Danas je Čet Mar 28, 2024 7:43 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Apr 07, 2013 11:18 am 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
06.april 2013.
Predsednik Vlade Vojvodine u pisanoj izjavi za javnost,pored ostalog kaže:"Skupština Vojvodine neće pristati na to da se Vojvodina i prava njenih građana svedu na neku neobaveznu formu,poput nevladine organizacije,lovačkog ili ribolovačkog društva."

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 10:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Osnivamo Udruženje ribolovaca, znam šta treba za to i već imam sve pripremljeno.
Ali...
Najveća mi je dilema da li ga registrovati kao SPORTSKO UDRUŽENJE ili samo kao UDRUŽENJE (to su u APR-u posebni registri i posebni zakoni: za prvo Zakon o sportu, za drugo Zakon o udruženjima).

Mi bismo da u Statut i ciljeve navedemo i oblast ekologije i zaštite životne sredine, jer smatramo da po tom osnovu možemo dobiti sredstva iz raznih fondova i konkursa, ali ne znam da li je to izvodljivo ako registrujemo Udruženje kao SPORTSKO.

Sa druge strane, da li kao 'obično' Udruženje (ne 'SPORTSKO') možemo da:
- prodajemo ribolovačke dozvole ('objedinjene' i posebne),
- budemo članovi raznih Ribolovačkih Saveza,
- učestvujemo sa ekipom na takmičenjima i , eventualno, organizujemo ista
?

Ako neko zna odgovore, neka me 'prosvetli'! 8)


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jul 16, 2013 6:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Definitivno samo kao udruzenje po ovom sto si napisao. Dozvole moze da prodaje obicno udruzenje, da bude clan raznih saveza isto, takmicenja mozete organizovati osim ako nisu bas neka drzavna prvenstva ili kvalifikacije za isto. A sto se tice fondova i konkursa, puno srece ako niste aktivni u vladajucim partijama. :lol: :|

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jul 16, 2013 10:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
E, kolega Dule, tako sam i ja 'logički' rezonovao, a kako sam prošao, čitaj(te) dalje, jer nakon iskustva iz prve ruke mogu da si I DA VAM odgovorim:

Kako na osnovu čitanja zakona, uputstava, konsultacija sa pravnicima, PA ČAK NI NA OSNOVU ODGOVORA NA PITANJE UPUĆENO APR-u nisam mogao zaključiti za koji registar treba da podnesem prijavu, pogledao sam da li postoje udruženja slična našem i u kojem su ona registru (na sajtu APR-a).

Broj udruženja koja u nazivu imaju kombinovane pojmove „ekologija“, „zaštita životne sredine“, „ljubitelji prirode“ i „ribolov“ (pa čak i „sportski ribolov“!) u Registru udruženja je 12, a u Registru sportskih udruženja 4!
Dalje, uvidom u statute udruženja iz Registra udruženja, može se videti da neka od njih imaju aktivnosti i ciljeve i u oblasti sportskog ribolova, a ipak nisu u Registru sportskih udruženja!?

Na osnovu ovoga, zaključio sam da i naše Udruženje treba da bude upisano u Registar udruženja i podneo sam registracionu prijavu za ovaj registar.

I?
Već sutradan sam na sajtu APR-a pročitao Rešenje kojim se odbacuje naša registraciona prijava, a mi se upućujemo da podnesemo novu prijavu u Registar sportskih udruženja! Naravno, po gospodi iz APR-a "naknada koja je plaćena ne može biti ponovo iskorišćena", tj. nonšalantno me obaveštavaju da treba da uplatim novih 4.500 din!?!?!?

Ovde ću prekinuti izveštavanje, jer je ponovljeni postupak registracije u toku, a kako će se sve završiti - videćemo. Nakon toga ispričaću vam i ostatak priče, jer je i više nego korisna.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 9:26 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
Ako si udruzenje "sportskih ribolovaca" podpadas pod zakon o sportu i nema druge varijante koliko sam ja uspeo da razumem tu problematiku.

zao mi je sto nisam ranije video ovo , da ti spasim tu kintu. Sto u drzavu udje od para po pravilu ne izlazi istim putem...

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Vrh
   
PostPoslato: Ned Feb 16, 2014 1:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 10:21 pm
Postovi: 1381
Lokacija: Vojvodina, tamo gde je najlepša.
Ukoliko neko ima slobodnog vremena, i malo dobre volje, bilo bi mi potrebno korak po korak, šta je potrebno za osnivanje ribolovačkog udruženja.

Može i na pp, a može i na temi

_________________
Fishing is not where I'm going, but where I belong...

Vrlinom i primerom na vodi!
Varalicar.com


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 12:17 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Na prve dve stranice ove teme sam napisao ili linkovao sve sto znam o tome..

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs