Danas je Čet Mar 28, 2024 3:15 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 306 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 23 24 25 26 27 Elipsa 31 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 10:23 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 6:33 pm
Postovi: 1342
Lokacija: Novi Sad
A malo ispod prema Dunavu odlicno radi bucov na crvice.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 11:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Lep prizor danas na Klisanskom mostu kad sam prelazio kanal kolima. Sa desne strane mosta takmičenje, lepo organizivano, puno ribolovaca, sevaju skupi štapovi oprema organizatori...a sa leve strane mosta bacih pogled, a ono braća Romi I par belaca ubiše se od grabuljanja. Takoreći takmičari pecaju a ovi na 30 m od njih grabuljaju sve u 16...

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 12:13 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Omogucio generalni pokrivitelj upravljac: _________________.
Uz slogan "udicom protiv mozga".

Uz podrsku resornog ministarstva i pokrajinskog sekretarijata.
I naravno duznu paznju inspekcijskih sluzbi.

:mrgreen:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 1:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 08, 2012 6:27 am
Postovi: 655
Lokacija: Novi Sad
juce kad sam prolazio ista situacija, 10-12 grabuljasa sa klisanse strane i 3-4 sa novosadske a ispod mosta takmicenje. pre 20-ak dana sam video cuvare na kanalu redovno kontrolisu plovkarose, samo mi nije jasno sto ne odu ispod prevodnice, izgleda da ne smeju.

Stvarno situacija vise nije zalosna nego je smesna, mogu da se zakunem da svaki put kad sam prelazio most video sam grabuljase, ali svaki put i da niko nista ne uradi. otislo sve u k....


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 2:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Ne bi me čudilo da, zbog masovnosti grabuljanja, uskoro počnu da se osnivaju 'Udruženja Nesportskih Grabuljaša'... :roll:
Možda uvedu i godišnje dozvole, takmičenja,... :?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 7:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 10:11 am
Postovi: 333
Lokacija: negde na vodi
Da napisem i ja koju :mrgreen:

Vidjam ih kako redovno prolaze camcem. Ukrcaju se u camac koji je vezan kod policije i pravac dole prema sangaju, da li idu u kanal ili negde prema kovilju to ne znam. Kontrolisu oko same policije kad ih ne mrzi da naprave par koraka pre nego sto se ukrcaju, ali i to retko.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 12:56 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Feb 27, 2012 10:04 pm
Postovi: 239
29.08. na Sangaju dvojica sa desantnim stavom i reflektorom se zalecu na obalu...na obali nas trojica sportskih,covek sedi i baca ja i drugar se pakujemo kad pitanje:"Ribolovacka sluzba,momci znate li da je posle 21h pecanje zabranjeno?",horski odgovor je bio:"A znate li vi da vam svako vece dvojica sa camcima vuku mreze izmedju 20 i 21h i jos dvojica buckaju u reonu grada?"...nisu se udostojili ni dozvole da pogledaju,okrenuse prema kanalu,valjda videse da od nas bericeta nema.
Od udruzenja treba zahtevati da daju sluzbene telefone cuvara clanovima tj da budu stampani u dozvolama i da moraju izaci po prijavi(na pricipu dezurne sluzbe),da bi se sprecilo lazno prijavljivanje istima prilikom prijave trebalo bi dati br dozvole i ime udruzenja.Jedino na ovaj nacin bi se nesto moglo uraditi.Ovako ispade problem pecanje smudja posle 21h???kad da ga pecam,u podne?sto nigde u svetu nema.Takodje dobili bi podatke i o takozvanim kolegama sto imaju dozvole ali ipak gepekuju ribu ispod mere i nose preko 3kom.Takodje i uvodjenje gornje granice radi zastite maticnjaka ne bi bilo na odmet,i to mi ima vise smisla nego limitiranje vremena tj "policijski cas".


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 1:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 10:11 am
Postovi: 333
Lokacija: negde na vodi
Ja sam ih zaustavio pre neki dan i:
- privredni ribolov je zabranjen na teritoriji grada(od kanala do mosta slobode)

Tako da im ne mozes nista. Ja sam prekjuce morao da sacekam da prodje mrezaros kako bih nastavio da bacam varalicu. I sta mogu, ne mogu nista....jedino sta mi je kasnije sinulo da krenem da bacam kamenje u vodu a on slobodno nek prolazi...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 2:02 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Dozvoljeno do 21 sat..... :mrgreen: Mogli su neki vic da vam ispricaju.
Stvarno je jadno da taj propis jos uvek postoji (za ciprinidne vode) iako je mrtvo slovo na papiru.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Novi Sad - Dunav
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 2:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 05, 2010 2:24 pm
Postovi: 567
Lokacija: Novi Sad
Cuvari kad skontaju da njihov "dza-bu, sash videt svoga boga" pristup nikog ne plasi i da nisu naleteli na mutavce, splasnu momentalno i promene pristup pa se moze normalno i ljudski razgovarati sa njima, onako kako bi od samog starta i trebalo da bude...

Kamenje u vodu, odlicna taktika :) Nemoj samo da ti se omakne poneki u camac :D
Ako ti se ne omakne, uvek mozes da stavis neku glavicu od 35-40gr pa da vezbas precizno zabacivanje :mrgreen: :lol:

Ma ko sisa i ribare, i cuvare, i buckarose, i alave dubinkase sa po 5 stapova na razmaku od po 5-10m (i nijednom dozvolom), i zabranu nocnog pecanja, i zabranu pecanja na odredjenom potezu zbog "neresivog" problema grabuljanja bele ribe, i saveze kojima su samo saran i bela riba na pameti, i pijane klince sto rokaju flajke i kamenice po keju i u vodu oko tebe dok panduri 20m dalje pijuckaju svoje pice...
Ne idem na vodu da bih se nervirao a necu ni da sedim kod kuce jer verujem da cu se na vodi iznervirati.
Ionako je ovo samo privremeno resenje, jos par godina dok se ne skupi za camac i pentu, a posle cu lako i brzo zaboraviti na kej i sve njegove divote i znamenitosti

_________________
Riba ribi grize rep


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 306 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 23 24 25 26 27 Elipsa 31 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs