Danas je Čet Mar 28, 2024 3:28 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 1:42 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Ove iz turisticke organizacije zovem cesto, prosle godine su imali dobru akciju, uhvatise dva olosa sa cini mi se preko 20 somica ispod mere, dosli su na poziv. U talpama je problem sto ih ne mozes snimiti po mraku bez neke vrh opreme, inace bih se posvetio tome i svuda postavio snimak. Nadam se da cemo se upoznati, ja sam od proleca bas puno na vodi.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 2:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 17, 2008 11:15 pm
Postovi: 2843
Lokacija: CH
Kad bi se baram ti sto budu uhvaceni kaznili dobro, propricalo bi se to medju krivolovcima.
Ovde u cirihu uhvatise skoro frajera koji pecao na zivog kedera. Imao dozvolu ali se nesme ziv keder. Coveku sve ukupno doslo oko 3000franaka.
Gde je zabranjena povratna kuka i pecas njima platis 150.- znaci jedna trokuka 450.-
Jos nisam cuo da je uhvacen neki grauljas, neznam sta bi njemu bilo :-)


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 3:01 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Ovde su jedino strogi za pecanje bez dozvole, najbitnije da se uzmu pare. Za zimovnike je izgleda jedino resenje da se u vir ubace neke prepreke, pa da grebarosi vise kidaju nego sto grabuljaju.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 12:36 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Dali napisao:
Jos nisam cuo da je uhvacen neki grauljas, neznam sta bi njemu bilo :-)


Aaaaaa, pa oni, jos uvek nisu na tom intelektualnom nivou. :|

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 9:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Ovih dana je svakodnevno u Ovcar Banjî bio aktivan cuvar iz turisticke organizacije, to je za pohvalu iako je taj deo bas lak za obilazak. Trebalo bi da se potrude i oko jezera.
Ono sto je tuzno da 'Budimka' iz Pozege ne prestaje sa zagadjivanjem Zapadne Morave, cele jeseni a i sada je ribolov u gornjem toku bio nemoguc zbog ostataka voca koji izbacuju u vodu. Mozda zvuci bezazleno ali ti ostaci kompletno pokriju dno i jos se kace na strunu i varalice. Mi za tu visemesecnu pojavu kazemo 'idu sline' jer su ti ostaci kao neka providna braon sluz. Uglavnom vise meseci godisnje bilo kakva vrsta ribolova je apsolutno nemoguca na oko 15 km toka :twisted:
Nisam ihtiolog ali jasno je da se zbog toga ni ovo malo ribe nece mrestiti kako treba ako ne bude velikih voda da ociste dno od *ovana, a snega nema. U ovom slucaju NE KUPUJMO DOMACE!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 9:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jan 28, 2013 2:35 am
Postovi: 53
Prosle godine sam pecao na terenima od hale KK Borac do skakaonice i uzvodno jos nekih 5 km.Kontrola je bila redovna 30 izlazaka i 20 puta dosli ribocuvari.Tri puta sam video kako pisu kaznu zbog pecanja bez dozvole.Ribocuvari sasvim korektni i posto sam pocetnik u ribolovu cak sam dobijo savete od ribocuvara koji je takodje ribolovac.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 19, 2014 11:42 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Pozdrav Marko, ja sam na tom delu, tacnije oko 100 metara ispod brane, imao 10-ak izlazaka krajem septembra bez kontrole.
Mozda smo se i sreli na vodi neki put :wink: Lepo je sto se tako odnose prema pocetnicima.

Za tih nekoliko izlazaka varalicari su postovali meru soma i to je pohvalno. Zbog trave nema dubinkasa i to je jos pohvalnije :)


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 24, 2014 3:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Pre par dana dobijem informaciju da se grebe riba u zimovniku iznad brane u Parmencu i da se u Talpama nose somici ispod mere koje love na glistu.
Juce posle ispita svratim i 'ladno covek grebe u sred dana, a pored njega trojica koji regularno pecaju. Stavio veliku dubinu i kantrira jako 2-3 puta, pa sve ispočetka. Ribocuvare nije imalo svrhe zvati jer se grebe sa jednom ili dve obicne udice.

U Talpama sam bio samo par minuta jer su na vodi bili isti oni vikendasi sto su grebali soma prethodni put kad sam bio(pa mi je jasno i da je ta informacija tacna).
Sve u svemu zlo i naopako :|


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 6:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
U sredu su mi čačanski ribocuvari na vodi rekli da su ona dvojica, koje sam ranije prijavio, uhvaceni na delu - dok su grebali na viru. Pridruzio im se jos jedan pa su ukupno trojica 'pali'.

Zbog toga sam i pokrenuo ovo pisanije ovde, da bi se vise radilo, jer znam da citaju forum.
Lično nemam nikakav problem ni sa cuvarima, niti firmom koja gazduje (tu nikog i ne poznajem), dakle stvar je u skretanju paznje na probleme koje kolege i ja srecemo u kraju, sa tim sto ovde pisem samo ono sto svojim ocima vidim.

Da pohvalim i ribolovce koji su bili u Talpama u sredu, svi su postovali meru soma (nadam se da ce česće biti tako) i ribocuvare koji su bili u kontroli.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 09, 2014 9:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Danas uredno razapeta mreza na bari u Gorevnici, u sred dana, verovatno pomazu stuki u mrestu :twisted:

Ne mogoh da slikam jer su trojica sa poljoprivrednim alatljikama obezbedjivali mesto. Jedan od njih se opusteno hvali kako posao dobro ide, kaze da nekad moraju i traktorom da izvlace mreze kad dobro prodju na Moravi.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs