Danas je Čet Mar 28, 2024 11:12 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 43 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 11:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Na Velikoj Moravi oko Jagodine se ranijih godina nešto radilo, čuvalo, viđao sam ribočuvare. Ribokradica je bilo i biće ali su se krili, mnogo manje izlazili na vodu nego što bi inače. Međutim, ove godine...propast!

Po prvi put sam posle ko zna koliko godina video mreže po Moravi, drugari za dve večeri dva puta videli strujaroše a danas dobijem informaciju da su u sred bela dana na potezu "Tomić" strujaroši vršljali!
Drugovi koji noću varaličare soma ili smuđa non stop sreću ribokradice, a oni opušteno... Rade (ne)ljudi svoj poso!

Kako mi se čini, nahebaće Morava ko što je nahebala velika većina voda u Srbiji :|

Zašto ribočuvari ne rade kao ranijih godina, pretpostavljam. Kao što sam i pre nego što sam kupio dozvolu. Al je kupih. Čisto da nekome punim džepove a naravno, ne da bi taj neko više čuvao Moravu. E jesmo (ovo pišem u moje i u ime mojih 50-ak prijatelja ribolovaca iz Jagodine) slepci...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 11:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 11:22 am
Postovi: 288
Lokacija: Zapadna,Velika i Juzna morava
E...brate Blik!
Ribocuvara na svakoj vodi na koju idem ima samo u prvoj trecini godine,mozda zakace i maj mesec. Do tada prodaju dozvole nama magarcima,lupe nam klempu po usima i ko nas j...! Zabole njih i za vodu, i za ribu, i za obalu. Napune dzepove, a onda troskove svedu na minimum. Sto bi se reklo - nema ih ko qrca na TV 1000! Ali eto...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 11:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Dakle, 51. prijatelj... :D


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 12:01 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jun 25, 2010 1:54 pm
Postovi: 226
Lokacija: Kragujevac
i 52.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 12:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 9:13 pm
Postovi: 190
Lokacija: Locika, Rekovac
54.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 12:04 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 9:13 pm
Postovi: 190
Lokacija: Locika, Rekovac
ja i drug milance.slepci.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 12:22 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 12:40 pm
Postovi: 212
Na Vel. Moravu izlazim skoro godinu dana na potezu Brzan - Bagrdan (okolina Batocine) i do sada nikada nisam video nista sto bi licilo na ribocuvare mada da budem iskren nisam video ni lovokradice!, ali nisam toliko cesto na vodi! Nesto se i dalje zanosim mislju da je reku kao sto je Morava tesko ugroziti nezakonitim ribolovom ali eto u tom pogledu sam slepac sigurno..dozvolu sam bojkotov'o kao i vecina ove godine i onda se satro kao nesto 'dogovorili' (citaj ostalo po starom) i kao sve je u redu...a opet svi znaju da nista nije u redu! :!: :(


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 1:01 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Pa glavni bojkotaši su bili oni koji nisu kupovali dozvolu prva tri meseca i tad, realno, prekinuli bojkot. Mada oni i dalje misle da su bojkotaši!? Da sa ispoštovali bojkot do kraja, ribočuvarske sližbe bi se češkale po glavi i MORALE da rade svoj posao. Ovako se nastavlja sve po starom.
Još jednom kažem da dokle god čujete da se strujaši šetaju po Moravi, ne plaćajte dozvolu. Evo jedne ilustracije ovog što sam rekao: ako je neka radnja pokradena, niko ne kupuje u njoj, jer logično, sve je pokradeno i nema šta da se kupi. Dok prodavac (korisnik voda) ne napuni radnju (vodu) nema ni prodaje! Ovo je najprostija logika.

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 2:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
14. godina kako nisam sreo ribočuvare na v. moravi.
3. kako ne uzimam dozvolu.

Znate šta je najjače? Kontam da će dozvola za 2014. biti 9000 din, pošto cena mora da prati trend rasta amortizacionih troškova, inflacije, cene benzina, gasa, cigareta, kavurme i čvarci.

A mi ako ne opet ne pokrenemo neku priču, kao onomad, samo drastično ozbiljniju, nema nam spasa. Tj. nema našim vodama i ribama spasa.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 8:28 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 7:02 pm
Postovi: 845
Lokacija: KG
U Tomicu sam par puta preko dana video krivolov na delu, mrezarosi i strukarosi.
Na potezu kod manastira Zlatenac, gotovo da nisam imao pecanje da nisam kacio struk ili mrezu.
Isti slucaj i u Lapovu kod asfaltne baze.
U Brzanu kod bunara, ispod ostrva, vikendasi u sred bela dana razvlace mreze i sklanjaju ribolovce sa mesta.
Kod Velike Plane ne postoji vir bez tri camca u njemu, a svaki auto koji je parkiran na obali ima izvadjena zadnja sedista gde stoje dzakovi sa mrezama!
Ovo nisu samo slucajevi od ove sezone, sve ovo gledam 7-8 godina u nazad.
Kupujem ribolovacku dozvolu zadnjih 25 godina, ali vreme je da se i ja opametim. Od sledece sezone pecam na komercijalnim vodama i placam dnevnu dozvolu po Vojvodini, ovim nasi lopovi vise od mene nece videti ni dinara.

_________________
... a oko mene brda i doline, ja se vodom lečim, žedan sam tišine...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 43 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs