski prekršaj), Upravi za izvršenje krivičnih sankcija (zatvori), sudskom obezbeđenju ili pravosudnoj administraciji i notarima.

Prema tome, ni jedan paranoični ribočuvar ni jedne ribočuvarske službe na teritoriji Srbije NEMA PRAVO da legitimiše. Na dozvoli postoji mesto za fotografiju, koja i služi u svrhu utvrđivanja identiteta. Čuvar eventualno može da zatraži asistenciju pripadnika MUP-a, ukoliko proceni da neko čini prekršaj, ali čak ni tada NEMA PRAVO da te zadržava dok pripadnik MUP-a ne dođe.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 4:35 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Duzan si da pokazes dozvolu i lk. Kao i ulov.
Imaju pravo da pogledaju, ako treba i pretraze, ranac, torbu....
Mogu da ti pisu prijavu a ti samo da pevas i places od muke.
Nekolicina njih, potkovani znanjem, pravila se pametna i popila prijave. Licno bio prisutan. Ne pisem napamet. Bio i video. Jos jedan lik imao smudja u torbi. Jos ispod mere. Sve se slika i crno na belo
Sve ukupno oko 50 000 din.
Ko misli drugacije neka proba, slobodno.
Samo posle bez plakanja na forumu.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 5:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
A te cuvare na Djerdapu molim boga da sretnem pa da ih napusim za one kilometre mreza spakovane na par metara od obale pa da ja njima pripretim prijavom zbog neobavljanja posla.
Doduse sa obzirom da sam ih sreo za 20 god. tri puta iskljucivo na prolece i sa obale, sanse za susret su minimalne.

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 5:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Drzava dozvoljava da se baca uz obalu, kada su uveli registraciju firme tada su im dozvolili.
Kod Beograda svaki dan teraju mreze na 5m od obale.
Dok drzava ne promeni zakon, nista ne mozes.
Mozes, slikas i posaljes u Ribolov, ili neki drugi casopis.
Ali sve dok se ne priblizimo EU nema nista od kvaliteta i dovodjenja svari u red.
Ali pecanje bez dozvole = grebanje, struja, mreza...

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 5:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
Isti je slucaj bio i kad im nije bilo dozvoljeno sa tim da je sad samo razlika u kvantitetu tako postavljenih mreza. 6 komada sam prosli vikend tako slatko izvadio i isekao.
A ako voda bude odgovarajuca u camac i mogu samo da mi masu. Kontrola iz camca kod njih ne postoji ni kao misaona imenica.

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 5:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Imaju. Dva camca.
Ja sam pre dva vikenda iz Poreckog zaliva izvukao mrezu.
Nozem je isekao i ostavio. Znam cijaja je. A i on zna ko mu je izvadio i isekao.
Ali dok se ne zabrani ribarenje ili u odredjenoj meri ogranici, ne gine nam nerviranje.
Ps som rad,i ubija. Ja idem u petak i ostajem u Milanocu 10 dana.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 8:14 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Limit od 30 metara je ostao ili postoji nea nova uredba po kojoj je ukinut,
a da za to neznamo????

Cuvar ima pravo da zatrazi dokumenta, da trazi ulov na uvid...da zapleni stap ili mrezu, ali nikako ih nemoze ostvariti prinudom-
ko nece nesto da mu da ne moze mu uzeti silom, niti ga moze zadrzati.
Ja znam za slucaj cuvara koji su dobili prijavu za ometanje slobode kretanja i bili kaznjeni po istoj.

Ovo smo i onomad u ministarstvu spomenuli clanovima radne grupe,
ozbiljno cuvanje voda zahteva i status sluzbenog lica i ozbiljnija ovlascenja za cuvare.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 8:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Ja molim pojedince da vise ne uzimaju bojkot u usta, iako ja nisam bio jedan od bojkotasa. Da ste zaista bojkotasi, nakon poziva na prekid bojkota kupili biste dozvole i time pokazali da iza cele te organizacije stoje dobro organizovani i disciplinovani ljudi, koji cine neki faktor, pa bi vas/nas dogodine u ministarstvu ozbiljnije shvatili. Ovako, ispalo je kako je ispalo, samo ne kukajte dogodine kako nista nije postignuto, kako vas niko ne voli i ne slusa.

I zato, ne k...e vise, niste vi bojkotasi, nego samo pecate bez dozvole...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 9:05 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
@kockar

Znaci sve je na dobrovoljnoj bazi? Uzme ti stapove i imas pravo da ga tuzis zbog kradje?


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 10:14 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Nije bas tako naivno, u svakom slucaju nije kradja, a stapove moze uzeti samo ako mu se da,
u svakom slucaju nije ovde tema trazenje rupa u propisu, koje olaksavaju riolov bez dozvole,
vec iniciranje promene u propisima, koje bi ribocuvare osposobilo da zaista rade svoj posao.

Pa sta mislite zasto samo ponekad dizu mreze a ne hvataju ucinioce???

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs