Danas je Čet Mar 28, 2024 11:38 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 11 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 1:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 10:43 am
Postovi: 370
Jeste da ima većih problema ali zato i postoje resori pa neka svako rešava svoje probleme . Nije problem veličina problema nego nepostojanje efikasnog sistema da se problemi rešavaju . Kolega pecaroš trenutno živi i radi u Austriji , upoznao čoveka našeg porekla koji je tamo deo tima koji brine o jednom delu voda . Da ne dužim ono kako oni rade kod nas neće biti nikad a nažalost ni približno .


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 5:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Samo ću da iskopiram šta sam odgovorio na Facebook-u kod Ledenog na zidu, kada je pitao: Da li ćete vi koji bojkotujete dozvolu da ispoštujete bojkot i uopšte ne pecate (mada sam tako slično pisao i na forumu mislim 200 puta):

"Ribolovačku dozvolu ne kupujem od 2010-e godine. Razlog je, pored visoke cene, i to što mi ne treba. Kako mi ne treba? Pa lepo, pecam na Velikoj Moravi uglavnom, i od 1999-e godine, od kada sam punoletan i aktivno pecam, nisam doživeo susret sa ribočuvarem. Dakle, nisam doživeo susret sa ribočuvarem! Pisao sam nekoliko puta i Đurđeviću, tadašnjem vlasniku River's Guard službe, zašto nema kontrole, zašto ih nikada ne viđam, gde su, itd... A on mi se kleo da su tereni koje obilazim non stop pod kontrolom. Što jednostavno nije bilo istina.
Minimalne mere ribe strogo poštujem, puštam dosta riba čak i onih u meri, nosim tek nekoliko riba godišnje. Ponašanjem i primerom na vodi utičem na druge, spreman sam da uđem u konflikt kada vidim da neko ribu ispod mere trpa u čuvarku, palim kese i smeće / odnosim u kontejner, čistim obalu, kada naiđem na samice uništavam ih, kada vidim na delu mrežaroše zovem ribočuvare.
Zbog toga što ne kupujem dozvolu zovite me kako god hoćete, krivolovac, kriminalac, prekršitelj zakona, lopurda, itd, priznajem evo jesam.
Kada ću kupiti dozvolu? Kada me ribočuvar na Moravi sretne, pa platim dnevnu jednom (uvek imam kod sebe 1000 din), pa drugi put, pa na dojavu o krivolovu odmah dođe služba, pa vidim da poribljavaju, pa vidim da su aktivni, da prijavljuju bagere, zagađivače, kada čujem da je krivolovac završio iza rešetaka a ne da je oslobođen i da je opet na vodi sa mrežom, kada se ribolovni fond popravi i kada vidim da su sve one sitne stvarčice popravljene - prvi ću poleteti da kupim dozvolu i platiću 20.000 dinara ako treba, jer znam da dobijam kvalitetan proizvod za svoj novac - bogate vode i uređen rekreativni ribolov.
Do tada...
Ionako sam zbog sveopšte situacije smanjio broj izlazaka na oko 10 godišnje... od nekadašnjih cca 60-80.

Dakle - zaključak - nije mi problem to što košta 7000 dinara. Problema je daleko mnogo više."

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 5:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 28, 2015 10:41 am
Postovi: 54
Baš to, 7 000 dinara je zanemariv trošak u odnosu na recimo cenu goriva koje potrošim, a ne putujem baš daleko do voda na kojima pecam i pecam sa obale. Koliko na gorivo ode ovima što pecaju na Savi i Dunavu iz čamca ne znam, ali pretpostavljam da je reč o popriličnoj sumi. Stvar je što mi za 7000 dinara praktično ne dobijamo ništa, ili veoma malo, tako da je prodaja dozvola praktično klasično šišanje ovaca, iako ću dozvolu naravno kupiti, jer ne volim da se osvrćem preko ramena ili raspravljam sa ribočuvarom. Druga stvar koliko god da je loše, bilo bi još gore da nema i ovakvog kilavog rada ribočuvarske službe i oko toga da budemo jasni. Na barama oko kolubarskih kopova na kojima ja uglavnom pecam, ribolovci poštuju minimalne mere i kvote u broju ulovljene ribe i to zato što je kontrola relativno česta. Sa druge strane na reci Kolubari, "šakarenje", pregrađivanje reke mrežama i slične "lepote" skoro pa uobičajen stvar, ali opet računam ovi manje kuražni lopovi se plaše konsekvenci, tako da sama mogućnost da na vodu bane ribočuvar sigurno demotiviše određeni broj lopova. Ono što meni bode oči je da ne vidim da se oko popravljanja stanja na vodi angažuju distributeri i proizvođači opreme, ili je njima više u interesu da je ribe malo pa mi arčimo pare za stalno nove modele, boje i vibracije ne bili prevarili makar neku ribu? Znači cena dozvole je jeftina kada se pogleda ostatak troškova, ali skupa kada se vidi šta se za to dobija. Naš je problem što smo nemoćni da nateramo državu da čuva prirodni resurs odnosno praktično sopstvenu imovinu, a ne sama cena dozvole. Posebno u današnje vreme, poklope te odmah pričom "narod nema leba da jede, a vama je do ribe i pecanja".


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 7:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 7:45 pm
Postovi: 190
Lokacija: NBG
tisina tamo!!!!!!

_________________
8)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 10, 2019 6:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 28, 2013 8:01 pm
Postovi: 213
Jel zna neko mozda da li postoje i koliko kostaju dozvole za nas koji jos nemamo 18 godina?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 10, 2019 6:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
600dinara

http://www.pravno-informacioni-sistem.r ... 8/80/3/reg

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Ned Jan 13, 2019 5:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
EX PIT napisao:
Jeste da ima većih problema ali zato i postoje resori pa neka svako rešava svoje probleme . Nije problem veličina problema nego nepostojanje efikasnog sistema da se problemi rešavaju . Kolega pecaroš trenutno živi i radi u Austriji , upoznao čoveka našeg porekla koji je tamo deo tima koji brine o jednom delu voda . Da ne dužim ono kako oni rade kod nas neće biti nikad a nažalost ni približno .


Idem u goste u Tirol najverovatnije uskoro. Hocu da otpecam par dana na rekama i jezerima. Gledam tamo je godisnja dozvola 25 eur+ 20-25 eur dnevna.Uhavcena riba ako se nosi na nekim revirima je 9-10 eur/ kg. Informacije su sa neta. Znaci ova nasa godisnja je dzaba....
Jesina prava razlika je u kolicini ribe...

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Ned Jan 13, 2019 6:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 5:38 pm
Postovi: 1408
Lokacija: Mataruge
Nisi to dobro protumacio, sanse nema da placas dnevnu ako imas godisnju. Mozda neki revir.

_________________
Мепс ол д веј.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Ned Jan 13, 2019 6:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Pise svuda. I na otvorenim vodama a i na revirima

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Pon Jan 14, 2019 9:03 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 5:38 pm
Postovi: 1408
Lokacija: Mataruge
To je verovatno fora za strance.

_________________
Мепс ол д веј.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs