Danas je Čet Mar 28, 2024 12:49 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 138 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 14 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 8:03 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Stara prica Sombora i okoline, kad neko krade svi cute kao misevi,
kad neko proba nesto da uradi...ostali cute jos jace.

Cast izuzecima.

Steta sto nemozemo biti na vodi svaki dan...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 10:09 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Svaka čast lalo za ovu mini-gerilu! Treba danas imati mu.. (herca) za takve stvari!!!

Najbolje što imate fotografiju, jer ona može strašno da inkriminiše prekršioce! Kad zoveš upravljče, obavezno snimaj razgovor jer i njih možete posle da pritegnete kod inspekcije ako ne odreaguju...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 10:31 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Od tri ribo cuvara u tom delu rezervata, dva su trenutno angazovana na cuvanju lovacke ograde, po recima zaposlenog kod upravljaca.
Letos u apatinskom delu ribocuvari cuvali masine za izvlacenje drveta....

Inspekcija se raspada na atome zbog brige oko tamo nekih prijava, a upravljac na subatomske cestice, od straha od provere od strane inspekcije...

Prosto su paralisani u radu od silne brige i straha.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 10:49 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
E jbg brate, hajde onda da se u startu predamo, pa se svi zajedno zagrlimo i kukamo! Zato kažem prvo sve zvanično i DOKUMENTOVANO, probaš kroz institucije države, pa kad one zakažu, a zakazaće, onda alarmiraš medije (a ti lešinari to jedva dočekaju) i stvari POLAKO izlaze na čistac

Pratiš li šta su momci isterali oko Zobnatice!? Znači sporo je i mukotrpno, ali- moguće!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 11:07 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Brate Shane,
i Lala vec decenijama i ja nekoliko godina (i jos neki ljudi pojedinacno ili u manjim grupama), zvanicno, nezvanicno, usmeno, pismeno, fotografijom, recju i delom,
na sastancima, skupstinama, seminarima, kod upravljaca, pokrajinskih i drzavnih organa, inspekcije, komunalne policije,
ovog i onog...pokusavamo nesto da uradimo, a efekti su drasticno disproporcionalni ulozenom trudu nekolicine entuzijasta,
koji ne nastupaju kao pojedinci vec predstavnici udruzenja.

Momcima iz Topole svaka cast, ali oni su dobili podrsku kolega i zato su imali rezultate.

Nedostatak podrske je upravo poenta onog sto je Lala napisao i sto mu se dogodilo,
a na sta sam se nadovezao, jer sam i sam u dosta stvari iz ove problematike bio u istoj ili vrlo slicnoj situaciji!

;)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 11:46 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
To je poražavajuće :cry: Ako ikome, tebi verujem da ste učinili sve što je u vašoj moći! Do sada, kao što ćete i u buduće...

Istina je i za Topolu što si napisao! Lepo su organizovani i složni... Milina i primer za videti!
To me u principu i najviše nervira kod naše ribolovačke "javnosti", što nećemo da shvatimo koliko smo moćni kada smo složni...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 12:24 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Uz po ko zna koji put cestitke za momke iz Topole, moram napomenuti jos jednu razliku u odnosu na ove slucajeve,
osim podrske. U Topoli je "neprijatelj" koliko god zvanicna situacija oko ovlascenja za izlov, kategorizacije same vode i ostalih zavrzlama bila nejasna,
bio jasno vidljiv i nastupao u akciji koja je bila ocigledna.

Mi ovde imamo sasvim drugi problem, problem necinjenja, od strane raznih sluzbi, a protiv necinjenja je na neki nacin mnogo teze organizovati akciju
i prekinuti ga.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 1:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Ako mogu...

Kockar je fanatik i entuzijasta možda i najveći od svih nas ovde (bar bio do nedavno, ne znam kako sad razmišlja, posle tolikih frustracija). Da polemišem sa njim i protivrečim mu, ne pada mi na pamet.
Jeste, mi u Bačkoj Topoli smo uradili nešto, bez nepotrebne skromnosti, za naše uslove epohalno. Da li ćemo na kraju uspeti, videćemo.
Verujem, posle svega, da je ključ u ORGANIZACIJI LJUDI KOJI ŽELE PROMENE, a ne u veličini problema (tj. činjenju ili nečinjenju problematičnih institucija).
I "BOJKOT 2013" i ovi sad neki pokušaji sa peticijama imaju veliki nedostatak: FALI IM JASNA I FORMALNA ORGANIZACIJA. O tome sam već ovde pisao.

Takođe VERUJEM da, ako bismo uspeli da formiramo jednu ČVRSTU ORGANIZACIJU (sa Statutom, Skupštinom, izvršnim i drugim organima), našli bismo puteve i način da i na globalnom planu pokrenemo stvari u pozitivnom pravcu. 'Masovnost', 'podrška' (i tako ti izgovori za neuspeh) uopšte nisu presudni! Mi smo počeli kao Udruženje od 10-tak aktivnih članova i vremenom je svaki mali (ili ne tako mali) 'uspehčić' jačao naš krug i dovodio ljude u Udruženje! I kad se jednom krene, nalaze se (niotkud 'iskaču'!) mogućnosti za akciju za koje u startu niste mogli ni da pretpostavite da postoje! Evo, npr. mi do pre mesec dana nismo ni mogli zamisliti da će se o našem jezeru i našoj borbi pričati u Skupštini Vojvodine, da će lideri nekih stranaka pitati 'ko su ti ljudi', da će delegaciju našeg Udruženja primiti Potpredsednik Vlade Vojvodine, itd. Ali, kako kaže 'najstarija knjiga': "Ko traži - naći će, ko kuca - otvoriće mu se"!

Ja još jednom, svima ozbiljno zainteresovanim za bolju budućnost naših voda, šaljem poziv da se okupimo i o svemu ovome ozbiljno porazgovaramo. To može biti inicijalno i 5 ljudi.
Ako temeljito postavimo i pokrenemo akciju, masovnost, podrška i rezultati NE MOGU IZOSTATI!

Haug!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 3:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Kupusinski dunavac, potez Rokaš u subotu. Lik seda u čamac i obilazi 20-tak mreža i vrški. Pošto sam malo bacao iz čamca, odveslao sam baš da vidim šta postavlja. Kombinacija mreža od 7-8 metara i kineske vrške. U razgovoru sa par pecaroša saznajem da to radi svakodnevno. Tuga...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 6:32 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Bio prisutan kad je o tome na Rokasu obavesten predstavnik V. Suma, jos proslog ponedeljka, od strane clana foruma, da ga ne imenujem ja.

Znaci do subote, odnosno nedelje, nisu nista uradili,
iako im je sitiacija tamo jasno predocena.

Maestro upravu si potpuno nedostaje organizacija, ako pogledas malo unazad, potrudili smo se maksimalno do detalja da predstavimo nacin osnivanja udruzenja i nadali se i savezu. Ali osim par izuzetaka kojima svaka cast nije bilo osnivanja, cak ni sekcija.

Za to jos nije kasno. Cucemo se i videti, pa ce nadam se biti i konkretnih pomaka.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 138 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 14 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs