Danas je Čet Mar 28, 2024 4:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 6:32 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
Da.
To je uobicajena logika na ovim geografskim duzinama i sirinama.
Krade i vara on, to znaci da mogu i ja sto zelim.

Dakle, mladice nikad nije bilo, ali logika je da je treba bit.
Kakva je to bezobrazna priroda da je nije metnula.
Treba ispravit cijelu biologiju.

Kad bi svacija osobna logika i moralna odgovornost bila tolika da bi bila dovoljna da se izbjegnu stetne posljedice djelovanja, uopce ne bismo ni pricali o ovoj temi.

Od mene over i out po ovom pitanju,

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 11:03 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:05 am
Postovi: 112
Morpheus11 napisao:
Mislio sam da pričamo kako je ispravno raditi, a ne kako izigrati i ne platiti. :roll:

Upravo pricamo o tome kako ne izigrati sistem,ne zelim da mi se na vodi pojavljuju ribocuvari sa pricom kako dozvolu treba uzimati dan ranije i kako oni nemaju dnevne da prodaju te moraju da pisu prijave itd...to je meni direktan poziv na "daj neku kintu i nismo se videli". Upravo zbog ovoga me zanima pitanje koje sam postavio: Gde u zakonu pise da se dozvola mora uzeti dan ranije? (pitam za zakon republike Srbije)


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 11:14 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Eo jos jedno pitanje.
Kod nas ako godinu dana nekupimo dozvolu moramo platiti 20e ponovno upisivanje u udrugu.
Znaci naplate 55e drzavnu dozvolu, naplate clanarinu za udrugu 30e, naplate radne akcije ako se nevaram cca 15 eura jedna(moras imat 3) . I onda jos ako nisi godinu dana clan da bi to sve platio moras platit 20e da ti oni dopuste ponovno uclanjenje tj. Da ti daju da kupis dozvolu. Ja bih rekao da je ovo cisti kriminal jer toga ima samo u Djakovu i nigdje dalje.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 11:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 3:46 pm
Postovi: 116
Lokacija: zagreb
rolandinjos napisao:
Morpheus11 napisao:
Mislio sam da pričamo kako je ispravno raditi, a ne kako izigrati i ne platiti. :roll:

Upravo pricamo o tome kako ne izigrati sistem,ne zelim da mi se na vodi pojavljuju ribocuvari sa pricom kako dozvolu treba uzimati dan ranije i kako oni nemaju dnevne da prodaju te moraju da pisu prijave itd...to je meni direktan poziv na "daj neku kintu i nismo se videli". Upravo zbog ovoga me zanima pitanje koje sam postavio: Gde u zakonu pise da se dozvola mora uzeti dan ranije? (pitam za zakon republike Srbije)


Prilikom dolaska na vodu ribič je dužan kod sebe imati dnevnu ili godišnju ribolovnu dozvolu.
Prodaja karata na samoj vodi ovisi o dobroj volji ribočuvara ili internom odlukom društva da se tolerira ribolov bez karte do dolaska gore navedenog( oksimoron koji mene osobno izbije iz cipela)
Radim posao ribočuvara već nekoliko godina.
Suma sumarum svega je da (govorim za Hrvatsku ne znam je li zakon u Srbiji isti) na vodi ne možeš biti bez dozvole jer si automatski u prekršaju. Ribič se je također sam dužan informirati gdje i kako kupiti ribolovnu kartu prije dolaska na vodu, naravno ako želi. Ako ne i ako je i k tome malo bahat odma ide u rikverc, vjeruj mi na riječ. Bistro.

_________________
'chase is better then the catch'


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 11:45 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
rolandinjos napisao:
Morpheus11 napisao:
Mislio sam da pričamo kako je ispravno raditi, a ne kako izigrati i ne platiti. :roll:

Upravo pricamo o tome kako ne izigrati sistem,ne zelim da mi se na vodi pojavljuju ribocuvari sa pricom kako dozvolu treba uzimati dan ranije i kako oni nemaju dnevne da prodaju te moraju da pisu prijave itd...to je meni direktan poziv na "daj neku kintu i nismo se videli". Upravo zbog ovoga me zanima pitanje koje sam postavio: Gde u zakonu pise da se dozvola mora uzeti dan ranije? (pitam za zakon republike Srbije)


baš tražim po googletu, nije nigdje na dohvat online..
neka, tražit ćemo dodatno..

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 11:59 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Avg 21, 2016 3:16 pm
Postovi: 508
rolandinjos napisao:
Gde u zakonu pise da se dozvola mora uzeti dan ranije? (pitam za zakon republike Srbije)


Našao sam na internetu važeće zakone i pravilnike i nigde nisam video ovo odredbu (obaveza uzimanja dan ranije):

ZAKON O ZAŠTITI I ODRŽIVOM KORIŠĆENJU RIBLJEG FONDA (“Sl. glasnik RS”, br. 128/2014)

Na ovom linku imate sve relevantne i važeće Zakone i pravilnike

_________________
My biggest fear is that when I die, my wife will sell my fishing gear for what I told them I paid!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 12:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 2:23 pm
Postovi: 323
Lokacija: Novi Sad
Poštovani Damire Markoviću,



U vezi sa Vašim pitanjem koje se odnosi na propise za kupovinu Dnevne dozvole za rekreativni ribolov, upućujemo Vas na Član 40. stav 1. Zakona o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda, koji propisuje da se rekreativnim ribolovom bavi lice NA OSNOVU DOZVOLE ZA OBAVLJANJE REKREATIVNOG RIBOLOVA.



To praktično znači da je lice koje obavlja rekreativni ribolov, čekajući ribočuvara da obiđe teren i proda mu dozvolu - već u prekršaju.



Dozvolu treba kupiti pre početka ribolova kontaktirajući nadležnog ribočuvara. Nositi tokom cele godine sa sobom sumu za dnevnu dozvolu, nadajući se da ribočuvar neće ni naići, predstavlja pokušaj obavljanja rekreativnog ribolova bez dozvole.



Ukoliko postoje realni problemi ranije kupovine dozvole na terenu, ribočuvari izlaze u susret rekreativnim ribolovcima. U slučaju teritorije Novog Sada to nije moguće.





Goran Bojanović,

Samostalni inženjer za poslove ribarstva

JVP Vode Vojvodine


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 2:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 4:53 pm
Postovi: 774
Em napisao:
rolandinjos napisao:
Gde u zakonu pise da se dozvola mora uzeti dan ranije? (pitam za zakon republike Srbije)


Našao sam na internetu važeće zakone i pravilnike i nigde nisam video ovo odredbu (obaveza uzimanja dan ranije):

ZAKON O ZAŠTITI I ODRŽIVOM KORIŠĆENJU RIBLJEG FONDA (“Sl. glasnik RS”, br. 128/2014)

Na ovom linku imate sve relevantne i važeće Zakone i pravilnike


dakle,
član 2, stavak 6.
nemaš li dozvolu, nemaš pravo na ribolov. elementarna logika.

sve dalje je nepotrebno palamuđenje

_________________

Only dead fish follow the stream..!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 4:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 11:49 pm
Postovi: 182
Lokacija: Novi Sad
ha ha... nemas ribe u vodi,ne cuvas vodu,nemas pravo da naplacujes dozvolu,elementarna logika.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 27, 2017 5:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Ako je tako zasto pecas?

_________________
Bistro


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs