Danas je Čet Mar 28, 2024 7:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 11:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Rad radne grupe se moze pratiti tako sto se uclanite u neku od vecih stranaka, onda par godina lepite plakate, obavljate prljave stranacke poslove i ljubite dupeta onim likovima iznad vas u lancu ishrane, onda ako imate dovoljno entuzijazma i ljigavosti da u tome istrajete, mozete doci nakon 5-6 godina do jedne takve radne grupe i pratiti njen rad, medjutim morate se suzdrzati od bilo kakvih ideja i primedbi koje vode ka opstem dobru, boljitku i napretku drustva jer se to kosi sa osnovnim postulatima takvih radnih grupa i bicete po hitnom postupku izbaceni i vraceni na zacelje politickog lanca ishrane.

Gradjani mogu ucestvovati u javnoj raspravi tako sto ce ogorceno pisati po forumima koje niko od ljudi iz radne grupe ne cita, dok im ne prokrvare zuljevi na prstima po tastaturi, a mogu i raspravljati uz casicu dobrog alkohola tokom ribolovackih susreta.

Nadam se da sam pomogao. :)

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 12:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 05, 2007 8:59 pm
Postovi: 1254
Lokacija: Backa Palanka
dule
amin ,,,,potpuno se slazem sa tobom

maksimus brate drago mi je da postojis :!: :!: :!:

sramota je gde zivimo......mi smo najmanje krivi za to :!:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 5:34 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
Znači,najbolja varijanta je stranka+alkohol.
Znači,bez mene.

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 8:44 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 8:31 pm
Postovi: 74
Lokacija: Sokobanja
Dule napisao:
Gradjani mogu ucestvovati u javnoj raspravi tako sto ce ogorceno pisati po forumima koje niko od ljudi iz radne grupe ne cita, dok im ne prokrvare zuljevi na prstima po tastaturi, a mogu i raspravljati uz casicu dobrog alkohola tokom ribolovackih susreta.
:)

Javna rasprava nije ni počela, jer ne postoji još dokument o kome će se razgovarati.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 9:51 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Vucha napisao:
Moja logika sada je sledeca ... ne zelim da kupim dozvolu, a ako me sretnu ribocuvari, kupicu od njih.

Po trenutno važećem zakonu, ne smeš da zabaciš bez kupljene dozvole.

Zakon kaže da je možeš kupiti od ribočuvara na vodi i da je njegova obaveza da ti je proda, ali ne smeš da započneš pecanje dok je ne kupiš od njega.

Pecati bez dozvole i platiti kada naiđeš na ribočuvara je kao da umesto na pijacu, ideš po kupus na nečiju njivu, lepo nabereš kolko ti treba - i platiš samo onda kada te seljak sretne. Zvuči mnogo logičnije da dozvolu za branje kupusa iz nečije njive zatražiš od vlasnika pre početka branja.

p.s. Ovo poređenje je loše u tome što privatnici ne prodaju državni kupus, kao što je slučaj u ribolovu. Pa je zato i razumljiva odluka mnogih ribolovaca da ne žele da im plate.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 10:04 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Kad im deda bude ostavio u nasledstvo Dunav i Tisu onda ce vaziti ova analogija za njivu i kupus, do tada prirodni resursi pripadaju svim gradjanima ove "drzave" a oni su duzni samo da se brinu da se ti resursi koriste na odrziv nacin.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 10:23 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Dule , i ja isto tako razmisljam , ali na zalost zakon ne prati tu logigu.
Zakon propisuje da moras imati dozvolu , ako zelis da pecas. Bilo kakvo isterivanje istinske pravde i postenja ne pije vodu jer je vazeci zakoni ne propisuju.
Tj. drzava trenutno svojim zakonima stiti korisnika vode , a ribolovac bez dozvole je prekrsilac ma koliko on posten i ispravan bio i kao covek i kao ljubitelj pecanja i prirode.
Jednostavno zivimo u takvom sistemu gde prava istina , zdrav razum i logika nisu bas vrednosti koje imaju neku vaznost.

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 10:32 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Slazem se Dule, čak sam nesto slicno dopisao na kraju mog posta u trenutku dok si ti pisao svoj komentar. :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 3:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Jel ima kakvih informacija o novom zakonu o ribarstvu,tj jel ušao u "javnu" raspravu,ako neko zna ? :?:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 3:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Izgleda da je još u fazi 'tajne (tzv. zakulisne) rasprave'... :?


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 156 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs