Danas je Čet Mar 28, 2024 2:11 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 12:36 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Ima li ikoga tamo na oni njiov sajt, da se i tamo napane :?:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 12:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
mislis na "ministarstvo"? Smejurija!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 2:05 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
Slika

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 2:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 6:01 pm
Postovi: 275
Lokacija: Sabac
Pozdrav svima,
peticija je stigla i podeljena je u tri Sabacka ribolovacka kluba i krenulo je potpisivanje.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 2:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 8:55 pm
Postovi: 1470
Lokacija: Obrenovac
Ja sam sokiran! Sakupljam potpise za peticiju za ukidanje privrednog za vreme mresta i ljudi su CUDO! ne mos da navatas koji potpis, svi se zentaju kao nece da daju podatke sa licne zbog zloupotrebe....Drugi nece da daju svoj potpis jer NE ZELE DA ALASIMA OTIMAJU LEBAC IZ USTA...Aaaaaaaaa......Dzabe im objasnjavam ko su i sta ti "alasi". dzaba,kao to je isto ZANAT, bla bla...STRASNO kako su ljudi neupuceni!!!

_________________
http://forum.benchmark.rs


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 8:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Dobio sam informaciju,ako je tačna ? A radi se o tome da su privredni ribari-alasi zadnjim protestom opet izdejstvovali neke povlastice. Koliko čujem jedna od njih je da će zakonski dobiti odobrenje za još jednog pomoćnika u čamcu,pored nosioca dozvole za pr ribolov.
A druga se radi da će korisnik ribarskog područja morati da dobije odobrenje ministra o visini cene godišnje dozvole za privredni ribolov,a sve zbog "visokih" cena dozvola u Vojvodini koje su oko 2000e ako se nevaram ?
I ko zna šta još ?...Ako je sve ovo tačno !
Inače moram da im skinem kapu na jedinstvu.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 9:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Tako je... To je ugrađeno u zakon...

"Godišnja dozvola za privredni ribolov
Član 35
Godišnju dozvolu za privredni ribolov izdaje korisnik ribarskog područja na zahtev privrednog društva ili preduzetnika. Uz zahtev za izdavanje dozvole za privredni ribolov, privredno društvo ili preduzetnik dostavlja dokaze o ispunjenosti uslova iz člana 32. ovog zakona.

Korisnik snosi troškove štampanja dozvole.

Vrednost dozvole iz stava 1. ovog člana određuje korisnik najkasnije do 1. septembra tekuće godine za narednu godinu, uz saglasnost ministra.
......"

Ko nas **** kad ćutimo! I treba tako! Njih 30 se okupi, galmi nešto i izdejstvuje... A mi? I treba da nemamo ništa, i ovo nam je mnogo kakvi smo....

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 10:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Razlika je u tome da smo mi rekreativci a oni su poreski obveznici, nama ce uzeti k.... od naseg ribolova a od njih ce uzeti koji dinar poreza za rupu bez dna zvanu "Budzetski deficit".
Uskladjivanje domacih zakona i propisa sa zakonima i propisima EU je neminovno ali jos uvek nije na redu u ovoj oblasti, dotle je jako puno manevarskog prostora za muvanje i drpanje ko, gde i sta stigne.
Posto pre 2020g nema nama EU, a ni "njima", malo im je vremena ostalo da iscede sve sto se iz reka iscediti moze.
Ne ocekujem nikakav boljitak u ovoj oblasti, pogotovo kada sam danas cuo (samo sturo i povrsno) da je cova naplatio odstetu "za nanetu dusevnu bol" jer ga je ribocuvar uhvatio bez dozvole.
Nisam siguran ni gde, ni kada, ali je prilicno friska vest i jaaako uznemiravajuca da osvedoceni i na delu uhvaceni ribokradica (jer kada peca bez dozvole to i jeste) na sudu dobije pravosnaznu presudu da mu se isplati odsteta "za nanetu dusevnu bol".
Evo sudskog presedana na koji ce svaka susa lopovska moci da se pozove.
Zbogom pameti!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 10, 2014 1:41 am 
Nase sudstvo je drugacije, po rimskom pravu a ne americki tip gde moze da se presedan koristi za dalje sudske presude... Mada ne sumnjam da ce nasi pokupiti najveca zla (po nas) iz oba sistema.
Pozdrav 8)


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 10, 2014 8:20 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
homoesoxns napisao:
Razlika je u tome da smo mi rekreativci a oni su poreski obveznici, nama ce uzeti k.... od naseg ribolova a od njih ce uzeti koji dinar poreza za rupu bez dna zvanu "Budzetski deficit".
Koliko je 10% od 60.000 prodatih dozvola? Mislim da mi punimo tu rupu malo više.... :arrow:

"Naknada za korišćenje ribarskog područja
Član 7
Ribarsko područje ustupa se na korišćenje uz naknadu.

Naknada za korišćenje ribarskog područja prihod je budžeta Republike Srbije.
Naknada za korišćenje ribarskog područja na teritoriji autonomne pokrajine, prihod je budžeta autonomne pokrajine.

Visina naknade iz stava 2. ovog člana iznosi 15% od novčanog iznosa troškova za izdavanje dozvole za privredni ribolov i 10% od novčanog iznosa troškova za izdavanje dozvole za rekreativni ribolov (godišnje, dnevne i višednevne).

Sredstva od naknade za korišćenje ribarskog područja korisnik je dužan da uplati kvartalno na račun propisan za uplatu javnih prihoda Republike Srbije, do 10. u mesecu za prethodna tri meseca.
"
Ako dobro tumačim gornje (šta im je "troškova za izdavanje"... :? )...
Ribari plaćaju porez na ribu što prodaju, a to plaćaju na ono što PRIJAVE da prodaju :lol: !

Na onaj način, od prodaje dozvola, kako sam računao, ribari "pune" sa oko 7 miliona dinara, a rekreativci sa 36 miliona dinara!

Sami smo krivi što smo letargični i neorganizovani, neće me niko ubediti u suprotno! Vidimo šta se sve može postići sa malo zalaganja i organizovanosti! Boli svakog patka za ribe i ribolov i "staće na stranu" onih koji su trenutno jači i "pokažu zube"! Vidimo to, samo što su to uvek drugi (korisnici, ribari...) a ne mi, pa smo negde usput valjda i izgubili volju i veru da se nešto može menjati... A može!

A što reče Damjan - ma kapa dole ribarima!!! Šta? Organizovali sindikat, imaju asocijaciju, dižu dževu, jedinstveni i što je bitno - vrlo često izlaze u medije! Pa te emisija kako je plemenito što oni imaju "Riblje čarde" pa tu dolaze gosti, piju vino, kuva se čorbica, divota, pa emisija kako rade u najtežim uslovima (kiša, led, čitav dan "se radi", težak poso...), pa kupe Memedovića za tanjir čorbe da ih snimi kako LJUBE i puštaju ribu nazad, malo-malo pa je neki u dnevnim (tiražnim) novinama gde ima nešto da nam kaže itd. Kad ste gledali I JEDNU emisiju u kojoj je neko široj javnosti progovorio o problemima rekreativnih ribolovaca - mi o nama!? Nikad! Samo "u našim emisijama" i našim novinama konstatujemo jedni drugima - ono što svi već međusobno znamo!

Vanja pokreće pionirski projekat na tu temu i pokušaće da poradi na tome... Nadam se da ćemo makar deklarativno podržati takve napore - pojedinaca! Svaka čast!

Dok ne budemo imali mi svoja aktivna i jaka (sa članstvom) udruženja, svoje LEGITIMNE predstavnike (kamo nama asocijacija sportskih ribolovaca?), normalne saveze da štite i rade na našim interesima, a sve to je do nas ni do kog drugog, ima samo da bude "Sedi "jedan", mrš u čošak i jezik za zube!".

Nisu ni ti ribari tako nedodirljivi kao što se misli! Pogotovu sad, jer i ove njihove poslednje aktivnosti, pojedini korisnici im uzimaju za zlo i tumače kao "nož u leđa"! Već sam čuo neke stvari o kojima ne bih...
Pitanje... Da li biste platili dozvolu za ribolov 4000 više a da nema privrednog ribolova!? Naravno da biste - vi! Članovi ovog foruma, gde smo svi ispravni i zalažemo se za ovakve stvari i što je bitno - mladi smo! Ali ajde jednu stvar... Za koji mesec počinju redovne skupštine u udruženjima! Otiđite molim vas, postavite ovo pitanje čisto debate radi i budite iznenađeni odgovorima! Poslušajmo šta nam kažu "funkcioneri udruženja" koji, pošto su stari, dobri "prekaljeni asovi" u ribolovu, sede u upravi i raznim komisijama, pa nam objasne šta i kako ne valja i zašto NIŠTA ne može, a ostatak (letargičnog) članstva klima glavom... A tek onda se zaista zapitajmo ko smo i šta smo! Pogledajmo malo širi krug nego što je ovaj forum - pogledajmo malo oko sebe! I okrivimo onda ribare....!?

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs