Danas je Čet Mar 28, 2024 11:03 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 10 11 12 13 14 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 2:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 01, 2015 2:43 pm
Postovi: 739
Lokacija: Beograd
Mislio sam da pričamo kako je ispravno raditi, a ne kako izigrati i ne platiti. :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 2:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Platiti sto? U mom gradu tamo gdje pecam nisam nikad vidio cuvara. Sta da placamo nerad i nebrigu.
Uzeo sam dozvolu u drugoj zupaniji za 60e pecam na 2 jezera i Savi.
Kod mene u gradu mi je bagra trazila 170e jer nemam radne acije. Da im dam te pare i nevidim nikad cuvara i gledam kako starkelje tamane bassa u mrijestu nepada mi napamet.
Dozvola je u Svedskoj jeftinija nego kod nas u Djakovu.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 3:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 01, 2015 2:43 pm
Postovi: 739
Lokacija: Beograd
Mario, tema je prežvakana sto puta, pa ne bih da gušim.
Ali, ako me pitaš, moje stanovište je da kada ne bismo izigravali sistem, ni u jednom njegovom segmentu, možda bismo tada došli do tako jake svesti o tome da ni sistem ne sme nas da izigrava, da bismo ga u tome i sprečili.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 3:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 25, 2012 3:36 pm
Postovi: 1732
Lokacija: Island closest to Hell
Bravo Morpheus. To je to!!!
Nesto slicno sam htio napisati. Drugim rijecima al srž je ista.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=lkFMJ4-ai1I


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 3:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Je samo kod nas sistema nema i kod nas rade sta hoce i naplacuju koliko hoce..Treba se prvo pobunit protiv sistema i dovest ga u neki red, a onda tek krenuti gurati to naprijed.
Sistem je toliko dobar da nedaju poribit jezero koje zjapi prazno, nedaju da tamo bude cuvar koji bi ga cuvao, smeta im da se napravi jedna kvalitetna spinerska voda. Od 5 voda, vode brigu o dvije, a za ostale nedaju nikom da nesto napravi i svim silama se trude da tamo nebude nikad nista. Kupovina dozvole je samo poticanje te kriminalne organizacije koja gleda samo interese pojedinaca...Od spinera u nasem gradu ja neznam jel itko vise peca u Djakovu i kod nas kupuje dozvolu..

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 4:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 31, 2010 12:16 pm
Postovi: 64
Lokacija: BG
Slika

_________________
Nema više divljeg bučka. :(


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 4:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
mario<3 napisao:
Je samo kod nas sistema nema i kod nas rade sta hoce i naplacuju koliko hoce..Treba se prvo pobunit protiv sistema i dovest ga u neki red, a onda tek krenuti gurati to naprijed.
Sistem je toliko dobar da nedaju poribit jezero koje zjapi prazno, nedaju da tamo bude cuvar koji bi ga cuvao, smeta im da se napravi jedna kvalitetna spinerska voda. Od 5 voda, vode brigu o dvije, a za ostale nedaju nikom da nesto napravi i svim silama se trude da tamo nebude nikad nista. Kupovina dozvole je samo poticanje te kriminalne organizacije koja gleda samo interese pojedinaca...Od spinera u nasem gradu ja neznam jel itko vise peca u Djakovu i kod nas kupuje dozvolu..


kaže tip koji ilegalno poribljava vodu, brani tipa koji ilegalno lovi u rupi na ledu, trebalo bi se pobrinut protiv sistema, al eto, lakše je radit kontra. jer nema tko protiv sistema.

i onda još na fejsbuku pokretat grupe podrške kako je nepravedno kažnjen.

no, bolje da se zaustavim jer sam zadnji put popio ban baš na ovakvoj temi.

fenomenalni ste.

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 9:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Ništa ja ilegalno ne poribljavam samo ubacim ribu u vodu koju nitko nije pogledao 20g, da nije ljudi koji tamo nešto ubace voda bi bila prazna. Ova druga manja je bila smetlište. A ovaj sto je popusio kaznu kupuje dozvolu 30g i poznaju ga svi koji se bave ribolovom u đakovu i sad u sred zime kad je sve pod ledom i nitko ni ne kupuje dozvolu niti peca, covjek ode pecati i razbije rupu u ledu ni ne znajuci da to ne smije popusi kaznu na vodi za koju čuvar ni nezna da postoji inikad ali bas nikad nije bio na toj vodi. Covjek je bez upozornja dobio kaznu da ti pamet stane. I to sve zato sto se založio sa još puuno ljudi da na jednom devastiranom jezeru koje ničem ne služi bude režim c i r i da se tamo nešto napravi.I što je najgore nije bio sam, a jedini je upisan i kažnjen. Dalje netreba ni komentirati jer je to dno dna od tog cuvara i cjele udruge.
Od grada u kojem je nekad bilo preljepih voda i ribe koliko hoćeš napravili su pustoš. I što bi trebali kupovat i dalje dozvole i pljeskat im na tome?
I još stave dozvolu pa valjda najskuplju u Hrvatskoj..U đakovu ima bar 100ljudi koji varaličare i punoo njih se baš baš založilo ali jednostavno za sada još uvijek ništa. Jer ovi imaju vode u koncesiji.. Da se osnuje unutar udruge pod sekcija kao neko c&r udruženje nedaju.. Ja cu radje sjesti u auto i vozit se sat vremena do druge županije nego ovoj bagri dati cca 160e za dozvolu.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 26, 2017 10:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
mario<3 napisao:
Ništa ja ilegalno ne poribljavam samo ubacim ribu u vodu koju nitko nije pogledao 20g,


ako nije bilo veterinarske inspekcije, to ti je ilegalno.
možeš kupovat dozvolu cijelo tisućljeće, ako se ne pridržavaš pravila, kršiš ih.

prouči https://www.zakon.hr/z/705/Zakon-o-slat ... -ribarstvu

članak 55 stavak 27
članak 57 stavak 9
članak 72 stavak 15-2

sreća da imate nepismenu ekipu u udruzi..

al neka, vi ste spin zaljubljenici pa se to na vas ne odnosi..

još malo reklame od daiwe i sve je ko bog..

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 12:37 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 6:56 pm
Postovi: 248
Lokacija: Pljevlja MNE
Potpuno je legalno da udruženja, društva, klubovi, uzmaju pare od ribolovaca, iste troše na jagnjiće i pivo, na račune u kafanama i hotelima, a da u rijeke i jezera ubace jednu kantu ribe u 5 godina gazdovanja (i to ako se sjete). O ribočuvarima koji se vidjaju često koliko i muda od pingvina da ne govorim.


E, kad ribolovci ubace ribu, u do tada potpuno jalovu vodu, to je onda ekološka katastrofa i zločin. Možda jeste nelegalno, ali su mi ti entuzijasti (u njihovom grijehu) draži od "legalne jagnjeće brigade".

Ako Bog da, moja će ruka ubaciti (alohtonu) štuku u jezero koje je kao stvoreno za nju.


Divim se postupku jednog člana foruma, koji je ubacio mladicu tamo gdje je nikad nije bilo, a gdje joj je po svakoj logici i pravdi mjesto. Pozdrav za tog "ilegalca."

_________________
Riboholicar pv


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 10 11 12 13 14 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs