Danas je Čet Mar 28, 2024 12:09 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Elipsa 35 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 7:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 15, 2014 1:27 pm
Postovi: 452
Meni je 32 gramac najosetljiviji stap koji sam probao iz tog nekog ranga tb.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 9:04 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Sa kolikom glavom radi da se ne muci?
Neko je pisao da ga je odmah prodao zbog osetljivog vrha.
Nesto mislim da bi mi legao za glave od 5-14gr i voblere.

Ovaj 50gr je malo jeftiniji u blanku od Blue Rapida pa je to mozda razlog sto ih nema u vecem broju.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 9:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 18, 2012 9:16 am
Postovi: 64
Ja samo taj obseg glava bacam i tu neće biti problema, vrh bi možda bio preosetljiv za veče gramaze ali na tim gramazama štap radi super.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 9:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Hvala na odgovoru, nadam se cu da imati priliku da ga uzmem uskoro.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 11:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 9:49 pm
Postovi: 1153
Lokacija: Stockholm
Sve ribe sa snimaka su ulovljene na 25gr glavi (dubina od 10-16m). Stap radi fenomenalno. Okacio sam ova dva snimka gde se vidi stap pod optercenjem, inace sam za zadnjih mesec ipo dana uhvatio oko 50-60riba (od grgeca 8cm do stuke 4kg) sve na ovaj stap glave od 14 do 25gr,silikonci od 9 do 12,5cm (90% 25gr+mighty shad 9cm VBA)
Sve ribe sam upecao na jezeru.
Slika
Slika


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 14, 2018 11:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 1:56 pm
Postovi: 254
Samo da se pohvalim i usput Goranu iz MG Servisa zahvalim na super odradjenom stapu. Sve ali bas sve je super. Stap ovako jos na suho je tocno ono sto sam htio. U subotu je bio plan za ici na Dunav i malo probati smudja prevariti, stap isprobati i malo ga muciti. E sad kako su najavili snjezinu sada je sve upitno jer najava je za 50cm snjega. U sto sumnjam da ce ga bas toliko napadati. Sve do 20cm je prihvatljivo i ide se.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na slikama je stap u balansu sa Daiwa BG3500 ali isti balans ili za mm pomaknut je i sa masinom Tica stunna 3000 koja je laksa od BG za cca 40g. Moze komotno ici neka rola od 350g jer sam trazio da halter role ide sto nize, mjerio sam si po laktu. Tako da je halter isao jos malo gore balans bi bio sa nekom dosta laksom masinicom. Stap je vagan i ima cca 170g ako vaga ne laze. Vagano je na dvije iste vage. Jedna pokazuje 165g a druga 170g. Tako da eto uzecemo ovu goru varijantu kao tocnu. Sto je jos uvijek odlicno.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 17, 2018 5:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 3:07 pm
Postovi: 395
Jel pecao neko sa modelom nano helix 7'6 5-21gr? Ako moze koja rec o istom... Kolike glave nosi itd...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 20, 2018 2:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Mar 04, 2014 11:48 am
Postovi: 40
Mene takodje zanima misljenje o modelu nano helix 7'6 5-21gr?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 21, 2018 10:05 am 
OffLine
Saradnik

Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 7:23 pm
Postovi: 43
Taj model na 7'6'' je neki univerzalac.Lepo vodi glave od 3-4 grama do 15-16 grama da ne kasni a takodje i odlično izbacuje i voblere,leptire itd.Štap je kao i svaki Magnetic brz,lagan i oštar ali ne previše...taman da može i ovo i ono :D


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 01, 2019 3:35 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 7:12 pm
Postovi: 537
Nisam se usuđivao da dam neki konkretan sud o najjačem modelu iz ove serije kojim pecam već možda sezonu i po ali pošto vidim da skoro i da nema ništa o njemu usuđujem se da napišem koju, možda će nekom koristiti. Štap je realno od 8 gr upotrebljiv i odlično oseća dno, čak i šamaranje repa kad je šed u pitanju. Bacao sam i 5gr njime i to završava ali sa 15lb KastKing strunom zabačaj je relativno kratak i tu se već oseća jedino udarac u kamen. 8gr-32gr su tereti koje sam bacao njime i tu se oseća odlično, zabačaj, vodjenje bez kašnjenja, kontra, ceo paket. Najteže što sam njime bacao je Mushoki glavinjara od 32gr i to je odrađeno bez problema. Koji je maksimum TB je opet subjektivno, nekom ne smeta kad se štap povija dok se džiguje, dok ja to ne volim pa ga i nisam testirao do maksimalno deklarisanih granica. Skoro sam ga hteo menjati za CD Blue Rapid 9' 8-35gr, uzeo ga na probu i razočarao se skroz. CD nije ništa osetljiviji od Magnetic-a, ima slabiji izbačaj manjih tereta a identične su težine štapovi. Jedino je oštriji na drmanje na suvom. Nisam još uvek imao pravi test sa ribom ozbiljnijih gabarita da vidim kako se štap ponaša nažalost. Smudjarci pubertetlije, bucov od kilo i po i som od oko dve kile i nisu baš merodavni ali se nauživah sa vadjenjem posebno somčeta. Ova godina je bila jako dobra što se tiče izlazaka na vodu u odnosu na prethodne dve tako da će pravi test pasti pre ili kasnije.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

_________________
Money can't buy you happiness but it can buy you a new fishing rod and, that's kind of the same thing. :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 11 12 13 14 15 Elipsa 35 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs