Danas je Čet Mar 28, 2024 6:33 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 9:55 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 15, 2017 4:26 pm
Postovi: 43
Da ima posla u državi niko ne bi gubio vreme na ribolov , pa zar stvarno mislite da običan stanovnik može da kupi jedom nedeljno kilo kvalitetne ribe koje košta 10e .I taj ribolovac bez dozvole treba svom djetetu i sebi da priušti kvalitetnu hranu koliko toliko, napolju se nema vremena za krađu ribe jer se zarađuje za razliku od naše zemlje i kad se to promeni onda se doći na ono što svi žele .Reke pune riba i gomila kupljenih dozvola a dotle iz godine u godinu ista prica , kupiš dozvolu i ispadneš budala za sve pare


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 10:28 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:20 pm
Postovi: 468
Lokacija: Pancevo
...@fresh&clean...Svaka cast,kao da sam ja pisao samo sto je u pitanju drugi deo Dunava...Bravo, pravo u metu...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 11:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Sil, ti što love da pojedu nikad nisu bili niti mogu da budu problem...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 2:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 3:56 pm
Postovi: 182
Lokacija: Prijedor
fresh&clean napisao:
Vecina pecarosa kuka na alase i ribokradice.
A vecina nema dozvole, nosi kuci sve i svasta i zenke pune ikre i smudjarke od 500g.
Galerija ulova nije merilo korektnosti!
Danas snimis emisiju o ribolu, sve super peca se reklamira pribor, varalice, riba pusta.
Sledece nedelje nosis sve, koljes i mlado i staro i pravo kod otkupca.
Ja sam se toliko distancirao o vecine pecarosa, bas zbog ljigave dvolicnosti da danas idem sa svega 4-5 ljudi na Dunav.
Tri meseca riba, smudj, satire se, useravaju mu se u usta na podrucju D. Milanovca i to sve pecarosi, 70% njih nema dozvole jer su im svi krivi. A ruku na panj mogu da stavim da samo budala i retard nije napunio zamrzivac sa smudjem za mesec dana.
A alasi, nista, ne odgovara vodostaj, Dunav mutan, brz, sada za pomor ribe krivi iskljucivo pecarosi i niko vise.
Posle kuknjava, a kada se ukaze prilika da se lepo peca i uziva, klanje.
Dolaze iz svih krajeva Srbije, nisu samo Milanovcani, Beograd, Nis, Pozarevac, Kragujevac.


Evo ja se u potpunosti slazem sa fresh-om,ali pitam te:

Ja vadim dozvolu redovno tako sam naucio i pored javasluka cuvara i ostalih organa iz srd.
Ali nisam li ja ovca za sisanje????!!!! ili jesam????
Ja placam njima platu,ne odzavaju skupstine godinama,ne daju nama mladjima da preuzmemo(osporavaju uvjek nesto tumace statut na svoju vodenicu),
vrse samo kontrolu da se vadi dozvola i nakon tog dovidjenja( oni su izgleda kondukteri???).
Ja sam veci cuvar 100 puta od njih,od mene bjeze ovi kao sto su opisani u fresh-ovom postu,jer ih kritikujem uvjek i ulazim u verbalne i fizicke konflikte jer je vecina ribara(cast izuzecima) tih gore opisanih.
O ekologiji da ne pricam,svadjam se sa ljudima sto bacaju smece,sto bacaju macice,televizore frizidere itd....kraj vode.
Da Vadim dozvolu u drugom gradu jedno od kao nazvacemo rijesenja nisam rad,jer zivim u svom gradu tu mi je djedovina i vadim dozvolu od mladosti redovno.
Totalni bojkot ne pije vode jer oni imaju pedesetak takvih olosa istih.
Sad molim Vas za iskreno misljenje.

Bisto


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 6:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Ja placam dozvole redovno.
Prosle godine, camac nisam registrovao, bio je napolju, ni jedan dan u vodi.
Prosle nedelje spustio.
Drzava te sisa na mogim stvarim, svakodnevno, od bolesnog obracuna struje na starim broilima, placanju grejanja koje nema veze sa zivotom, prodajom budjavih parizera punih svinjske koze i jos im dozvoljavaju da se reklamiraju...itd
Od toga ne mozes da pobegnes, ni ti ni ja.
Kupovinom dozvole dajes sebi zapravo da ih pljujes i sve u lice kazes.
Svaki dan kukaju kako su mreze u obalu, kezem im zovite kontrolu, napisite mail sa slikama to je 5min posla, postoji pisani trag i moraju da izadjum. Ovako preko telefona rekla kazala.
Ja sam tako u radio i izvadjeno 13mreza.
Bar se tako trudim da mestima gde pecamo alasi drze alate propisno i on moze da radi, ja mogu da pecam.
Bio na jedan dan , prosle nedelje, opsti javasluk, obala zatrpana mrezma, niko nece sa zove, jer su svi u prekrsaju, pola nema dozvole, druga polovina ima dozvole ali i smudjeve ispod mere ili prekoracili dozvoljenu kolicinu.
Zato nisi ovca, nego se razlikujes od takvih ljudi.
Jos jedna stvar, niko od njih nije socijalni slucaj da nema hleba da jede, nego dupe alavo.

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 7:56 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
Citiraj:
Zato nisi ovca, nego se razlikujes od takvih ljudi.


Suština. Samo bih ovo ljudi zamenio sa "stoka", bez uvrede za običnu stoku koja pase i gleda svoja posla...

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 9:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Maj 14, 2015 11:10 pm
Postovi: 432
Lokacija: KG
Ja sam do ove godine vadio dozvolu iz nuzde, jbg. kad mogu volim da idem svuda pa makar i na dan, a ove godine sam je izvadio prvi put iz zadovoljstva, mislim da sam se ovako osecao samo jos samo kad sam vadio prvu kao klinac, al davno to bese, pa se skoro vise i ne secam.
Ovo sto je pisao Blik za Moravu, nije ni deset posto onoga sta su Sumari radili na Gruzi, mamu im jebem, prosle godine sam pozeleo da bar jedan kupi svecu od moje dozvole. Da nisu dosli ovi iz Prjepolja kod nas, ja mislim da ove godine ne bi bilo ni vode za pice na jezeru, a kamoli ribe, a na Moravi bi i kormorani crkli od gladi.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Uto Jan 16, 2018 9:05 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
Šane sa Tise napisao:
Ribarska područja su samo, kako bi se reklo, administrativne celine! Korisnici dobijaju konkursom ribolovne vode, odnosno kako se nazivaju - delove ribarskih područja!


Šane, to je tako na području AP Vojvodine, ali na području uže Srbije se dodeljuju komplet područja i nema više preklapanja sa prodajom dozvola, to jeste tako je poslednje dve godine.

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Uto Jan 16, 2018 10:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Dobro, ne znači da to obavezno tako mora biti.... Ako se dodeli ribarsko područje u celini, ono je dakle dodeljeno kao sve ribolovne vode, odnosno SVI delovi tog ribarskog područja...
Čisto zbog pojmova....

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Sre Jan 17, 2018 7:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1807
Lokacija: VA
Uz dozvolu za 2018. sam dobio izvod Pravilnika o režimu ribolova koji važi za Ribarsko područje "Kolubara".
U njemu ima toliko dodatnih ograničenja (strožijih od onih u postojećem Zakonu), da se pribojavam da će se ribe kod nas toliko namnožiti da će početi da izlaze na kopno i da jedu sitnu decu!!! Korisnik ribarskog područja je "Cassini fishing" d.o.o. Arilje. Ako je još neko od kolega pročitao tu knjižicu voleo bih da prokomentariše ovde ... :roll:

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs