Danas je Čet Mar 28, 2024 9:44 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 20 21 22 23 24
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 1:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Javasluk na vodi tako mora. Pojedini tereni su postali krajnje zanimljivi za pecanje tj ne pepecanje nego boravljenje na vodi. Zanse za kriminal su odlicne kako sa vode tako i sa kopna. Bezbednost je krajnje ugrozena.
K9 voli recimo da peca kod pancevca neka slobodno krene spreman fizicki ili oruzano jer postoji realna sansa da bude napadnut od kumova. Srecom su napadi sve ucestaliji u poslednje vreme pa ribolovaca i nema mnogo a oni sami nisu bas vicni ribolovu.
S druge strane tj sa vode alasi redovno cesljaju par izglednih pozicija. Ali i oni dizu polako ruke. Kontrole nema ni od korova a voleo bih da vidim kako bu se ponasali kad budu uleteli u duel.
Sve u svemu divlji ,divlji Zapad tj dunav.
Dozvole ,su potrebne ali samo one oruzane.:)))

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 3:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 7:45 pm
Postovi: 123
Cedapn - Nisi me razumeo. Dasa se prema meni ponasao kao prema prestupniku. Nisam ja dosao da na "crno" pecam. Ne postoji varijanta da kupim dnevnu kartu nigde u tom regionu i ja sam u stvari platio kaznu. Nije mi ponudio da platim dnevnu kartu jer ne postoji. Ili godisnja ili kazna. Meni je lakse da platim hiljadarku svaki put kad odem na vodu a njima je bolje da kasiraju jer imaju kakav takav priliv para. Osim toga ja u EU cekam da dodje ovlasceno lice na vodu i kontrolise kartu. Ribolovacku dozvolu moram da pokazem a licencu ili godisnju ili mesecnu takodje ili ako nemam kupim kod njega dnevnu. Ovde mogu sve vrste licenci da kupim i ranije u ribolovackim radnjama ili restoranima u mestima oko vode gde pecam. Tako je u Austriji, Nemackoj, Holandiji (ovde kupujes ribolovacku dozvolu i u posti), Francuskoj... gotovo svugde. Toga u Srbiji nema. Nadam se da je sad jasnije. A ja moje racune redovno placam, bilo to u Srbiji, Engleskoj ili na marsu. I molim te batali fraze i recnik sa rts-a.


Pozdrav


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 4:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 27, 2016 3:43 pm
Postovi: 55
Da ne remetim dalju diskusiju. Samo studentski popust, jel postoji?

Послато са LG-D405 уз помоћ Тапатока


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 4:20 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
Fischer Z napisao:
Cedapn - Nisi me razumeo. Dasa se prema meni ponasao kao prema prestupniku. Nisam ja dosao da na "crno" pecam. Ne postoji varijanta da kupim dnevnu kartu nigde u tom regionu i ja sam u stvari platio kaznu. Nije mi ponudio da platim dnevnu kartu jer ne postoji. Ili godisnja ili kazna. Meni je lakse da platim hiljadarku svaki put kad odem na vodu a njima je bolje da kasiraju jer imaju kakav takav priliv para. Osim toga ja u EU cekam da dodje ovlasceno lice na vodu i kontrolise kartu. Ribolovacku dozvolu moram da pokazem a licencu ili godisnju ili mesecnu takodje ili ako nemam kupim kod njega dnevnu. Ovde mogu sve vrste licenci da kupim i ranije u ribolovackim radnjama ili restoranima u mestima oko vode gde pecam. Tako je u Austriji, Nemackoj, Holandiji (ovde kupujes ribolovacku dozvolu i u posti), Francuskoj... gotovo svugde. Toga u Srbiji nema. Nadam se da je sad jasnije. A ja moje racune redovno placam, bilo to u Srbiji, Engleskoj ili na marsu. I molim te batali fraze i recnik sa rts-a.



Pozdrav

Nisi ti mene razumeo,dozvola se ne kupuje na vodi nego u ribolovackom drustvu ili ovlascenoj prodavnici ribo opreme,sumskoj sekciji,posto kod nas jelte jos se ne prodaju u posti i na buvljaku.
Mozda su za tebe to fraze za mene nisu,za neku godinu,deceniju,gledacemo u prazne zagadjene,neupotrebljive vode,mozda cemo ici u Austriju,Nemacku na vikend na pecanje,kupovacemo flasiranu vodu iz Norveske,sa Islanda.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 7:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 7:45 pm
Postovi: 123
Kod mene nema druge varijante osim godisnje karte a ja je ne vadim jer nekad odem jednom godisnje a nekad jednom u cetiri godine. Ne postoji ni jedna druga opcija. Pardon, pre par godina jedino sam doziveo u Omoljici da je dosao covek, rekao da je iz ribolovackog drustva i kulturno zamolio da platim 200 dinara dnevnu kartu. Odmah mi je predlozio da kupim godisnju u ribolovackom drustvu za 500 dinara!? Ne razumem tu relaciju. Sigurno bi svima bilo bolje da ja kao gost mogu svugde da odem i kupim dnevnu kartu. Sta je lose u tome da ribolovacku kartu mozes da kupis na svakom mestu? Ja iskreno mislim da bi mnogo veci broj ljudi zaista to i uradio. Prosle godine sam se zainteresovao za vadjenje godisnje karte a svi skocili: ma ne budi blesav, evo mi pecamo godinama i ne treba nam. Potpuno normalni ljudi ali tako razmisljaju jer je sistem takav.

A to sto su vode zagadjene i sto nema ribe. Pa... kad se uvedu istinske kontrole, sankcije i kazne a deca od malena edukuju mozda se nesto i promeni. Verujem da veliki broj ljudi ovde na forumu isto misli - cuva prirodu, ne izlovljava ribu, ne krivolovi, ne razbacuje djubre a najmanje zagadjuje vodu. To je nazalost 0,000001 posto populacije a ostatak savrseno boli uvo za sve.

Pozdrav


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 8:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 8:12 pm
Postovi: 1028
Da svima je sistem los,po toj logici ni auto nebi trebalo da registrujes dok te ne zaustavi milicija,platis kaznu(dnevnu) i vozis dalje.Sistem je dobar,cak i zakoni nisu losi,izgleda da su losi ljudi koji ih sprovode ili bi trebalo da ih sprovode.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Jun 09, 2016 11:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 12:30 pm
Postovi: 246
Lokacija: Zemun
fernus napisao:
Da ne remetim dalju diskusiju. Samo studentski popust, jel postoji?

Послато са LG-D405 уз помоћ Тапатока


Sudeći po ovome...njet. Kategorija "student" se koliko ja vidim, nigde ne spominje...član 2.

http://www.ribolov.co.rs/vazeci-zakoni- ... 16-godinu/

_________________
Ko sme, taj može...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 20 21 22 23 24

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs