Danas je Čet Mar 28, 2024 9:38 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 7:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
ekoljuba napisao:
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/428390/U-decembru-zaradimo-vise-nego-za-11-meseci

Jos jedna vest iz Blica!
Kaze ribar: "tokom godine mesecno proda 500-600 kg ribe, a u decembru proda kao za ostalih 11 meseci ili ti 5-6 tona"

Preracunajte o kojim se tu ciframa radi i to je ono sto javno priznaju!?
Cisto da znate kada sledeci put neko od njih vam se zali da krpi kraj sa krajem ili organizuju protest ispred ministarstva. :evil:


Vecina ribara za vreme slava, praznika...itd otkupljuje ribu od ribnjaka i kasnije preprodaju, sada imaju firmu, mogu. Ovaj mesec hvatao 500kg sledeci tri tone? Nego preprodaju, sarane, bikove....itd.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 8:03 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ima i toga svakako, a ima i toga da se riba u odrdjeno doba godine natrpa na odredjena mesta i prakticno ne mrda....samo je treba pokupiti..

Ostatak koji krtozenje prezivi nije problem prorediti kad izadje ma mrest.

Isto tako sigirno da ima i onih koji taj mrest i ribe ispod mere ne diraju, koliko god para bila "laka"...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 8:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Doci ce i ovakvi na red,mozda i pre akcije"krokodil" :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 9:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
kockar napisao:
A ima i delova Srbije gde je traznja za ribom velika vise puta godisnje, a mimo tih vrhova konstantna...

Uzmi za primer Beograd koji ima nekoliko stotina čardi,splavova,restorana na kojima se uslužuje rečna riba,a na mnogima je to i primarna uslužna hrana. Potražnja ribe dnevno se meri u tonama(tokom cele godine) samo za pomenute objekte,a cena ribe je trenutno izuzetno visoka 500din smuđ,som, a ni šaran nije daleko. Tolika je potražnja da je borba za svaku ribu u toku cele godine.
E sada kada se to sve uzme u obzir i sračuna se cena ribe i potražnja dolazimo do zaključka zašto se na vodama odvija takav kriminal i zašto je riblji fond reke Save od Beograda pa uzvodno uništen. Tu se zaključuje da je legalan,a pogotovo nelegalan izlov ribe totalno unosan biznis. Zadnjih godina je došlo do ekspanzije krivolova-izlova ribe strujom u i okolini Beograda,to je postao ozbiljan vid zarade. Osobe koje se bave tim vidom ribokrađe znaju biti izuzetno opasne jer je u igri ozbiljan novac i ne prezaju ni od čega ko im ugrozi biznis. Drže u rukama ribočuvare,imaju veze u policiji, imaju kontakte čak i sa ozbiljnijim krimosima od kojih neki i drže te restorane a koje ovi snabdevaju ribom, pa do toga da imaju jake veze i kod korisnika voda. Ne treba ni napominjati da je većina njih naoružana.
Naravno da tu ima i kokošara,koji se ponekad aktiviraju za vreme slava i nemaju neku zaleđinu u odnosu na ostale koji se time bave tokom cele godine. Ako nekad pročitate u novinama da su navatani neki strujaroši,to su uglavnom ti kokošari-padobranci koji su mislili da mogu da love bez da nekog podmite.
Takođe je zanimljivo da su pojedini alasi takođe prešli da krivolove strujom,valjda videli da je tako mnogo isplatljivije,plus što i sa dozvolom za privredni ribolov mogu slobodno da se kreću vodom sa većom količinom ribe u plovilu i da istu prodaju,a dozvolu odplate za par dana,pa i brže !


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Vid ribarenja kakav je kod nas zastupljen, je u odumiranju.
Pogotovo sada kada se otvore granice, tacnije carina. Mozda ne u prvoj godini, ali u narednih nekoliko godina nece biti u stanju da odrze korak sa velikim uvozom i niskim cenama.
Drugo Srbija ce morati da izglasa jasne i stroge zakone za zastitu zivotne sredie. Np u Nacionalnim Parkovima nema privrednog ribolova, stajacim mrezama, strukovima....itd.
Kada su Rumunija i Bugarska pristupale EU, zatita zivotne sredin i ostale tacke nalazile su se na pocetku pregovora. Medjutim zbog velike korupcije, loseg pravosudja, EU nec ponoviti gresku kao sa komsijama, tako da Srbija na pocetku pregovora o pristupanju cekaju upravo ova poglavlja a tek kasnije teme koje nas, pecarose vise zanima. Cisto sumnjam da ce neko u Srbiji sada da menja propise, jer kasnije, hteli ili ne morace.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 11:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Jedinu pozitivnu ocenu u domenu zastite zivotne sredine Srbija je dobila 2011 za projekat revitalizacije mladice I prekogranicni sporazum sa RS.
Posle toga nista nije uradjeno ni pre a bogami ni za vreme :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 8:26 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1211
zoranboskovic napisao:
Doci ce i ovakvi na red,mozda i pre akcije"krokodil" :evil:

Da li se o krokodilu već priča i na splavovima i ostalim ugostiteljskim objektima visoke B kategorije ili samo na našem forumu?

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 8:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Nesto razmisljam,zar nije bolje da,umesto da menjamo propise da ih sami kreiramo?
Ako je Bora Corba mogao da skupi dovoljno potpisa da osnuje Partiju obicnih pijanaca(POP),valjda mozemo i mi da budemo neka "organizovana sila" pa da osnujemo svoju partiju.
Npr. Partija obicnih ribolovaca ogorcenih kriminalom (P.O.R.O.K.) :lol:
Imam i slogan:Bitno je da mi dodjemo na vlas't a posle ce mo lako!!!
Ili:Ako mi dodjemo na vlas't, jedini porok koji ce ostati u Srbiji,bicemo mi!!! :mrgreen:
Posto nikako ne bismo mogli da se dogovorimo ko bi bio predsednik,gen-sek,blagajnik....uveli bi smo titulu leteceg predsednika
Svako bi bio predsednik stranke 24h,jedan dan,kako se ko uclani.....
Tako,da ako bi i nasli nekome neku aferu,on bi vec sutradan bio bivsi predsednik,a mi bi smo mogli da blatimo nase protivnike kako stignemo... :D
Ako bi smo mogli da dobijemo neka sredstva za pred izbornu kampanju,mozemo ih lepo upotrebiti za stranacku agitaciju(po kafanama,najvise)
Mi bi smo se zalagali da se pre izmene zakona,propisa...sprovede akcija tipa "Grom",samo sto bi se na udaru nasla ribo-mafija
Kodni naziv,akcija "KROKODIL" :lol:
U akciji bi moralo da se u'apsi bar 999 clanova ribo-mafije,
Koordinator cele akcije bi bio Tika Spic (Spic petrol)
Tek tada bi se stvorili uslovi za izmene propisa i ostalo.
Razmislite malo,
ako se vec trosi vreme,energija... na nesto,
bolje da to bude sto krupnije!!! :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 9:01 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
imate li ljudi ideju za promenu drzave?


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 9:50 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Kolegijalnost ribolovaca se pokazala na skupljanju podpisanih anketa za bojkot.
Treba da nas,ribolovce,bude sramota.
Komodari u foteljama serendamo da nam neko sredi sve a da mi ne mrdnemo.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 298 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 26 27 28 29 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs