Danas je Čet Mar 28, 2024 9:57 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi novi zakon...
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 1:03 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Sprema se jos jedno prepakivanje zakona koji regulise ribolov u Srbiji.
Juce smo u Apatinu imali sastanak, predstavnici lokalnih udruzenja, ribara, upravljaca, strucnih kuca, bio je i jedan inspektor, jedan clan radne grupe....
Rekli smo sta smo mogli, da li ce nas cuti? Nadam se i sumnjam u isto vreme.



_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 1:20 pm 
OnLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
Daj Bože, ljudski je nadati se.

Mislim da je jako bitno što je počelo dosta da se priča na temu devastacije prirodnih resursa - počevši od pronalaženja otrovnog otpada u okolini Obrenovca (ako se ne varam), pa preko problema sa MHE, do ove i sličnih priča o ribokrađi. Nadajmo se najboljem...

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Poslednja izmena od atomic u Pet Nov 29, 2019 10:53 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 3:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
atomic napisao:
Daj Bože, ljudski je nadati se.

I ja tako kazem.

Ali toliko sam izgubio veru u ovu drzavu i u ljude koji je vode (unazad 30 godina) da resenje problema, kako mi se cini, spada u naucnu fantastiku...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 6:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2683
Lokacija: Bukin :) - NS
Tako je Blik.

A ja se bojim da ce kao i sve sto se uredi i poboljša, postati platforma za ugradjivanje podobnih.
Bukvalno spremas teren za druge...

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Sre Nov 27, 2019 7:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Ocigledno da su nam razmisljanja ista. Ipak, mora covek s vremena na vreme nesto da pokusa, da uradi... Inace bi nam ovi zlotvori i dusu uzeli!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 28, 2019 1:13 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Okt 19, 2018 11:28 am
Postovi: 94
Pa novi zakoni služe da dođu novi lopovi a stari da se sklone što je i normalno a mi pecaroši treba kao i dosad da redovno kupimo dozvole i da praktikujemo ufati i pusti što je odlično za riblji fond koji će opet ovi novi da poharaju naravno pod okriljem zakona i juhu super nam je svima.Važno je nadati se pa možda nekad kad uđemo u EU bude bolje.Da i treba kazne da budu veće da bi i nešto love kanulo mislim bez veze je bez love jer nije dovoljno od dozvola (to pokriva samo troškove plata i goriva samo dok se ne prodaju dozvole) tako da nadamo se da će biti bolje.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 28, 2019 1:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
Mene raduje jos to da gore ne moze :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 28, 2019 2:08 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Misliš! :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 28, 2019 4:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Naravno da može, vidi ovo
BEOGRAD, 28. novembra 2019. (Beta
U Evropi radi 21.387 hidroelektrana, a planira se izgradnja ili se već gradi još 8.779, uglavnom na Alpima i Balkanu, pokazao je prvi panevropski popis postojećih i planiranih hidroelektrana.
Kako su danas upozorile nevladine organizacije Juronejčer i Rivervoč, novom izgradnjom ranije netaknute reke, posebno na Balkanu, biće uništene.
Pored toga, oko 2.500 projekata hidroelektrana planira se u zaštićenim područjima, uglavnom u nacionalnim parkovima ili zaštićenim područjima iz EU mreže Natura 2000. Podaci iz izveštaja ukazuju na 946 hidroelektrana u Srbiji - 85 postojećih, 830 planiranih i 31 u izgradnji, ukupno 105 na Kosovu, 692 u Albaniji, 426 u Bosni i Hercegovini. Najviše u Evropi ih je ili će ih biti u Nemačkoj - 4.839, a slede Austrija (4.485), Francuska (2.663), Norveška (2.453). U studiji koju su naručili Juronejčer, Rivervoč, Svetski fond za prirodu (WWF) i Grupa za proučavanje teritorije i ambijenta (GEOTA) ističe se neuspeh vlada u i van EU da zaštite reke i biodiverzitet i dokumentuje nepoštovanje zakona EU, posebno Okvirne direktive o vodama. "Suočavamo se sa krajem reka koje slobodno teku u Evropi i krahom biodiverziteta ako ne zaustavimo to 'ludilo' hidroelektrana. Evropska komisija predvodjena Ursulom fon der Lajen i nacionalne vlade moraju da zaustave tu ekspanziju. Pre svega moraju da stave tačku na subvencije za hidroelektrane i unaprede zaštitu reka. Neprihvatljivo je da se našim računima za struju finansiraju investitori u hidroelektrane i time uništavanje evropske 'linije života", rekao je direktor Rivervoča Ulrih Ajhelman (Ulrich Eichelmann). Njegov kolega iz Juronejčera Gabrijel Švaderer (Gabriel Schwaderer) istakao je da se izgradnja najvećeg broja novih hidroelektrana, više od 3.000, planira na Balkanu. On kaže da je reč o gradnji na većinom netaknutim rekama koje su blago Evrope. "Tražimo od EU da reaguje na to u pregovorima o pristupanju i da insistira na primeni zakona o zaštiti prirode. Na Balkanu su investicije u hidroelektrane prevelike dok je potencijal za solarnu energiju, zaista obnovljivi izvor energije, uglavnom neiskorišćen", rekao je Švaderer. Brane hidroelektrana uništavaju reke i okolinu i znatno doprinese gubicima u biodiverzitetu. One zaustavljaju prirodan tok vode, blokiraju migraciju riba i presecaju sedimente koji štite obale i delte od poplava i podizanja nivoa mora i tako uništavaju lokale zajednice. Pored toga, više od 90% planiranih hidroelektrana proizvodiće malu količinu struje (manje od 10MW) i napraviće veću štetu prirodi nego što će doneti ekonomsku korist. Kako bi se zaustavio gubitak biodiverziteta slatkih voda, Juronejčer i Rivervoč traže od svih evropskih zemalja i EU da sprovedu "Plavi novi sporazum za evropske reke", da više ne daju subvencije za hidroelektrane, bolje zaštite vredne rečne deonice i donesu panevropski program obnove reka.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Nov 29, 2019 9:06 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 18, 2010 8:26 pm
Postovi: 725
Da li će po novom zakonu biti zabranjen privredni ribolov u centralnim gradskim zonama?
Konkretno-da li će, kao sinoć npr,alasi moći i dalje da vuku mreže na 5(PET)m od obale, noću u periodu zimskog računanja vremena u strogom centru grada?

_________________
"Don't waste your time always searching for those wasted years"


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 33 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs