Danas je Čet Mar 28, 2024 5:34 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 17 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 10:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
Citiraj:
Na kokinom brodu došao ribočuvar... ja izvadio kintu, platio dnevnu, pozdrav doviđenja. Tamo nema krivolova. Jednostavno ko 2 i 2...


To mi je nekako skroz, potpuno sasvim najjjj rešenje. Uvek sam mislio da je to prava stvar!

@ Goci

Ja jednom napisah da sa sobom nosim kintu da platim dnevnu kad naiđe ribočuvar, napuši me čovek najstrašnije da sam ovakav i onakav i da promovišem mito i korupciju.
Očekujem da na tebe uskoro bude izvršen atentat (ili bar pokušaj) za ovo što si napisao :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 10:47 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Dule na vise radionica, seminara i kojecega koje je wwf organizovao ili ucestvovao (najvise povodom spec. rezervata biosfere Drava - Mura - Dunav) sam se polomio da ukazem na probleme koji muce ribolovce, kao i na razne bitne aspekte ribolova, zastite riba, stanista i sve redom, al nisu pokazali vise od zainteresovanosti iz kurtoazije.

Nadam se da ce se i to promeniti, imaju dosta kvalitetnih ljudi u organizaciji.

Goci brat kockar ce podrzati i pomoci uvek, ali iz drugog reda, do daljnjeg.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Kao što reče ilija80, sećam se nekih komentara zagovornika bojkota na moju opasku da neću da kupim dozvolu jer ne podržavam "sprovođenje" ionako nakaradnog zakona i "rad" korisnika voda, da ću uvek da nosim tih 2000 makar za dnevnu, itd. Rekoše mi da kršim zakon (koji i sami loše tumače), da sam možda i nemoralan jer neću da se uzdržavam od pecanja (mada nikad nisam video poentu uzdržavanja), da tiho sabotiram itd. A sad čitam da se ne planira kupovina dozvole, pa čak i podmićivanje ........ prosto se pitam, ko sad koga j*** ......

I podvlačim - neće nam biti bolje dok nam drugi ne kažu da mora da nam bude, na lep način :wink:
Mi sami to nikad nismo umeli, i nećemo umeti .... nismo umeli ni 09.03.'91., ni 05.10.2000. kada su važnije stvari bile u pitanju .....

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:13 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Mala opaska: ne planira se, već ja lično planiram za sebe. Kada je organizovana akcija, kao što je bila početkom godine (ne kupi i ne pecaj) tada se planiralo, sad ja lično pišem šta ću da uradim, bez da ikoga pozovem da uradi sličan prekršaj.

Dakle ono je bio "Bojkot 2013", a ovo što napisah je "Gocijev prekršaj 2014". Ima razlike. :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 05, 2013 11:43 pm
Postovi: 216
Lokacija: Banatski Brestovac
Nek svako od nas stavi na papir koliko je dao para na dozvole u proteklih 10-15-20 godina i doći ćemo do frapantnih podataka!Kome?Čemu?Zašto?Plus ostali izdaci ko ima čamac itd itd........više dozvolu ni mrtav ne uzimam(crvena u džep i laganica),kad se jednog dana stvari promene spreman sam da platim i retroaktivno koliko god da treba 8)

_________________
Volim pecanje i volim Alfu,šta ću......sportsko srce valjda!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:30 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Kao što rekoh, planira se. U ovoj sintaksi nigde ne piše ni rod ni broj. Neodređeno je, sa namerom, a ko se prepoznao - prepoznao se. I ja sam za sebe rekao to još početkom godine. I to je bio moj bojkot, i još uvek traje, i mislim da će trajati. Sa tom razlikom što sad obojica kršimo zakon jel? Mada i dalje nisam siguran u to. Pravnici kažu da baš i nije tako. Dakle, poenta pisanje je bila u tome što smo došli na isto, neko pre neko kasnije.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:36 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ako već pričamo o vremenu, nismo došli na isto, možda ćemo doći 2014. ako ja odem na pecanje bez dozvole.

-----------------------

Goci napisao:
Što se mene lično tiče, ako se ništa na promeni, ima da...


maxymus napisao:
Kao što rekoh, planira se. U ovoj sintaksi nigde ne piše ni rod ni broj. Neodređeno je, sa namerom, a ko se prepoznao - prepoznao se.


:roll:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 11:00 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Drago mi je što veruješ da će nešto da se promeni za 2-3 meseca. Voleo bih da i ja mogu tako ....

I kao što rekoh, planira se, nisam rekao da hoćeš ili da si obećao. A nisi rekao ni ti. Otuda ona "neodređenost" da ne bi bilo nesporazuma, pošto vidim da ovde čak moram da budem određeniji nego na svom poslu......no dobro.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 18, 2013 11:47 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Po meni dozvola za ribolov u opšte ne bi trebala da se naziva "ribolovačka dozvola" već "naknada za održavanje i čuvanje ribolovnih voda" !
Kada platimo dozvolu za ribolov šta mi u suštini plaćamo ? Dali sa tom dozvolom mi dobijamo samo pravo da se bavimo rekreativnim ribolovom koji je regulisan zakonom,ili sa tim parama od dozvole u stvari plaćamo naknadu korisniku da održava i štiti vode i riblji fond što je opšti interes svih nas ribolovaca ?
Po meni mi plaćamo naknadu korisniku da za nas štiti i održava vode i riblji fond,a pravo na ribolov pod važećim propisima imamo kao građani ove države. Jer ako mi samo dozvolu uzimamo da bi imali pravo da se bavimo ribolovom,ondah nemamo pravo da od korisnika i države tražimo išta,stanje je kakvo jeste i mi možemo samo da dozvolu kupimo,ili ne.
Ako mi u stvari plaćamo naknadu korisniku da za nas štiti i održava vode i riblji fond,a on to ne čini ondah je pitanje dali nastaviti plaćati mu nešto a da on ništa ne radi. S toga se postavlja pitanje dali je rekreativni ribolovac koji peca bez dozvole iz razloga što za plaćenu naknadu korisniku ne dobija nikakvu zaštitu ribljeg fonda za koju je platio u stvari krivolovac, a pridržava se važećih propisa iz oblasti rekreativnog ribolova ?
Zato i kažem šta mi plaćamo naknadu korisniku ,ili samo pravo na bavljenje rekr ribolovom ?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 18, 2013 12:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
I sama kategorizacija "rekreativni ribolov" je veoma diskutabilna.
Treba li dozvola za rekreativno bavljenje kosarkom, fudbalom ili slicno - netreba.
Ukoliko je to zaista rekreativi ribolov, zasto moram biti clan nekog udruzenja!?
Za rekreativno bavljenje kosarkom ili fudbalom nemoram biti clan nekog kluba ili sta vec.
Mnogo je bolje da su ostavili naziv "sportski ribolov" jer to i jeste sport, a da li cu ja hteti ili ne da se time bavim kroz razna takmicenja ili ne - moja stvar, ali je tada sasvim logicno clanstvo u nekom klubu, udruzenju i slicno.
Ovako, ukoliko rekreativno vozis bicikl i to ce uskoro potpasti pod obavezu uclanjenja u neki klub, i placanja neke naknade od koje ce se neki "savez" lepo ovajditi.
Ovim i ovakvim predlogom zakona, koji "donosi" promene i koji se nece primenjivati kao ni prethodni, i sa kaznenom politikom koja je vise nego blaga i sporija od voza na relaciji Beograd-Bar (putovao skoro 4 dana) samo se podstice lopovluk i javasluk, i organizovan od strane saveza ribolovaca, i od strane pojedinaca sa ili bez podrske i zastite kojekakvih politicko-privredno-kriminogenih elemenata (neznam kako drugacije bih ih nazvao).
Znam da dolazi nova godina koja bi trebala doneti mnogo novih problema egzistencijalne prirode (najavljuju nam stezanje kaisa 2014-te da bi nam "mozda" bilo malo bolje 2015-te), tako da je tesko za ocekivati neku promenu na bolje, nego mozemo ocekivati eskalaciju lopovluka pod izgovorom (kao i ratnh 90-tih) da nemaju drugi nacin da prehrane porodicu, i da onda to, kao i pre, bude veoma blago ili nikako sankcionisano zbog "socijalnog stanja" u kome je doticna osoba. Tada se (90-tih) na to gledalo kroz prste ili se zmurilo radi socijalnog mira, a sad se tome nemoze stati na kraj.
Jako mnogo vode ce proteci Dunavom dok ne dodje do promena na bolje!!!

P.S. Ja se licno osecam kao da sam u tunelu - pogledam nazad i nevidim svetlo, jer je previse daleko, a kada pogledam napred isto nevidim svetlo jer je previse daleko ali se potajno nadam da je tu negde krivina u tom tunelu i da cu svaki cas iznenada izbiti na svetlo dana i izaci iz ovog mraka.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 17 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs