Danas je Čet Mar 28, 2024 10:13 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 60 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 9:11 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Damjanov post potpisujem iz dunavske perspektive.
Jadni smo, da jadniji ne mozemo biti.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 9:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Svuda se krade, ali Šapčani su najjači po tom pitanju.
Sava je očišćena. Dosta ribolovaca iz Drenovca vise ne ide na vodu, kažu svuda mreže struja plin...

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 11:36 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
Meni i camac ukrali, jeste da se radi o drugoj bagri al vezano je za vodu,a sto se tice Drenovca ja mislim da se 50% ribarnica u Sa snabdeva kod Drenovackih "majstora", jad...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 2:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Probajte da se zalite korisniku vode na njihovog zaposlenog-ribočuvara,da ne radi posao kako treba i videćete da oni upravo štite takav rad svojih ribočuvara,odnosno da ribočuvari rade po politici korisnika(samo ćete vi ispasti grbavi!). Znam provereno da su ribočuvari gore navedenih firmi dobili naređenje da npr privredne ribolovce ne diraju i ako krše propise,takva politika firme.
Svi se oni drze zajedno,štite jedni druge i treba baš veliki pritisak javnosti da bi se nešto uradilo,kao nekadašnji primer iz afere "Kupinovo" o čemu je pisao list "Ribolov" i izvršio medijski pritisak na korisnika,pa korumpirani ribočuvar dobio otkaz i pored borbe da istu aferu zataška. A znam da taj isti sada bivši ribočuvar i dalje šenluči po Savi sa naj većim šljamovima. A bogami se i ponovio Primus 17 i Honda bf 50ks,a ortak je i sa poznatim strujarošem koga je kao ribočuvar i štitio,pa sami donesite zaključak zašto se ponovio. Teško je u malom mestu nešto sakriti,sve se kad tad sazna. A koliko je samo takvih primera po Savi i Dunavu ?! Znam za situacije kada su ribočuvari terali inat korisniku,pokušali da rade po zakonu pa dobili po ušima od korisnika,čak i otkaz... I kako taj ribočuvar da nastavi da radi pošteno,vidi da se to ne isplati i polako menja ponašanje,usklađuje ga sa politikom korisnika kod koga je zapošljen,zna da to nije ispravno ali drugačije ne moze.

Jedno znam dokle su god korisnici Srbija i Vojvodina šume,ili dokle god drzava ne promeni politiku zaštite prirodnih resursa stanje će biti isto.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 3:24 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Daje pritisak rezultate: covek zbog cije ribokradje smo se siti nakukali sad dobio dozvolu za privredni ribolov.
Sad ne moramo vise da kukamo, sve je legalno, ribara i da prijavis da lageruje nuklearni otpad u Dunav, nece mu nista. :mrgreen: .

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 3:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 6:01 pm
Postovi: 275
Lokacija: Sabac
kod nas u Sapcu dosta "dojucerasnjih lopova" dobilo je dozvolu za privredni ribolov,a pouzdano znam da na dozvolu koja je izdata na jednog coveka uz njega radi jos par ljudi,zalosno je sto krenem biciklom da se provozam do Save i u sred bela dana redovno sretnem,primetim mreze i lopove,ribocuvari(njih dvojica) znaju koliko sam ih puta zvao,detaljno objasnjavao gde su mreze, gde i kada se radi strujom,cak mi nudili volontersku znacku ribocuvara, zadnje sto sam im rekao je SRAM VAS BILO DUPETA KADA NEMATE OBRAZA...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 6:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
Pre nekih pet godina na Savi kod Sapca,izmedju Starog i Novog mosta,ujutru kad svice se moglo videti dosta bucova kako raubuje(i to lepih komada), sitnije stuke, nije bilo izlaska bez bar jednog smudja kilasa... U zadnjih pet godina ujutru kad svice se moze videti po koji saran kako se kupa a sto se tice rauba grabljivice davna proslost, a o smudju sa obale je smesno pricati...A Sava sve plica iz godine u godinu,bara,od kraja jula pa do pocetka decembra nekad cak i januara voda nosi onu zelenu algu u svim slojevima,tako da od varalicarenja sa obale nema nista...trebaju celicni zivci za Savu kod Sapca(sa camcem je podnosljivije, ima par zaliva u kojima stoji voda pa alga manje smeta)...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 8:46 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 7:13 am
Postovi: 374
Lokacija: Sabac
Taman sam na vreme dosao u sabac da zivim ! 6-7 izlazaka na terene u okolini nismo videli grabljivicu ali zato krivolovci imaju cug redovno uvece i ujutru ! Milina


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 10:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
Druze cekaj da krene alga, videces sta su muke 8)


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 11:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 2:27 pm
Postovi: 44
Lokacija: Šabac
Bas pre neki dan pricam sa drugom koji je iz Mrdjenovca,i zivi bas pored reke,kaze tamo kod njih svaka kuca ima bar po jednu mrezu...

_________________
Svi znaju svrhu stuka na vrhu,
tu su da kvare i naprave lom.
A dole na dnu,sudbinu jadnu
mnogima resava nekakav som


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 60 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs