Danas je Čet Mar 28, 2024 11:26 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 17 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 6:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Da, samo što se ovde ili zloupotrebljava ili krivo tumači reč - GAZDOVANJE! Iako je država "dala" nekoj firmi vode, odnosno riblji fond na gazdovanje, ta država i dalje ostaje vlasnik istih... Dakle svaka firma koja dobije vode da bi njima upravljala, morala bi to da radi sa načelom zaštite i održivog korišćenja, jer je to slovo Zakona! A Zakon sprovodi država... Kada bi korisnicima svaki put inspekciski i nadzorni odbori "disali za vrat" i non-stop ih "šamarali po ušima" da svoj posao rade kako treba, odmah bi se slika okrenula! Na žalost slika je takva kakvom je opisujete... Država ne brine o svom vlasništvu, nego- daj neke pare i radi šta ti volja!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Poslednja izmena od Šane sa Tise u Sre Okt 16, 2013 6:57 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 6:56 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
A sta je sa J.P. ovima koji cini mi se imaju vecinski deo kolaca od upravljanja? Oni isto nemaju nista sa drzavom?!? :-)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Ma... obrni okreni... napišimmo i 200 strana na ovoj temi... opet je isto... cela poenta svodi se na nas same.
Boli državu ***** da kontroliše privatnika, sve dok ležu pare za poreze i doprinose redovno.
Boli državu i za očuvanje prirode jer sve je to negde daleko izvan prostorija ministarske kancelarije.
Boli državu i za narod, jer narod ćuti :!:


A bre, kad malinarima opadne otkupna cena malina oni blokiraju auto-put odmah.
Nas drkaju godinama i tek ove smo podigli glas... onako, malo.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Ako procitate pazljivo predlog zakona jasno je da su najkrivlji u stvari inspektori, oni su ti koji primaju platu iz budzeta da sve funkcionise kako treba i da ukazu na nepravilnosti i kazne nesavesnog upravljaca. Inspektori su ta karika koja nedostaje u celoj prici. E, ali nije mi jasno ko njih kontrolise, ocigledno niko. :?

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 7:32 pm
Postovi: 729
Lokacija: pivara
Boli državu ***** da kontroliše privatnika, sve dok ležu pare za poreze i doprinose redovno.
Boli državu i za očuvanje prirode jer sve je to negde daleko izvan prostorija ministarske kancelarije.
Boli državu i za narod, jer narod ćuti :!:

Bio Djura iz RG pre par dana na b92
objasnio covek sve lepo
sigurno nam nece biti bolje


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:20 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Slažem se sve napisano zašta državu boli k...

Ali državu, tj. vlast, boli za svoj imidž, boli je za svaki pojedinačni glas na budućim izborima. Ribolovaca ima preko 100.000. To je jedina karta na koju se može igrati.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Dule napisao:
E, ali nije mi jasno ko njih kontrolise, ocigledno niko. :?

Brate, sve vreme pričam. Pa mi :D
Indirektno, kroz kupovinu dozvole.
Kupujući dozvolu, mi smo zadovoljni njihovim radom :!:

@Goci: ....što se nadovezuje direktno na moje konstatacije :) Ko kontroliše državu? Pa narod. Sem ako ne živimo u Severnoj Koreji. Hteli smo demokratiju, imamo je.... ne koristimo je...

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:26 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Aca Milićko napisao:
Hteli smo demokratiju, imamo je.... ne koristimo je...

Kad smo neorganizovani majmuni...

Slika

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Poslednja izmena od Goci u Sre Okt 16, 2013 7:27 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 05, 2013 11:43 pm
Postovi: 216
Lokacija: Banatski Brestovac
Kad samo vidim kakvu sve vodu imam u mom kraju......Ponjavica(kao zaštićeni park prirode) a opštinu Pančevo boli dupe da očisti 2 izvora i da krene da mlati lovu od dozvola,jer koliko je tu ribe bilo(Joca je mala maca),nažalost ostavljena je na milost i nemilost lokalnih ostvaša,strujaša!Država ne reaguje iako postoji zakon,,,kakav da je ali jbg zakon je
Onda na red dolaze kilometri i kilometri kanala koji navodno nisu u ničijoj nadležnosti(sem kad treba da se iz Dunava upumpa voda u njih)i kad treba da se pokupe somovi i štuke na ulazu....onda je odjednom u svačijoj nadležnosti!Totalni javašluk i bahatost
O Brestovačkom Dunavcu koji je i prirodno mrestilište smudja........to je tek posebna priča(tek se tu ne zna ko gazduje)u stvari znam:par mrežaroša i švercera nafte......a fiktivni gazda valjda Jagodina ili već ne znam ko je!
Veliki sam pesimista jer kad sama država ne poštuje zakon koji je propisala.....e onda piši propalo,ugasili smo ga nažalost!Ako se i desi onako kako bi svi voleli sumnjam da će ostati bilo kakav riblji fond(sem babuški i cverglana) i da će biti potrebe da ga čuvamo :cry:

_________________
Volim pecanje i volim Alfu,šta ću......sportsko srce valjda!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Aca Milićko napisao:
Nas drkaju godinama i tek ove smo podigli glas... onako, malo.
A "Dobar glas nadaleko se čuje"! A da li je naš glas dobar!? Odnosno, kakvi smo to MI (ribolovci)??? Većinom dobri? Razmislimo...
U aprilu je (ako se ne varam) izašla prva verzija Nacrta novog zakona, a tada je Bojkot bio u punom jeku, pa je on poslat na doradu i evo sada je izašla ova verzija nešto različitija od inicijalne... Najviše u delu koji se odnosi na ukidanje jedinstvene dozvole i uvođenje regionalne! Time bi dobri korisnici bili nagrađivani većim obimom prodaje dozvola (jer bi mnogi želeli da pecaju u toj "regiji") i na kraju bi sistematski "pojeli" loše korisnike (što se desilo u Mađarskoj npr.)! Umesto toga, mi smo se ućutali, pa su nam opet servirali staro, jer je tako mnogo bolje za njih... Ili postoji drugi razlog!?
U svakom slučaju se slažem da bi prvo trebalo počistiti u svom dvorištu i dokazati da umemo da se organizujemo i da tačno znamo šta želimo! Jer, na koncu, iako smo na dnu čitavog sistema- drvo ipak raste od korena :wink:
Tako, kada bismo krenuli redom, pa prvo ribolovačke organizacije, pa udruženja ribolovačkih organizacija, pa asociacije udruženja ribolovačkih organizacija... Vremenom bi ušli i izborili se za ulazak u sve pore (ribolovnog) sistema! Pa da vidimo može li onda država da ignoriše 100.000 ORGANIZOVANIH ljudi...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 17 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs