Danas je Ned Okt 06, 2024 9:56 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 488 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 39 40 41 42 43 Elipsa 49 Sledeća

Hoćete li kupiti dozvolu ove godine?
Da 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Ukupno glasova: 4
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 18, 2023 9:56 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 23, 2023 11:20 am
Postovi: 102
Evo citat pa neka tumači kako ko hoće.
Ja smatram da u slozi je spas.

Citiraj:
Ipak... iz prakse sa prekršajnim sudovima. Lice koje je tražilo da kupi dozvolu a ipak je dobilo Zapisnik - prijavu, često je oslobađano odgovornosti. Čak je meni (i mojim kolegama) često postavljano pitanje od strane advokata odbrane ili od sudija lično, da li je lice tražilo da kupi dozvolu ili da li je lice moglo da kupi negde dozvolu dan ranije. Ukoliko lice nema drugih prekršaja, sudije redovno oslobode lice koje dokaže da je pokušao da kupi dnevnu dozvolu od ribočuvara. Ako se pravi pametan i neće da kupi dozvolu, to se u Zapisniku i konstatuje a kazna je u tom slučaju sigurna. Ako ima još prekršaja, onda nema veze da li je imao dozvolu ili ne. Mi svejedno ne izdajemo dnevne dozvole licima koje su u prekršajima.
Pre neki dan pomenuh "teoriju i praksu". Eto ga jedan od primera.



E da, ti nisi za sve vreme na forumu "istrolovao" toliko novih, pametnih i korisnih savjeta.

_________________
Esse est percipi


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 18, 2023 9:59 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5122
Lokacija: Београд
Potpuno netačno. Na koleginu žalost, i empirijski dokazano.
Citiraj:
E da, ti nisi za sve vreme na forumu "istrolovao" toliko novih, pametnih i korisnih savjeta.

Nemam lek za ovo, praštaj.

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 4:58 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 23, 2023 11:20 am
Postovi: 102
Evo ti empirijski, šta se u praksi dešava:

Citiraj:
Kupujem uvek godišnju dozvolu, pa nemam problema sa kupovinom dnevne dozvole. Koliko imamo korisnika ribarskih područja ? Ne znam, a ne mogu da nađem taj podatak. Verovatno više od 10 a manje od 20 ..Gde ko gazduje od svih tih korisnika, na kom području, i koje su to vode, odakle dokle.. I te podatke ne mogu da nađem u potpunosti.. Pa kako onda da kupim dnevnu dozvolu ? A treba da se najavim dan ranije ili da kupim dnevnu dozvolu dan ranije. Hoću sutra da odem recimo na Jarkovačko jezero, ili na kanal DTD kod Kajtasova . Prvo treba da pronađem ko gazduje tom vodom, pa onda brojeve telefona na koje treba da pozovem, pa kada i ako ih pronađem, a ono niko ne javlja, ili se javi pa mi kaže da moram da uzmem dnevnu kod njih dan ranije.. :eek:
Većina kolega koji izlaze na vodu bez godišnje dozvole, nemaju nikakvih problema, jer ih ribočuvari na velikom broju ribolovačkih područja nikada i ne obiđu ..

_________________
Esse est percipi


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 5:17 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 02, 2011 11:11 pm
Postovi: 55
deksomen napisao:
Evo citat pa neka tumači kako ko hoće.
Ja smatram da u slozi je spas.

Citiraj:
Ipak... iz prakse sa prekršajnim sudovima. Lice koje je tražilo da kupi dozvolu a ipak je dobilo Zapisnik - prijavu, često je oslobađano odgovornosti. Čak je meni (i mojim kolegama) često postavljano pitanje od strane advokata odbrane ili od sudija lično, da li je lice tražilo da kupi dozvolu ili da li je lice moglo da kupi negde dozvolu dan ranije. Ukoliko lice nema drugih prekršaja, sudije redovno oslobode lice koje dokaže da je pokušao da kupi dnevnu dozvolu od ribočuvara. Ako se pravi pametan i neće da kupi dozvolu, to se u Zapisniku i konstatuje a kazna je u tom slučaju sigurna. Ako ima još prekršaja, onda nema veze da li je imao dozvolu ili ne. Mi svejedno ne izdajemo dnevne dozvole licima koje su u prekršajima.
Pre neki dan pomenuh "teoriju i praksu". Eto ga jedan od primera.



E da, ti nisi za sve vreme na forumu "istrolovao" toliko novih, pametnih i korisnih savjeta.
Nema tu šta da se tumači, čak i prvi put da ti oproste, sledeći put sigurno neće i to je to.
Ono što mi je fascinantno je da se raspravlja o načinima kako zaobići platiti dozvolu i izvući se bez kazne pa sve do toga da se dođe do sudije za prekršaje, zbog čega? Zbog sportskog ribolova (ako ga još uvek ima)?
Ako si na vodi bez dozvole to nije ni sportski ni ribolov, to je krivolov!
Ne bih da mudrujem i morališem, i sam mislim da su godišnje dozvole preskupe a da je sve oko kupovine dnevnih previše zakomplikovano, al brate........





Послато са 2203129G помоћу Тапатока


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 5:33 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 02, 2011 11:11 pm
Postovi: 55
Evo i iskustava ljudi koji su hteli dnevnu i naravno sve zavisi od područja do područja, al najjače je kad mesec dva pred kraj godine moraš kupiti godišnju da bi izbegao kaznu.SlikaSlika

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 7:25 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 02, 2011 11:11 pm
Postovi: 55
Jel ovo forum o ribolovu i varaličarenju ili o nelečenim psihijatrijskim slučajevima?
Šta kažu moderatori i admini?

Послато са 2203129G помоћу Тапатока


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 8:43 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4740
Lokacija: Tisa
Nema para za nerad, i tacka! Svi smo mi za placanje dozvole, ja sam dozvolu prvu imao sa 6 godina, protiv smo haracenja i nerada, to ne treba mesati. Stavi normalnu cenu, obilazi mrestilista u prolece gde se satiru trudne zenke, i to je sva mudrost, svako normalan ce platiti 30-40 eura godisnje za neki minimum uvodjenja reda na vodi.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 11:47 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 15, 2023 2:55 pm
Postovi: 92
Problem je dublji, nije samo krivolov i krivolovci nego i ekologija i cela populacija.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 10:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 18, 2010 8:26 pm
Postovi: 741
Problem je dublji ali je ovde reč ne o dubljem problemu nego o neradu JP Srbijašume koje naplaćuju dozvole a ne rade ništa ili vrlo malo za novac koji ribolovci plaćaju njima.I povećavaju cene dozvole.
Dakle,kolege ribolovci,nemojte relativizovati.Nema razloga.Čemu to?
SVE JE JASNO KAO DAN.
Ribolovci sa područja koje kontroliše ribočuvar Oliver vrlo rado vade dozvolu(bilo godišnju,bilo dnevnu kod njega).
Znaju koliko je mreža izvadjeno,prijava napisano i koliko ribe mogu da upecaju.
Kolege koje pecaju u BG znaju koliko se mreža NE IZVADI a stoje na 10-15m od obale noćima u centru grada.
Kad neko slika alasa(lopova),ovaj dolazi čamcem do ribolovca i preti mu.
Kontrola Srbijašume kaže-NISMO NADLEŽNI.
Pisao sam ovde negde-na forumu.
Pričam kolegi iz Apatina(kupio neku Rapalu od mene)kako se raspravljam sa alasima jer vuku i ostavljaju mreže uz samu obalu.
On ne može da veruje.Pita:"Pa jel to u gradu?"
U centru BG.
"A druže,pa ne može to tako ovde.Mene alas pita gde pecam pa ide nizvodno po nekoliko km."
I sad šta?Jel se mi ovde kopčamo na ledja?
I na kraju:Za Park prirode Stara planina(sada Nacionalni park) godinama unazad vadim godišnju dozvolu i nije mi žao.Vadim mreže skoro svake godine,primitivci nose sve što upecaju,peca se na prirodne mamce.Kontrolori u reku ne ulaze ali se poribljava planski svake godine i ribe ima.
NARAVNO da bi imalo mnooogo više kad bi se kontrolisalo ali opet ima.
A ja da se kačim za mreže i bukvalno da se sklanjam majmunima sa kusakama koji vuku uz samu obalu i na sve to da plaćam 9000 din?

_________________
"Don't waste your time always searching for those wasted years"


Vrh
   
PostPoslato: Čet Okt 19, 2023 10:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2494
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Normalno da ne.
Ima par agrarnih likova koji namerno kače slike matica tokom mresta na društvenim mrežama i dok to postoji niko normalan u tom području ni ne treba da plati dozvolu da bi neki mesar tako pišao po tebi koji si tu dozvolu platio. Kad ne platiš dozvolu mesari pišaju po službi a ne tebi. Isto važi i za alase, čim kreneš nekom ribočuvaru na vodi da pričaš šta rade a on krene da ti objašnjava da "nije to tako" svaka saradnja se završava. Ne uzimam dozvolu već nekoliko godina niti ću dok ne vidim da se neke stvari menjaju u dobrom smeru - plaćanjem samo sufinansiram to opšte nedelo.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 488 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 39 40 41 42 43 Elipsa 49 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs