Danas je Čet Mar 28, 2024 8:06 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 1:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
^sta je sa Slavisom,oporavi li se...on je kolko ja znam dobro radio :?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 2:07 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Upropastismo coveku temu, od Morave oko Cacka zavrsismo na Slavisinom zdravlju.

Sale retko peca na terenu koji on pokriva, a zdravlje mu je promenljivo, mislim da je na bolovanju trenutno.

Procisticu od viskova za koji dan.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 2:08 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
bakero napisao:
Ove godine je na Zlatarskom jezeru počeo da radi novi čuvar, takozvani Pisak.

Dobra stvar je što Pisak nije ribočvar, već samo čuvar, pa neme mnogo veze sa ribama. :) Inače je nedavno raskrinkana ekipa koja je mrežama lovila ribe, čujem da su i neki ribočuvari dobili otkaze...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 2:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
vladadjsmu napisao:
^sta je sa Slavisom,oporavi li se...on je kolko ja znam dobro radio :?


On pokriva samo potez oko Sombora, recimo nekih 15-20 km kanala (ako i toliko) a tamo sve ređe idem jer je bassa vrlo malo ostalo, a VBK je dug od Bezdana do Vrbasa čitavih 90 km, tu je i 24 km Malog bačkog kanala (gde nikad ali baš nikad nisam streo čuvara), a gde je tek još i DTD kanal... tako da su velike šanse da čuvara nikad nećete ni sresti... :roll:

Brišite off kasnije, preterasmo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 3:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Goci je pomenuo da je imao kontrolu na Ribnickom jezeru, bio sam tamo dva puta ove godine i oba puta me kontrolisao isti cuvar.
Kulturan covek, lepo se ophodio prema svima na vodi i sve je kontrolisao.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 7:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 10:11 am
Postovi: 811
Lokacija: Zlatibor/Srbija
Ribočuvar sa Ribničkog je Ćiro i on sam odradjuje 99% posla, a i živi svega kilometar od jezera tako da je svakodnevno prisutan.

Goci napisao:
bakero napisao:
Ove godine je na Zlatarskom jezeru počeo da radi novi čuvar, takozvani Pisak.

Dobra stvar je što Pisak nije ribočvar, već samo čuvar, pa neme mnogo veze sa ribama. :) Inače je nedavno raskrinkana ekipa koja je mrežama lovila ribe, čujem da su i neki ribočuvari dobili otkaze...


Nisam čuo da su nekoga skoro uhvatili a ako jesu svaka čast. A što se tiče Piska možda je on i ovo i ono samo znam da čovek nije.

_________________
www.vilabajka.com


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 8:26 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Danas svratih do Talpi da pecam i sretoh lopove. Cim je pao mrak na suprotnoj obali se pojavise dvojica grebatora. Bacali su teska olova verovatno sa sistemima trokraka iznad. Zabace pa na svakih par sekundi kontra kao da bodu aligatore.
Zvao sam cuvare i dobio odgovor da nisu u blizini, grebanje je trajalo nekih sat pa su usli u vikendicu pored vode. Cuvar je stigao u kontrolu kada sam ja napustio mesto i javio mi je da na vodi nema nikog, osim vikendasa koji ne pecaju(odneli ljudi stapove u vikendicu i ne mozes im nista).
Sada bar znam ko su, kao i zasto je sve manje ribe u viru. Cuvar zasluzuje pohvalu, covek je dosao po pozivu, Radovan se zove. Poznajem ga samo sa vode iz par kontrola, deluje mi posteno i nadam se da je stvarno tako.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 9:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 11:33 pm
Postovi: 2826
Lokacija: Djakovo
zaslužuješ i ti pohvalu buraz, 90ineš% ljudi ne zove ribocuvare kada vide ****** :) :wink:

_________________
Kao krv crveni...andjeli...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 11:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Hvala druze, steta je sto nije bio u blizini. Ovako nema sanse da mu dokazem da su lopovi isti oni koje je zatekao u vikendici i za koje veruje da su fini neki ljudi :D


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 10:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 9:28 am
Postovi: 436
E moj Stefane!Svaka tebi cast sto si zvao ribocuvare.Svaka cast i Radovanu sto je dosao samo Radovan ima meku dusu pa sam ga vidjao kako stoji iza ledja lokalnom olosu koji ceo dan na tom mestu cese(grabulja) ribu i ne sme da mu pridje.Taj isti Radovan na moje oci nije sakcionisao pre par godina oca i sina koji su grabuljali(padali su na dupe od kontri koje su udarali,stojeci na kamenjaru) jer po njegovim recima nisu uhvatili nijednu ribu.Valjda to tako mora.Jedino pohvalno sa njihove strane je to sto ih na nekim lokalitetima mozes videti svaki dan, u odnosu na cuvare iz drugih delova ove jadne zemlje.Ako se ikada ti i ja upoznamo pricacu ti price o ribocuvarskoj sluzbi u nasem kraju kroz istoriju,toliko neverovatne a opet istinite i sve to mojim ocima vidjeno.

_________________
When you use it, please jerk and twitch to impress fish.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs