Danas je Čet Mar 28, 2024 6:20 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 12:22 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
I pojedinacne teroristicke akcije su zatrli :).

Odoh sa ovih tema, dok se ne razmnoze ljudi ili dok vecini ovog sto sad mrda po nasim vodama na dve noge, a ne leti ne naraste kicma i mozak u isto vreme, a i kuglice medju tim nogama nisu na odmet.
Uz tradicionalno izvinjenje svima koje vredja istina.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 12:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
To što nam jednim dugmetom gase udruženja i "otpor" više govori o nama nego o njima! Umesto da se (baš zbog toga-u inat) još više učvrstimo, bolje organizujemo, uzmemo motke (zna se kakve) u ruke i najurimo ta go*na, mi lamentiramo nad svojom sudbinom i kukamo kao Kalimero - "nepravda"! Niko nije zabranio udruženja, udruživanje i delovanje, nego smo mi odmah "podvili rep" i povukli se...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 1:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 5:16 pm
Postovi: 7617
Nemam ništa protiv ribara samo su oni u RH iznad svakog zakona ...nemaju kvote...nemaju kontrolu ulova ...bitno da obićnog ribolovca kontrolira i ribočuvar i policija ....
šta si ulovio ...
koliko si ulovio...
dali si upisao izlazak na vodu u ribolovnicu
dali si upisao ulov u ribolovnicu
dali držiš ribu u odgovarajučoj čuvarici
dali si ribi odrezao donju repnu peraju


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 1:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 10:52 pm
Postovi: 1885
Lokacija: OSIJEK-HR
Oduvijek se zakon provodio na krivim ljudima..i to u svim drzavama i to u svi vlastima...nabijaju bodove na kome mogu i smiju...napominjem da je najveci problem neorganiziranost samih pecaroša

_________________
PECAROS-OS


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 2:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Zabrana ribolova 5 km nizvodno od grada prošla pre 18 dana. Peca se ovih dana bela, javlja se šaran, mrena i peca se naveliko som(i potkačuje pa prodaje restoranima u okolini po 400 din). Dozvola 4000 dinara. Što se tiče dozvole-najbolje smo prošli mi koji pecamo na ovoj teritoriji jer je 3 puta veća od ostalih prirodnih rezervata. Bar neka sreća u nesreći...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 11:18 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 9:18 pm
Postovi: 942
Lokacija: Valpovo
Ako je ovo istina, a načuo sam već nekoliko priča, da se ribarima ponovo dozvoljava ribarenje na području Kopačkog rita, u jednu ruku, što smo lovili-lovili smo. Teren na kojem sam lovio prije (1418km nizvodno), u posljednje 3 godine, od kada su došli ribari je postao pustoš. Sada će se sve to samo prebaciti na kompletan teren do ušća Drave u Dunav.

Nitko ne kontrolira ribare, nitko ne kontrolira ulove. Mreže su postavljene na svaki ulaz kanala, naravno i u razdobljima mrijesta. Za običnog smrtnika (pogotovo onog koji jedino može da lovi sa obale), priča ovdje završava (barem dio od Batine nizvodno), jer neće moći da lovi ništa sem mreža.

Dokaz svemu tome jest i potez iznad Zelenog otoka do Mađarske granice (1422-1434km), dobro poznata svima Nijagara, doslovce nema metra slobodnog bez mreže, svaka uvala, liman, šporanj, sve je u mrežama.

Očito je lobi ribara (čitaj novo osnovanih udruga ribara) jači i od same ''državne firme'' Parka Prirode. Netko je očito više ''ubo kinte'' da se sve ovo može raditi.

Žalosno...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 11:34 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Bice vam isto kao i nama, ako ne i gore. Ja sam na potez uzvodno od Baracke, preko puta Nijagare pa dp Madjarske vec i zaboravio,
SVAKO mesto gde mozes pecati sa obale je uvek pod mrezom.

Nizvodno, sve do Bogojeva, stajacih mreza ima nesto manje, ali daleo od toga da ima bio kakvog reda.

Apatinsk atarapana sa somovima od strane "ribolovaca" je vec tradicija.
Lovi ko hoce, kako hoce koliko hoce i 90% ribe odmah ide u prodaju.
Bez skrivanja, bez blama i gotovo za cenu sarana u ribarnici.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs